Světelští skláři totiž v prvním kole play off hrají s Chotěboří. Okresní derby ale i v další fázi soutěže vyhráli světelští hokejisté, kteří Chotěboř letos zdolali už popáté. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale pro hosty je až příliš krutý, protože v poli se dokázali obhájci loňského prvenství zcela vyrovnat, přesto první střetnutí prohráli 7:2.

SVĚTLÁ – CHOTĚBOŘ 7:2
Skláři začali přesilovkou, která k ničemu nevedla. Skóre otevřel ve 4. minutě světelský Špatenka. Tentýž hráč se ocitl o chvíli později sám před chotěbořskou svatyní, trefil však jenom náruč gólmana. V polovině třetiny hosté využili početní převahy a Fink srovnal na 1:1. Ve 12. minutě se Špatenka protáhl mezi obránci, akci však nedokázal úspěšně dotáhnout. Až v poslední minutě první dvacetiminutovky vyšla úderné světelské formaci ukázková kombinace a Petr Včela dostal spoluhráče do vedení - 2:1.

Na začátku prostřední části ve vyložené šanci míjí Krajíček, na druhé straně ujela chotěbořská dvojice M. Kubát se Škarýdem, na výborně chytajícího Linharta však nevyzrála. Chotěboř se však dočkala, Čermák střelou od modré vyrovnal. Ve 28. minutě už ovšem znovu vedli domácí, Žák s Petrem Včelou ujeli dva na jednoho a prvně jmenovaný upravil na 3:2. O čtyři minuty později dostal skláře do dvougólového trháku Ruml. Závěr třetiny však patřil Chotěboři. Největší šanci měl Fink, ale skóre zůstalo nezměněno.

Pět minut po zahájení třetí třetiny se opět předvedla v plné parádě první formace, po příhře Krajíčka upravil Žák nejdříve na 5:2 a poté i na 6:2. Po šesté brance nahradil v brance hostů Jedličku Trtík. Deset minut před koncem znovu kombinačně zazářila Žákova trojice a Krajíčkovi stačilo jenom nastavit hůl na stanovení konečného výsledku 7:2.

„Až do stavu 2:2 se hrál kvalitní a vyrovnaný hokej bez záludností s minimem vyloučených hráčů. Hosty zřejmě zlomila branka na 4:2. Když se k výborně hrající první formaci přidali ještě Špatenka s Rumlem, bylo o výhře rozhodnuto,“ ohlédl se za utkáním světelský kouč Milan Schlaichert. „Soupeř byl vždy o krůček rychlejší, což rozhodlo. K úspěchu opět maximálně přispěla první světelská úderná lajna. Neodvedli jsme optimální výkon. Tým táhli Pokorný s Finkem, více jsem ale čekal od Kauta a M. Kubáta,“ přiznal šéf chotěbořské střídačky Vladimír Halamka.

Branky: Žák 3, Špatenka, P. Včela, Ruml, Krajíček – Fink, Čermák. Rozhodčí: Čížek. Vyloučení: 6:3. Využití 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 3:1, 2:0. Světlá nad Sázavou: Linhart – O. Včela, Beránek, Kůrka, Bradáč, Heřmánek, Novotný – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Blažek, Štros – Neuwirth, Ruml, Dolejš – Lobo, Šudoma. Chotěboř: Jedlička (49. Trtík) – Hurda, Krpálek, Halamka, Čermák, Fibikar, Šlejtr – Pokorný, Fink, M. Milfait – Škarýd, M. Kubát, Hospodka – D. Kubát, Kočan, Kaut – Slavík, Tichý, Venc. Stav série: 1:0.

Ostatní výsledky: Moravská Třebová – Choceň 3:6, Hlinsko – Litomyšl 5:2, utkání Chrudim B – Skuteč se hrálo ve čtvrtek večer.

Série se hrají na dva vítězné zápasy, odveta se hraje v neděli v 17 hodin v Chotěboři, případný třetí zápas ve středu 17. února v 18.45 ve světelském azylu v Humpolci.