Změnit situaci by mohla jenom výhra Chotěboře v posledním kole nad rezervou v Chrudimi a zároveň i úspěch Světlé na ledě v Chocni.

SVĚTLÁ – HLINSKO 4:1
Skláři začali ve svižném tempu a již v 5. minutě je dostal do vedení Špatenka - 1:0. První šanci hostů v 8. minutě zlikvidoval gólman Koubský. Potom jela světelská trojice na jednoho obránce, slibnou akci zakončil Štros jenom střelou do brankáře. O chvíli později však střelu Beránka dorazil do síťky Blažek - 2:0.

I druhou část zahájili domácí náporem, v polovině zápasu ujel Petr Včela a bezpečně zavěsil - 3:0. Tentýž hráč se potom ještě ocitl sám před gólmanem, úspěšný ale už nebyl.

V poslední třetině se hned od začátku snesla na hlineckou branku sprška střel, ale bez brankového efektu. Naopak ve 45. minutě hosté snížili na 3:1 a začínali vystrkovat růžky. Skláři sice hráli neúspěšně přesilovku pět proti třem, ale nedokázali ji zužitkovat. Závěr utkání se však už hrál v režii sklářů. Velmi dobře hrající Špatenka svojí druhou brankou pojistil zaslouženou výhru na 4:1.

„V poli jsme byli jasně lepší, střelecky však málo efektivní. O góly se tentokrát postaraly všechny tři útočné formace,“ postřehl světelský tiskový mluvčí Karel Heřmánek.

Branky: Špatenka 2, Blažek, P. Včela – Slavík. Rozhodčí: Prchal. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 150. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Beránek, Kůrka, Bradáč, Novotný – P. Včela, Žák, Štros – Špatenka, Ruml, Šudoma – Neuwirth, Blažek, Dolejš.

CHOTĚBOŘ – LITOMYŠL 7:0
Po jasné počáteční převaze se prvně trefil až v polovině třetiny Kočan. Potom přišla nejhezčí kombinační akce po ose Milfait – Fink – Pokorný, kterou střelou z voleje zakončil posledně jmenovaný – 2:0.

I druhá třetina se hrála v režii domácích, nejdříve zazdil tutovku před brankou osamocený M. Kubát, dvakrát byl ve slibné šanci Milfait, úspěšný byl ale až Škarýd.

V poslední třetině nejdříve Fink prostřelil gólmana na 4:0, pátou branku zaznamenal Milfait po přihrávce od Finka, Hospodka po tečované střele přidal šestý gól. Konečný účet na 7:0 podepsal Milfait, když Pokorný šikovně stínil před hlineckým brankářem. O převaze domácích svědčí i fakt, že přestříleli soupeře 42:21.

„Kluci odvedli snaživý výkon, dobře bruslili, se čtyřmi góly se prosadila první útočná formace. Oba mladíci z Havlíčkova Brodu, Milfait i Škarýd, patřili k oporám,“ pochvaloval si domácí kouč Vladimír Halamka.

Branky: Milfait 2, Kočan, Pokorný, Škarýd, Fink, Hospodka. Rozhodčí: Padevět. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 2:0, 1:0, 4:0. Chotěboř: Jedlička – Čermák, Fibikar, Halamka, Šlejtr, Krpálek, Hurda – Fink, Milfait, Pokorný – M. Kubát, Venc, Škarýd – Slavík, Hospodka, Kočan – Hladík.

Ostatní výsledky: Moravská Třebová – Chrudim B 1:2, Skuteč – Choceň 3:13.

V posledním kole jede Světlá v neděli nad led do Chocně a Chotěboř se pokusí uhrát dobrý výsledek v Chrudimi proti prvnímu týmu tabulky.