Havlíčkův Brod – Na uplynulý víkend extraligové mládežnické kolektivy v dobrém vzpomínat nebudou.

Nezdar utrpěli mládežníci HC Rebel. Mladší dorostenci inkasovali deset branek.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Bodovat se podařilo pouze starším dorostencům v Letňanech a juniorům ve Zlíně, vždy v prodloužení, mladším dorostencům natočil budějovický Budvar desítku.

Extraliga juniorů
Liberec – H. Brod 4:1
V poli sice odevzdali chlapci z Kotliny solidní výkon, zradila je však koncovka, z mnoha šancí se trefili do černého pouze jednou. Zlomovým byl okamžik, kdy v závěru druhé třetiny mohli za stavu 2:1 srovnat, žel po parádní kombinační akci Varga-J.Milfajt skončila střela posledně jmenovaného těsně vedle tyčky. Bílí tygři pojistili výhru až v poslední minutě při přesilovce.
Branku : Ondráček. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0

Zlín – H. Brod 2:3
Po nájezdech

Na led loňského mistra i letošního favorita jeli chlapci z Kotliny s obavami. Vše však dobře dopadlo, mladí Rebelové odehráli vyrovnanou partii a měli i hodně smůly, když domácí vyrovnali na 2:2 až v poslední minutě. Branky Rebelů: Ondráček, P. Blažek. Po bezbrankovém prodloužení rozhodly až samostatné nájezdy, které vyhrál Brod 2:1, když se trefili J. Milfajt a v rozhodujícím nájezdu M. Blažek.
Třetiny 0:1, 0:1, 2:0. Sestava pro oba zápasy: Zvolánek, ve druhém chytal Pešek) - Šíma, Ambrož, M. Blažek, Němec, Musil, Šplíchal, Kreuter – Varga, J. Milfajt, Zcilva – Hadrava. P. Marek, Zdražil – Havel, Ondráček, Novák – Račanský, M.Milfajt, O. Doležal.

Extraliga st. dorostu
H. Brod – Č. Budějovice 0:3.

Jihočeši na tom byli lepší bruslařsky i kombinačně. Byl to souboj dvou vynikajících gólmanů.
Domácího Fučíka a budějovického Podskalského, který byl opravdu neprůstřelný a některé jeho zákroky byly na úrovni zázraků. Pokus o zisk bodu domácím v power-play nevyšel, sami ještě inkasovali.

Letňany – H. Brod 3:1
Rebelové prohrávali již 3:1, do zápasu je vrátila vyrovnávací branka Chlubny.
Ve třetí minutě prodloužení Pražané faulovali, při hře 4 na 3 první tutovku Kozlík zazdil, o chvíli později ji napravil a tak bonus dvou bodů putuje do Kotliny.

Branky hostů: Vosyka, Chlubna, Račanský, Kozlík. Sestava: Fučík, ve druhém zápase Dolejší – Pecen, Meloun, Šulák, Kulhánek, Dvořák, Pavlíček – Račanský, Wasserbauer, Kozlík – Kuchta, Chlubna, Turek – Špringl, Hynek, Jelínek – Zohorna, Křesťan, Beránek – Němec, Vosyka.

Extraliga ml. dorostu
H. Brod – Č.Budějovice 1:10

Na tento debakl musí chlapci z Kotliny rychle zapomenout. Selhal celý kolektiv včetně gólmana, čestnou branku na 1:2 vstřelil Zohorna.
Ještě před uzávěrkou: junioři podlehli na vlastním ledě Vítkovicím 2:6 (M. Milfajt, J. Doležal) a mladší dorostenci prohráli v Liberci 1:4 (Novák).