Během necelých čtrnácti minut rozebrali dračí defenzivu a ujali se vedení 5:0, brodský útočník Vojtěch Němec přitom stihl dát rovnou tři branky. Rebelové sice v poslední části trochu povolili, přesto si do kolonky připsali další vítězství, Šumperk porazili 7:3.

Naopak třebíčská Horácká Slavia opět zaspala úvod zápasu. Proti Olomouci neodehráli Horáci špatný zápas, ale branky ve 4. a 7. minutě je hodně srazily. „První část byla z naší strany opět špatná, soupeře jsme pustili do dvoubrankového vedení. Od druhé části jsme se zvedli a třetí třetina byla z naší strany nejlepší,“ glosoval průběh utkání kouč Třebíče Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci však víc než snížení na konečných 1:2 zásluhou Vondráčka nestihli. „Bohužel při proměňování šancí a řešení situací nám chybělo více klidu. Pozitivem však je, že jsme tak kvalitního soupeře dokázali dostat pod tlak. V té době hráči plnili taktické pokyny, bruslili, hráli jednoduše, šli do střelby. Tak bychom měli hrát,“ nechal se slyšet šéf třebíčské střídačky.

Šprýmař Novák opět perlil

Rebelové v dalším přípravném duelu opět předvedli střelecké hody a trenér Petr Novák byl po zápase pochopitelně dobře naladěn, a tak zase došlo na jeho pověstné kousky. „Jardo, pojď, už tady na tebe čekají novináři,“ chtěl přehodit hodnocení úterního přípravného zápasu na svého asistenta Benáka.

Když se z toho jeho podřízený vykroutil, vzal si ho alespoň na mušku. „Jarda Benák říkal, že mám říct, že jsme hráli dobře. Jen jsme prý ztratili v poslední třetině koncentraci, s čímž já naprosto souhlasím,“ usmíval se Novák. „Zkrátka bychom měli celý zápas hrát jako Jarda Benák v nároďáku a v Dukle Jihlava,“ zakončil stručné hodnocení úterního zápasu vyhlášený šprýmař.

Další přípravné zápasy

Úterní zápasy jsou však minulostí. Všechny tři prvoligové celky z Vysočiny se představí v dalších přípravných duelech už dnes.
Všichni tři zástupci regionu hrají na domácím ledě. Jihlavská Dukla, která kvůli potížím na chotěbořském stadionu úterní zápas neodehrála (informovali jsme o tom ve včerejším vydání – pozn. red.), přivítá už od 17 hodin Olomouc. Horácká Slavia Třebíč o půl hodiny později hostí nováčka mezinárodní soutěže EBEL Znojmo a havlíčkobrodští Rebelové se ve stejnou dobu v Kotlině střetnou s Hradcem Králové.

Dolejš si odbyl premiéru

V šestém přípravném zápase hokejistů HC Rebel Havlíčkův Brod proti drakům ze Šumperka se v havlíčkobrodské brance objevil teprve sedmnáctiletý Daniel Dolejš, který v loňské sezoně předváděl spolehlivé výkony v druholigovém Pelhřimově. „Jo, byla to moje premiéra za Brod a jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli,“ řekl těsně po utkání spokojený Dolejš.

Trenéři dali mladému gólmanovi, který figuruje i v širším výběru reprezentace, vědět čtrnáct dní dopředu, aby se na premiéru v A-týmu připravil.

A jak se Dolejš cítil před zápasem? „Tak samozřejmě nervozita tam byla, ale prvním zákrokem ze mě všechno spadlo,“ přiznává talentovaný brodský gólman.

Nejsložitější situaci musel Dolejš řešit ve 47. minutě, kdy pohotovou rybičkou zabránil gólu, když už puk mířil do opuštěné svatyně. „Byl to nejtěžší zákrok, ale měl jsem při něm i obrovské štěstí. Jsem rád, že to vyšlo,“ vrátil se k famóznímu zákroku Dolejš.

Tomu už před zápasem udělovali rady o mnoho zkušenější brankářští kolegové – Jaroslav Suchan a Stanislav Neruda. „Říkali mi, ať hlavně zůstanu v klidu,“ usmíval se po úspěšné premiéře v brodském dresu sedmnáctiletý brankář.

Úterní přípravy

H. BROD – ŠUMPERK 7:3

Branky a nahrávky: 27. Němec, 29. Kostourek (Zábranský, Knotek), 37. Němec (Jonáš), 38. Stehlík (Štěpánek), 40. Němec (Jelínek), 53. Rytnauer (Vondráček, Polodna), 58. Hadrava (Němec, Kostourek) - 42. A. Červenka (Haas), 51. A. Holík (A. Červenka), 55. Velecký (Haas). Třetiny: 0:0, 5:0, 2:3.
Havlíčkův Brod: Dolejš - Poskočil, A. Jelínek, Sova, Morava, Zítka, Pavlík, Yindiphol, Novotný - Vondráček, Knotek, Musil - Jonáš, Zábranský, Kostourek - Rytnauer, Němec, Hadrava - Štěpánek, Fiedler, Polodna - Stehlík.

TŘEBÍČ – OLOMOUC 1:2
Branky a nahrávky: 57. Vondráček (Burian, Ostřížek) - 4. Nedbálek (Pekr), 7. Pekr (Kolouch). Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0.
Třebíč: Hrubec - Havran, Sedláček, Brož, Sláma, Dietz, Kadela R., Pospíšil, Sobotka - Bartoš, Dolníček, Heřman - Burian, Ostřížek, Vondráček - Kovalský, Kaut, Přibyl - Vítek, Dočekal, Milotínský.