Junioři si v I. lize vyšlápli na vedoucí Popovice

Havlíčkův Brod – Brodští hokejoví junioři si v Kotlině vyšlápli na vedoucí celek I. Ligy z Velkých Popovic.

26.10.2011

Radost zažívají prvoligoví junioři HC Rebel, když v soutěži prohráli jen jednou. Foto: Libor Blažek

Extraligoví starší dorostenci si doma poradili s Letňany a mladší podlehli Třebíči.

I. LIGA JUNIORŮ
H. BROD – V. POPOVICE 5:4
Juniorům se v letošní prvoligové sezoně daří. Dosud prohráli jediné utkání a ve vítězném tažení pokračovali i na domácím ledě proti Velkým Popovicím. Zprvu to ale na body příliš nevypadalo. Hosté se do vedení dostali v 8. minutě a na konci třetiny už mladí Rebelové doháněli dvougólové manko. Druhá část už ale byla mnohem povedenější. Nejprve z úhlu snížil Szilva, aby později po pohledné kombinaci s Novákem mohl srovnat Jakub Doležal. To dodalo domácím patřičné sebevědomí. V úvodu třetí třetiny se přes dva obránce prosadil Kozlík a o tři minuty později na 4:2 zvýšil v samostatném úniku střelou pod břevno Ondřej Doležal. Velké Popovice přesto nesložily zbraně. Ve dvaapadesáté minutě snížil Bícha, jenže vzápětí po tvrdé ráně z úhlu vrátil Havlíčkobrodským dvoubrankové vedení Szilva. Hosté sáhli k závěrečné power-play, během níž Danda snížil na konečných 5:4.
Branky: 23. Szilva (Musil), 35. J. Doležal (E. Novák), 43. Kozlík, 46. O. Doležal (Varga), 53. Szilva (O. Doležal) - 8. T. Hynek (Krištof, Vacek), 17. Rejna (O. Němec), 52. Bícha (Řezáček, Rejna), 60. Danda. H. Brod: Zvolánek (Jeřábek) - Pecen, Musil, Ambrož, V. Němec, Kříž, Křesťan, Szilva, Novák E., Žemlička, Zdražil, Varga, Jelínek, Hynek,, Kozlík, J. Doležal , O. Doležal.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
H. BROD - LETŇANY 4:0

Ve čtrnáctém kole extraligy staršího dorostu se v Kotlině utkali domácí Rebelové s pražskými Letňany. O výhře Havlíčkova Brodu rozhodl už v sedmé minutě Kuchta. Hosté totiž za celé utkání nedokázali vyzrát na gólmana Dolejše, který tak udržel čistý štítek. V osmnácté minutě zvyšoval ranou od modré Dundáček. Další góly padaly až v poslední třetině. Nejprve z dorážky skóroval Hlídek a poté z vrcholu kruhů síť počtvrté rozvlnil Dvořák.
Branky: 7. Kuchta, 18. Dundáček (Němec), 42. Hlídek (Němec), 53. Dvořák. Rozhodčí:Jan Doležal - Jan Jeletz, Ondřej Polák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. H. Brod: Dolejš (Krásný) -Dvořák, Bláha, Křípal, Meloun, Krajcigr, Dundáček, Vala - Kuchta, Osmík, Hlídek, Nováček, Brebera, Mozr, Ludvík, Voplakal, Krajhanzl, Němec.

H. BROD - TŘEBÍČ 1:2
Souboj v Kotlině nabídl měření sil předposledního a posledního celku skupiny střed extraligy mladšího dorostu. Rebelové měli více ze hry, přesto si všechny body odvezla Třebíč.
Z obtížného úhlu těsně před vypršením dvacetiminutového limitu první třetiny skóroval hostující Všetečka. Když ve 36. minutě srovnal Osmík, mohl si Havlíčkův Brod opět dělat zálusk na bodový zisk. O ten je však definitivně v jedenapadesáté minutě připravil střelou pod víko Mlynář.
Horácká Slavia tak poprvé v sezoně bodovala a dotáhla se právě na mladší dorostence havlíčkobrodského hokejového klubu.
Branky: 36. Osmík (Kolouch) - 20. Všetečka (Bartůněk), 51. Mlynář (Maštera). Rozhodčí: Paulík - Polák, Ryšavý. Vyloučení: 6:8. Diváci: 35. H. Brod: Vaněček - Polák, Vala, Nguyen, Osmík, Málek, Jelínek, Klofáč, Vacek, Bláha, Jojda, Mendl, Krajcigr, Suchý, Lacina, Kraučuk, Semrád, Přibyl, Kolouch, Cejpek, Nováček.