Boj o play off přitvrzuje, osmé jsou nyní Litoměřice

Havlíčkův Brod – Do konce základní části zbývá ještě šestnáct kol, nicméně už teď je v boji o osm postupových míst pořádně rušno.

6.1.2012

Ilustrační fotoFoto: Libor Blažek

Největší „nával“ je okolo osmého místa, kde je naskládáno hned několik týmů jen s minimálními bodovými rozestupy.

Poslední postupovou pozici do play off momentálně zaujímají Litoměřice, které si ve středečním 36. kole připsaly překvapivé tři body v Havlíčkově Brodě, kde vyhrály 2:1.

Brodští Rebelové se díky této prohře rázem do boje o play off také zamotali, protože devátý Písek na ně ztrácí už jen čtyři body a svoji pozici budou obhajovat v následujících čtrnácti dnech, kdy hrají na jihu Čech a na ledě desátého Šumperku, který na ně aktuálně ztrácí pět bodů.

Naopak situace na prvních šesti místech je neměnná. Z první čtyřky sice prohrála Olomouc v Hradci a Jihlava na ledě lídra z Ústí, ale to k žádným škatulatům nevedlo.

H. BROD – LITOMĚŘICE 1:2
Branky a nahrávky: 5. Švaňhal (Zábranský) – 3. Belay (Loskot), 3. Kafan (Tvrzník). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:11, navíc Švaňhal (H. Brod) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 899. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:0.
Havlíčkův Brod: Neruda – Ostrčil, Protivný, Pavlík, Jelínek, Sova, Novotný – Vondráček, Němec, Kostourek – Polodna, Semorád, Meidl – Rytnauer, Zábranský, Švaňhal – Stehlík, Musil, Štěpánek.

ÚSTÍ N. L. – JIHLAVA 7:3
Branky a nahrávky: 3. Čurilla (M. Čermák), 13. Ludvík (Roubík, K. Černý), 16. Handlovský (R. Kovář), 22. Třetina (Gureň), 28. Roubík, 30. Sklenička (Třetina), 31. Ludvík (Roubík, Šagát) – 12. Zeman (Kaláb), 38. Bezděk (Maliník), 47. Čachotský (Zeman). Rozhodčí: Zubzanda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 065. Třetiny: 3:1, 4:1, 0:1.
Jihlava: Halmoši (22. F. Novotný) – Ficenc, Malena, Kolafa, Drtina, Dobrovolný, Zadražil, Grundmanis, Kaláb – Hodek, Hubáček, Čachotský – Jeslínek, Domin, Mrňa – Zeman, Maliník, Vysloužil – Prokš, Pometlo, Bezděk.

BENÁTKY N. J. – TŘEBÍČ 2:1
Branky a nahrávky: 25. Král (Vařecha), 41. Klimt (Skořepa) – 20. Havel (Stejskal, Dietz). Rozhodčí: Würtherle – Komárek, Špůr. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 376. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.
Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Kadela, Valenta, Sobotka, Sláma, Brož – Látal, Dolníček, Čech – Havel, Stejskal, Burian – Vondráček, Dočekal, Přibyl – Heřman, Sedláček, Kovalský.

ŠUMPERK – PÍSEK 2:3
Branky: 9. Hlinka, 46. Ondráček – 1. Luňák, 11. Mrkvička, 35. Šperger. Rozhodčí: Vampola – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1 118. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0.

HR. KRÁLOVÉ – OLOMOUC 6:2
Branky: 22. a 56. Budínský, 4. Tvrdík, 10. Záhorovský, 37. Kubica, 41. Čížek – 39. Haluza, 60. Rác. Rozhodčí: Čech – Klein, Skopal. Vyloučení: 4:9, navíc Kucharczyk (Olomouc) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 977. Třetiny: 2:0, 2:1, 2:1.

MOST – BEROUN 4:3 po náj.
Branky: 32. Přeučil, 33. M. Rohan, 48. Martinec, rozhodující sam. nájezd Tvrdek – 19. Rubeš, 25. Pavel, 40. S. Treille. Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 205. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:0 – 0:0.

CHOMUTOV – KADAŇ 5:0
Branky: 21. Gajovský, 33. Mrázek, 34. Procházka, 45. Jíra, 58. Jillson. Rozhodčí: Pavlovič – Gerát, Ondráček. Vyloučení: 6:8, navíc Sikora (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2 345. Třetiny: 0:0, 3:0, 2:0.

Tabulku najdete po pravé straně článku.

Autor: Jan Hammer

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Světlá nad Sázavou – Ztrátou svobody za své činy zaplatí čtyřiatřicetiletý vyděrač z Frýdku – Místku. Brodští kriminalisté na něj podali návrh na obžalobu ze tří trestných činů. V případě prokázání viny mu hrozí, že stráví ve vězení deset let.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.