První výhry v sezoně se dočkali hokejisté Horácké Slavie Třebíč, kteří teprve až v šestém kole první ligy našli vítězný recept. Ve včerejším vloženém kole zdolali Kadaň 4:3 v prodloužení, připsali si tak první výhru v sezoně. Ta mohla být dokonce tříbodové, jenže Kadaň byla proti, když 13 vteřin před koncem třetí části srovnala. Prodloužení však Horáci rychle utnuli. Už čtvrté tříbodové vítězství si připsala Dukla Jihlava, která suverénně vyhrála v Písku 4:1. Velkou zásluhu na tom měl třígólový útočník Daniel Hodek.

H. BROD – OLOMOUC 3:4
Hodně bídný vstup do utkání zažili havlíčkobrodští Rebelové. Po 75 vteřinách už prohrávali. Olomouc v úvodu zasypala domácího gólmana sérií střel a z jedné z dorážek dostal Moru do rychlého vedení Haluza. V 7. minutě se však povedlo Rebelům díky Fiedlerovi vyrovnat. Jenže vyrovnaný stav trval jen 37 vteřin, po nichž osamocený Pekr znovu dostal hosty do vedení. Poté se střídaly šance na obou stranách a změna skóre přišla až v závěru prvního dějství, Zábranský z rohu našel na zadní tyči volného Musila a ten srovnal na 2:2.
I v dalším průběhu si oba týmy vytvářely šance, ale bez gólového efektu. Teprve ve 32. minutě se domácí poprvé dostali do vedení díky Rytnauerovi. Ale radost domácích trvala jen pět minut, po nichž přišla studená sprcha pro Rebely. Ve 37. minutě nejprve Pšurný vyrovnal a ve 39. minutě poslal Moru potřetí do vedení Kolouch.

Ve třetí části se Rebelové sice snažili o vyrovnání, ale Olomouc si hubený náskok pohlídala. Havlíčkův Brod v posledních zápasech tápe, bez bodu totiž vyšla z duelu už počtvrté. Šanci na reparát bude mít už zítra, kdy hraje v Berouně.

Branky a nahrávky: 7. Fiedler (Ostrčil), 19. Musil (Zábranský), 32. Rytnauer (Stehlík, Knotek) - 2. Haluza (Bartoň), 8. Pekr (Řípa, Kotvan), 37. M. Pšurný (Bartoň, Šlahař), 39. Kolouch (Šlahař, Kucsera). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 949. Třetiny: 2:2, 1:2, 0:0.
Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Ostrčil, Koma, Protivný, Pavlík, Šenkeřík, Sova – Kostourek, Meidl, Polodna – Rytnauer, Semorád, Stehlík – Fiedler, Knotek, Jonáš – Musil, Zábranský, Hadrava – Švaňhal.

TŘEBÍČ – KADAŇ 4:3 v prodl.
Úvodní minuty zápasu se nesly ve znamení dobývání kadaňského útočného pásma. Hosté pozorně bránili a Horáky ke zteči příliš nepouštěli. Přesto se domácí v úvodní dvacetiminutovce prosadili. Sedláček našel ve 14. minutě Laše a ten překonal umístěnou střelou Závorku – 1:0.
Po první brance se oba týmy marně snažily najít recept na obranu soupeře, a tak si diváci museli počkat na další gól až do 33. minuty, v níž hosté srovnali. Diviš obkroužil domácí branku našel Nováka a ten se do poloodkryté branky nemýlil – 1:1. O tři minuty později však znovu vedli domácí, Přibylovu střelu tečoval do branky Čech. V závěru druhé části měl dobrou příležitost Laš, ale skóre se tentokrát neměnilo.
To se měnilo až ve třetí části. Do něj Horáci vlétli jako velká voda, po 39 vteřinách je dostal do dvoubrankového vedení Sedláček. O chvíli později mohl zvýšit Vítek, ale nedal. A tak přišel trest. Ve 43. minutě na rozdíl jediné branky snížil Vojta. Nedlouho poté mohli domácí opět poodskočit, Dolníček však na Závorku nevyzrál. Už to vypadalo, že si Třebíč připíše první tříbodové vítězství v sezoně. Jenomže Kadaň vyrovnala v poslední minutě. Při vyloučení Dočekala a následné kadaňské power play se prosadil Mikšovic.

Utkání dospělo do prodloužení, ale to v podstatě skončilo dřív než začalo. Po šestnácti vteřinách nastavení totiž přisoudil Horákům první výhru v sezoně Burian.

Branky a nahrávky: 14. Laš (Sedláček, Honejsek), 36. Čech (Přibyl), 41. Sedláček (Laš), 61. Burian (Havran) - 33. Novák (Diviš, Stoklasa), 43. Vojta (Mikšovic, Fiala), 60. Mikšovic (Malínský). Rozhodčí: Úlehla - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 860. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 – 1:0.
Třebíč: Štefl - Sedláček, Kadela, Havran, Sláma, Brož, Sobotka, Rangl, Dietz - Vondráček, Dočekal, Dolníček - Kaut, Heřman, Čech - Honejsek, Laš, Burian - Vítek, Kovalský, Přibyl.

PÍSEK – JIHLAVA 1:4

Lepší začátek si Jihlavané ani nemohli přát, hned při první střídání totiž vstřelili branku. Po třiceti vteřinách zápasu našel nádherným pasem Kolafa Hodka a ten otevřel skóre – 0:1. Dukla i nadále diktovala tempo a po brankách Maliníka v 9. a Hodka ve 14. minutě se dostala do velice pohodlného tříbrankového trháku.

Jihlava si vysoký náskok v dalším průběhu zápasu pečlivě hlídala a domácím toho příliš nedovolila. Když domácí nevyužili ani minutu a půl dlouhou přesilovku pět proti třem, přišel další trest. Na konci prostřední části zkompletoval hattrick Hodek.
Domácí se v závěrečné části dočkali alespoň čestného úspěchu, ve 42. minutě dorazil Eberleho střelu do branky Mrkvička. Jihlava však další komplikaci nepřipustila a z jihu Čech si odvezla tři body po výhře 4:1.

Branky a nahrávky: 42. Mrkvička (Eberle) - 1. Hodek (Kolafa), 9. Maliník (Pometlo), 14. Hodek (Čachotský), 40. Hodek (Čachotský). Rozhodčí: Würtherle - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Třetiny: 0:3, 0:1, 1:0.
Jihlava: Halmoši - Kolafa, Ficenc, Malena, Drtina, Kaláb, Dobrovolný, Kolda, Grundmanis - Čachotský, Hubáček, Hodek - Krupka, Domin, Padělek - Bezděk, Zeman, Jeslínek - Pometlo, Mikšovský, Maliník.