Pražský celek brodské mladíky rozhodně nešetřil a došel si pro pohodlné vítězství.

Extraliga mladšího dorostu
SPARTA PRAHA – H. BROD 6:1

Tým mladšího dorostu pražské Sparty nastoupil v nejsilnějším složení a hned od úvodu utkání si vytvořil tlak, v 15. minutě vedl už 3:0. Do konce první dvacetiminutovky přidali domácí ještě jednu branku a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Od druhé třetiny však dokázali brodští mladíci s prvním týmem extraligové skupiny Střed srovnat krok. V prostředním dějství dokonce neobdrželi ani gól, ve třetí části prohráli jen o jednu branku.

„Kluci pochopili, že se nemusí ničeho bát. Od druhé třetiny hráči podali dobrý výkon. V úvodu byli trochu zaskočení, přece jen jsme nastoupili s mladšími hráči a ti na tuto soutěž nejsou zatím tolik zvyklí. Sparta je favorit celé extraligy a společně s Vítkovicemi bude bojovat o titul, přesto jsme s ní dvě třetiny neodehráli špatný zápas,“ prohlásil trenér brodského mladšího dorostu Richard Cachnín.

Branka Havlíčkova Brodu: Kuchta. Třetiny: 4:0, 0:0, 2:1. Havlíčkův Brod: Bürger (Krásný) – Dvořák, Meloun, Šulák, Lobo, Krajcigr, Vala, Novotný – Kuchta, Chlubna, Turek – Dundáček, Ludvík, Beránek – Němec, Zohorna, Brebera.

Mladší dorostenci HC Rebel Havlíčkův Brod zakončí letošní sezonu v sobotu, kdy na domácím ledě hostí v posledním kole nejvyšší soutěže mladších dorostenců České Budějovice. Utkání začne v Kotlině v 10.30.