Favorizované Ústí se totiž v přesilovkách prosadilo hned čtyřikrát z pěti pokusů! Díky brankám v početní výhodě se tak Lvi ujali vedení 1:0 na zápasy.

Tři přesilovky, tři góly, taková byla bilance Ústeckých Lvů v první třetině úvodního semifinálového duelu proti Havlíčkovu Brodu. Domácí otevřeli skóre v přesilové hře už ve 3. minutě zásluhou Šagáta, ve 3. minutě fauloval další brodský hráč a o minutu později už vedli domácí díky Handlovskému 2:0. Největší šanci hostů měl v 9. minutě Holec, ale ten na Orcta nevyzrál. Ve 12. minutě sice Rebelové hráli téměř dvou minutovou přesilovku pět proti třem, ale naložili s ní prachbídně. Naopak jak se hraje početní výhoda, ukázali Lvi hostům v 18. minutě, kdy třetí přesilovou hru Ústí využil Černý – 3:0.

Druhé dějství začali Rebelové o hodně lépe. Nejenže Suchana vystřídal v brance Slipčenko, ale ve 24. minutě snížil po parádní akci Zábranský na 3:1. Od té doby začala mít hra pořádné grády, domácí se dostali do několika slibných šancí, ale Slipčenko několikrát čaroval. Naopak ve 29. minutě se Rebelové dostali zpátky do zápasu, Meidl snížil na 3:2. Jenže poté Severočeši hráli další přesilovku, opět udeřili a bylo to znovu o dvě branky.

Ve třetí části už se diváci branky nedočkali. Nejblíže ke gólu měl domácí Mikulík, který byl v jasné příležitosti faulován, ale při následném nájezdu na Slipčenka nevyzrál. První semifinálovou bitva vyzněla pro Ústí, které se po výhře 4:2 ujalo vedení 1:0 na zápasy. Série pokračuje už dnes znovu na ústeckém ledě.

Ústí n. L. – H. Brod 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Stav série: 1:0.

Branky a nahrávky: 3. Šagát (Mikulík, Jeřábek), 5. Handlovský (Kloz), 18. Černý (Hanzl, Kloz), 35. Pajič - 24. Zábranský (Šavňhal, Zohorna), 29. Meidl (Knotek). Rozhodčí: Kalivoda, Jílek - Padevět, Špringl. Vyloučení: 8:5, navíc Holec (Havlíčkův Brod). Využití: 4:0.
Ústí nad Labem: Orct– Jeřábek, Pojkar, Poživil, Vobořil, Hořava, Gureň, Klobouček, Černý - Mikulík, Roubík, Šagát – Sklenička, Alinč, Hampl – Čurilla, Pajič, Ludvík – Kloz, Hanzl, Handlovský. Havlíčkův Brod: Suchan (21. Slipčenko) – Šenkeřík, Kempný, Morava, Sova, Vošmik, Krejčí, Soldán, Zítka – Ondráček, Němec, Fiedler – V. Meidl, Knotek, Holec – Zohorna, Zábranský, Švaňhal – Štěpánek, Stromko, Hadrava.