Třebíči dvakrát pomohly slepené góly

Třebíč, Jihlava – Dočkali se. Hokejisté Třebíče porazili v derby havlíčkobrodské Rebely 6:4 a poprvé se radují z tříbodového zisku.

11.10.2011

Před oběma brankami bylo v derby poměrně rušno. Více branek však padlo do té havlíčkobrodské. Na Jaroslava Suchana by rád vyzrál Radim Heřman jeho snahu se snaží zastavit Martin Zábranský. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Na soupeře přitom domácí zvolili doslova smrtící zbraň – slepené branky. Ty pomohly i jihlavské Dukle v souboji s Mostem.

TŘEBÍČ – HAVL. BROD 6:4
První letošní domácí derby začala Třebíč opatrně, vyčkávací taktiku ale zvolili i hostující Rebelové. Vzájemné oťukávání pokračovalo i po prvních přesilovkách na každé straně. V osmé minutě se ale najednou začaly dít věci.

Během třiaosmdesáti sekund Vondráček, Laš a Ostřížek dokázali překonat hostujícího gólmana Nerudu a vyhnat jej na střídačku!
Rebelové po této studené sprše zvýšili obrátky a najednou byl znát rozdíl ve hře obou týmů. Brod byl rychlejší, důraznější, přesněji kombinoval. Do první sirény ale dokázal kontrovat pouze jednou. Vondráčkovo vyloučení potrestal Semorád.

Hosté i ve druhé dvacetiminutovce byli lepší a svoji převahu korunovali i vyrovnáním. Nejprve při vlastním oslabení unikl Kostourek, který byl faulován a následné trestné střílení s přehledem proměnil. V době největšího herního zmaru Horáků, kterým v této fázi dělala problém i přihrávka na dva metry, vyrovnal Polodna.

Domácí se však vzmohli na odvetný úder a zázračné zmrtvýchvstání. Nejprve propadla za Suchanova záda nevydařená střela Heřmana, o dvaačtyřicet sekund později z voleje dostal domácí znovu do dvoubrankového vedení Vondráček.

Vstup do třetí části měli lepší domácí, ale přesilovku při vyloučení Moravy nevyužili a následně se bránili dlouhé přesilové hře hostí. Rebelové sice pálili jako u Verdunu, ale branku ani při třiatřicet sekund dlouhé dvojnásobné výhodě nevstřelili.

Třebíč po přežití horkých chvil vyrovnala hru a necelé tři minuty před koncem stvrdil první letošní výhru Slavie Kaut. Na ní už nic nezměnil ani snižující Semorád.

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Vítek), 9. Laš (Dolníček), 9. Ostřížek (Heřman), 37. Heřman (Burián), 38. Vondráček (Dočekal), 58. Kaut (Fořt) – 17. Semorád (Němec), 23. Kostourek, 33. Polodna (Kostourek), 58. Semorád (Němec, Šenkeřík). Rozhodčí: Schmejkal – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 270. Třetiny: 3:1, 2:2, 1:1.
Třebíč: Hrubec – Kania, Rangl, Valenta, Sobotka, Dietz, Brož, Kadela – Laš, Dolníček, Finsterle – Burian, Ostřížek, Heřman – Čech, Fořt, Kaut – Vítek, Dočekal, Vondráček – Přibyl.
H. Brod: Neruda (9. Suchan) – Šenkeřík, Morava, Jelínek, Koma, Protivný, Ostrčil, Sova – Meidl, Polodna, Kostourek – Jonáš, Semorád, Němec – Fiedler, Zábranský, Knotek – Stehlík, Štěpánek, Musil – Švaňhal.

JIHLAVA – MOST 5:0
Severočeši na jihlavském stadionu příliš velký odpor nekladli. V 16. minutě ještě odolali, když Čachotský trefil tyč. Jenže v poslední minutě první dvacetiminutovky neubránili jihlavskou přesilovku, do odkryté branky dorážel Domin. Klíčem k vítězství Dukly byla fáze v polovině zápasu, Zeman s Čachotským zvýšili na 3:0. Favorit dorazil nemohoucího soupeře v nástupu do závěrečné třetiny, hosté byli po dvou minutách zralí na ručník, ale ve zbývajícím čase už neinkasovali. I tak si odvezli vysokou porážku 0:5.

Branky a nahrávky: 20. Domin (Jeslínek), 29. Zeman (Kolafa, Domin), 31. Čachotský, 41. Hodek (Kolafa, Halmoši), 42. Drtina (Jeslínek, Domin). Rozhodčí: Grech - Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 221. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0.
Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Kolafa, Petráček, Drtina, Grundmanis, Kolda - Čachotský, Hubáček, Hodek - Zeman, Domin, Jeslínek - Krupka, Bezděk, Matějka - Polcar, Pometlo, Maliník.

Karel Líbal, Pavel Mikeš

Autor: Karel Líbal

11.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.