Prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu ve středu znovu doplatili na chabou produktivitu. Litoměřicím stačil k zisku tří bodů jen jediný gól!

Střelecké trápení přichází pro Rebely v nejméně vhodnou chvíli, v závěru základní části, kdy bojují o účast v play off. Sice stále drží sedmou příčku, ale středeční soupeř, Litoměřice, se na ně bodově dotáhl. Devátý Písek pak ztrácí jen jeden bod a desátá Třebíč, která středeční utkání nesehrála a má tedy zápas k dobru, má na Rebely manko čtyř bodů.

„Střelecky nám to nejde, trápíme se,“ přiznal po zápase brodský trenér Karel Dvořák. Stadionu stačil ke třem bodům jen jediný gól z 9. minuty, kdy se trefil Bojer. „Asi rozhodla první třetina, kdy jsme měli převahu, ale hokej se bohužel hraje na góly,“ jen pokrčil rameny havlíčkobrodský kouč.

Tři kola před koncem tak Rebelové nejsou v optimálním rozpoložení, navíc boj o vyřazovací část bude ještě hodně tuhý. „V hokeji rozhodují góly, my jsme v Litoměřicích nedali ani jeden, a ještě více se zamotala situace v boji o play off,“ má jasno šéf brodské střídačky. „Je to už spíše psychická záležitost. Hráči vědí, že musí vyhrát, a o to více jim to nejde. Zakončují příliš zbrkle, je to taková křeč,“ tvrdí Dvořák.

Domácí Stadion v utkání také zrovna nezářil, ale Rebelové svojí střeleckou impotencí mu cestu ke třem bodům hodně ulehčili. „Bylo vidět, že je to oboustranně upracovaný hokej, pro oba týmy to byl důležitý zápas,“ shrnul středeční duel litoměřický trenér Jindřich Setikovský.

LITOMĚŘICE – H. BROD 1:0

Branky a nahrávky: 9. Bojer (Drábek, Šinágl). Rozhodčí: Pavlovič – Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:9, navíc Drábek a Hašek (oba Litoměřice) oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 1 270. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Havlíčkův Brod: Suchan – Knesl, Morava, Protivný, Jelínek, Blažek, Pavlík, Ostrčil – Vondráček, Semorád, Zohorna – Polodna, Wasserbauer, Kostourek – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Rytnauer.