Brod předvedl proti Kadani festival zahozených šancí

Havlíčkův Brod /FOTO, VIDEO/ – Důležitý zápas hráli v sobotním 48. kole první ligy hokejisté Havlíčkova Brodu.

12.2.2012

Z hokejového utkání Havl. Brod - Kadaň.Foto: Libor Blažek

Na domácím ledě přivítali v duelu o pomyslných šest bodů Kadaň, která si stejně jako Rebelové brousí zuby na play off. Dlouhou dobu to byl především souboj brodských hráčů s kadaňským gólmanem Jarinou. Nakonec ale důležité dva body vydřeli Rebelové po výhře 2:1 v prodloužení a paradoxně se posunuli na sedmou pozici.

Od samého začátku utkání to byl velký boj brodských hráčů se zkušeným kadaňským gólmanem Jarinou. Zuby si na něm vylámal především Vondráček, Semorád a svoji rychlou lapačku ukázal i Musilovi. Celkem osmnáct střeleckých pokusů měli Rebelové v první třetině, ale puk si cestu za Jarinova záda nenašel.

Po přestávce vstoupili do zápasu lépe hosté a své umění musel několikrát ukázat brodský brankář Suchan. Rebelové poté i nadále tlačili, ale všechny jejich pokusy vždy ztroskotaly na bezchybném Jarinovi. Proto přišel trest. Ve 35. minutě propadli domácí na útočné modré, puk ukořistil Charousek, který posunul na Skořepu, a ten prostřelil Suchana mezi betony – 0:1.

„Soupeř si ve druhé třetině počkal na naši chybu, která se stala, a dostal se do vedení,“ pokrčil rameny domácí trenér Karel Dvořák.
Do třetího dějství šli Rebelové s jasným cílem – zvrátit vývoj utkání o důležité body v boji o play off. Domácí byli sice i nadále aktivní, ale v zakončení to byla spíše velká křeč. Už to vypadalo, že všechny body si odvezou Kadaňští.

V padesáté sedmé minutě se Rebelové přece jen dočkali vytouženého vyrovnání, Meidl tečoval do branky Ostrčilovu střelu a poslal utkání do prodloužení.

To začalo doznívající přesilovkou Rebelů. Nastavení proto skončilo vzápětí, hrálo se totiž jen 44 vteřin. Aktivní Ostrčil opět pálil od modré, odražený puk se dostal k Zohornovi, ten přesně u vzdálenější tyče našel Vondráčka a bylo rozhodnuto.

„Prázdnou branku jsem v posledních čtyřech utkáních viděl třikrát, takže jsem se bál, že to nedám. Už je to taková křeč, takže jsem rád, že jsem to dal a máme dva body. Boj o play off bude ještě hodně zajímavý,“ má jasno autor rozhodující trefy, útočník Roman Vondráček.
„Byl to náš souboj s brankářem. Měli jsme několik šancí, ale gól jsme nedali. V závěru utkání nakonec štěstí bylo na naší straně. Dva body hráči doslova vybojovali,“ prohlásil po zápase Dvořák.

H. BROD – KADAŇ 2:1 v prodl.

Branky a nahrávky: 57. Meidl (Ostrčil, Štěpánek), 61. Vondráček (Zohorna, Ostrčil) – 35. Skořepa (Charousek). Rozhodčí: Wütherle – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Vondráček (HB) 10 minut. Bez využití. Diváci: 758. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 1:0. H. Brod: Suchan – Knesl, Morava, Pavlík, Jelínek, Protivný, Ostrčil, Blažek – Vondráček, Semorád, Zohorna – Polodna, Křivohlávek, Kostourek – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Rytnauer – Stehlík.

Ostatní výsledky: Písek - TŘEBÍČ 1:2, Chomutov - JIHLAVA 1:4, Šumperk - Hradec Králové 3:2, Most - Olomouc 4:2, Ústí n. L. - Beroun 3:1, Benátky - Litoměřice 0:3.

12.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

O Krucemburskou kliku se bojovalo už popáté

Vysočina - V neděli se za přívětivého počasí v Krucemburku na dvou kurtech konal již 5. ročník parádního představení při turnaji čtyřher, který pro amatéry tradičně připravili Pavel a Míra Blažkovi s rodinami. Celkově panovala jako vždy uvolněná přátelská atmosféra, umocněna kvalitními výkony při zápasech a také operativním občerstvováním během náročných bojů.