Chotěboř – Nováček druhé hokejové ligy prožil v kabině malé zemětřesení, které však vedlo k zisku tří bodů.

21.12.2010

Stanislav MečiarFoto: Archiv

S prázdnou z ledu posledního týmu tabulky odjížděla Kutná Hora.
Probral se i Pelhřimov, který po dvou porážkách zabral a zdolal doma Milevsko. V mizérii naopak pokračuje Žďár nad Sázavou, který utrpěl debakl v Trutnově.

PELHŘIMOV – MILEVSKO 4:2
Po dvou porážkách s Kolínem a v Jindřichově Hradci Pelhřimovští zabodovali naplno. Začátek zápasu ale nezvládli. Byli horším týmem, pustili Jihočechy do jednogólového vedení. „Pak jsme začali hrát více týmově a bylo to hned znát. Soupeře jsme zlomili ve druhé třetině. Mužstvo bych chtěl za předvedený výkon pochválit,“ prohlásil trenér Spartaku Martin Meloun. Pelhřimov po inkasovaném gólu zřetelně přidal, vyrovnání s trochou štěstí zařídil Kubát. Ve druhé třetině se trefili Dostál a dvěma góly Hadrava. Ten zaznamenal v utkání tři kanadské body, což je na šestnáctiletého dorostence famózní výkon. „Hraje dobře. Dokáže se dostat do šancí. V minulých zápasech se mu je nepovedlo proměnit, teď to dotáhl do úspěšného konce. Je pro nás platným hráčem,“ pochválil benjamínka týmu Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 15. Havel (Hadrava), 25. Hadrava (Roháčik), 29. Hadrava (Havel), 39. Dostál (Hrbatý) - 3. Květoň (Rezek), 54. Šulčík (Rezek). Rozhodčí: Chlaň - Polonyi, Tasch. Vyloučení: 5:7, navíc Roháčik (Pelhřimov) 5 minut a do konce. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 470. Třetiny: 1:1, 3:0, 0:1.
Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Plch, Roháčik, Fibikar, Šustr, Jelínek, Beneš - Hrbatý, Plachý, Tecl - Hadrava, Havel, Kubát - Votápek, Dostál, Barták.

CHOTĚBOŘ – KUTNÁ HORA 5:2
Po dlouhém půstu zasvitlo nad chotěbořským stadionem konečně i sluníčko a domácí hokejisté zdolali Kutnou Horu. Tým už v utkání dirigoval nový kouč, z Trutnova přišel ochovanec brodské Kotliny, známý internacionál Stanislav Mečiar.

Utkání začalo tlakem domácích, které dostal do vedení Adamec, ještě za stavu 1:0 jeli tři chotěbořští hráči na jednoho obránce, gólovou šanci však promarnili. V prostřední části hosté přidali v rychlosti i důrazu a otočili na 1:2, za necelou minutu však srovnal Valko na 2:2. Hosté potom trefili tyč a dvakrát v brance exceloval Malý. Hned v úvodu prostřední části Valko prostřelil gólmana a vedoucím gólem dal povel k mohutnému náporu hokejistů od Doubravky. Štěstí se přiklonilo k domácím až v závěru střetnutí. Nejdříve Hemský (nový hráč z Kolína) se prodral až před gólmana a střelou nadvakrát zavěsil na 4:2, tečku za vítězným zápasem udělal Florián, když úspěšně zakončil nájezd tři na jednoho 5:2.

„Kluci mě výkonem příjemně překvapili, mužstvo by potřebovalo doplnit jedním obráncem a útočníkem. Výkon mančaftu určitě půjde nahoru a ještě může promluvit do bojů o záchranu,“ věří nový chotěbořský trenér Stanislav Mečiar.

Branky a nahrávky: 10. Adamec (Hospodka), 32. Valko (Fila), 57. Valko (Burian), 58. Hemský (Florian), 60. Florian (Adamec) – 25. Pelán (Beránek), 32. Vylíčil. Rozhodčí: Hejduk. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 1:0, 1:2, 3:0.
Chotěboř: Malý – Kobela, Florián, Daňo, Kořínek, Běloušek, Repa – Hemský, Adamec, Hospodka – Vlako, Burián, Fila – Babkovičm Kováč, Martinec.

TRUTNOV – ŽĎÁR 9:3
Po dvou třetinách to na debakl rozhodně nevypadalo, jenže poslední dějství vyhráli domácí Draci 6:0!
Trutnov začal zápas lépe, ujal se dvougólového vedení, ale v průběhu druhé části dokázal Žďár skóre otočit. Ve 32. minutě se po brance Kunstmüllera dostaly Plameny do vedení 2:3. Ale to trvalo jen necelé čtyři minuty, než domácí srovnali na 3:3.

Od té doby se trefovali už jenom domácí. Už po osmnácti vteřinách třetí části domácí vedli 4:3. Závěrečných deset minut už bylo výhradně v režii domácího celku, když vstřelil pět branek a stanovil konečné skóre na 9:3.

Branky a nahrávky: 4. Procházka (Kuna), 9. Procházka (Šimoníček, Mikolášek), 36. Chytráček (Jindřich), 41. Jindřich (Havlíček, Malinský), 50. Berger (Malinský, Procházka), 51. Mlejnek, 53. Chytráček (Jindřich), 57. Berger (Šimoníček), 60. Chtyráček - 16. Vránek (Sobotka, Plachý), 24. Dítě, 32. Kunstmuller (Pleva, Dítě). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 4:7. Využití: 6:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 1:2, 6:0.
Žďár nad Sázavou: Štrof – Souček, Koželuh, Smejkal, Pleva, Heřmanský – M. Sobotka, Vránek, Plachý – R. Sobotka, Bukáček, Kunstmüller – Dítě, Dobiáš, Štěpánek – Kotlík, Ježek, Havelka.

Ostatní výsledky: Benešov – Kolín 4:3, Nymburk – Jindřichův Hradec 2:3.

Hokejová Chotěboř prožila zemětřesení

Ztráta patnácti bodů a poslední příčka v tabulce. To byla před víkendem nelichotivá bilance druholigových hokejistů Chotěboře. Vedení týmu proto sáhlo k personálním změnám.

V oddíle tak došlo k malému zemětřesení v kabině. Na střídačce už v nedělním utkání proti Kutné Hoře chyběli oba trenéři Vladimír Halamka a Bohumil Prachař. Nahradil je zkušený internacionál Stanislav Mečiar.

Z hráčského kolektivu byli vyřazeni rovněž oba synové trenérů - Prachař s Halamkou. Změny by to však neměly být konečné.
„Potřebovali bychom ještě jednoho obránce a útočníka,“ uvedl po utkání Mečiar. O případných dalších změnách rozhodovalo vedení klubu na pondělním jednání.

reportéři Deníku

21.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.