Skláři dokázali vyhrát. Ale… ještě v polovině utkání prohrávali 0:2, dokonalý obrat však předvedli světelští hokejisté ve třetí části, kterou vyhráli o čtyři branky. Díky vítězství se dostali do průběžného vedení ve své kvalifikační skupině. Nyní mají vše ve svých rukou, bude rozhodovat středeční utkání s Božeticemi.

Kvalifikace o II. ligu
SVĚTLÁ – TŘEBECHOVICE 5:2

Již v 5. minutě byl faulován Šudoma a pro zranění musel ze zápasu odstoupit. Domácí soupeře zamkli, vyslali sice na branku Třebechovic spoustu střel, hostující gólman však žádnou z nich za svá záda nepustil. V 9. minutě ujel hostující Branda, Koubský zasáhl. Mezi 8. až 14. minutou to byl ze strany domácích doslova festival zahozených příležitostí, v gólových pozicích se postupně ocitli Petr Včela, Žák, Krajíček a Špatenka, skóre se ale neměnilo.

Opět se potvrdila otřepaná fráze: nedáš, dostaneš. Z ojedinělého protiútoku rozebrali hosté světelskou obranu a Branda dostal Třebechovice do vedení - 0:1.

I ve druhé třetině měli puk na svých holích většinou skláři, stále se však nedokázali prosadit. Jejich nemohoucnosti znovu využili hosté, kteří se zásluhou Brandy dostali dokonce do dvoubrankového trháku. Protrhnutí střelecké smůly přišlo až v polovině utkání, obránce Ondřej Včela se odhodlal k sólu a vykřesal pro Světlou naději – 1:2. Poté si i nadále domácí vytvářeli územní převahu, třebechovští hokejisté se bránili jen za cenu faulů. Světlá však jejich nedisciplinovanost nedokázala potrestat, promrhala dokonce i téměř minutovou přesilovku pět proti třem.

Ve 43. minutě přišla nejdříve pro domácí další pohroma. Nejdříve se zranil Dolínský, poté dostal Špatenka trest na dvě plus deset minut a druhá formace se prakticky rozpadla.

Jenže Světlá má Žáka. Ten vzal ve třetí třetině osud zápasu do svých rukou. V oslabení získal puk, srovnáno – 2:2. To hosty naprosto konsternovalo, že při další přesilovce Třebechovic Žák znovu vypíchl puk a dostal skláře do vedení 3:2. Chvíli se hrálo nahoru dolů, osm minut před koncem však znovu zaúřadoval Žák. Při přesilové hře dokončil po kombinační akci první pětky hattrick světelský kanonýr – 4:2. Definitivní tečku udělal v poslední minutě Petr Včela, který upravil na konečných 5:2.

„Do poloviny zápasu jsme vymýšleli neustále nějaké superkombinace, vyplynuly z toho i dvě fatální hrubky v bránění. Za stavu 0:2 to s námi nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí zápas rozhodl zkušený Žák. První pětka opět vstřelila všechny branky. O postupujícím tak rozhodne teprve až poslední utkání s Božeticemi v Milevsku,“ je si vědom světelský hokejový kouč Milan Schlaichert. „Trápíme se v koncovce. Vždyť jsme soupeře přestříleli 40:25 a teprve v poslední čtvrthodince jsme protrhli střeleckou smůlu,“ dodal tiskový mluvčí Světlé Karel Heřmánek.

Branky: Žák 3, P. Včela, O. Včela – Branda 2. Rozhodčí: Čech. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 350. Třetiny: 0:1, 1:1, 4:0. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Beránek, Kůrka, Heřmánek, Vomela – Krajíček, Žák, P. Včela – Špatenka, Dolínský, Štros – Neuwirth, Šudoma, Křišťan.

Další zápas mají na programu až ve středu. V posledním kole kvalifikační skupiny B jedou světelští hokejisté do Milevska, kde se utkají s Božeticemi. Vítěz získá právo účasti ve druhé hokejové lize. Kartami by mohlo ještě zamíchat sobotní utkání mezi Třebechovicemi a Božeticemi. Pokud hosté jakkoliv v sobotním zápase zaváhají, bude sklářům ve středu k postupu stačit i remíza.