Stejně jako ve Žďáře nad Sázavou v zápase vedli o čtyři branky, ovšem tento náskok prohospodařili a za nerozhodnutého stavu šlo utkání do prodloužení. Nakonec o dvou bodech rozhodl brodský kapitán Miroslav Třetina až v samostatných nájezdech.

II. LIGA

PELHŘIMOV – H. BROD 6:7SN

Souboj regionálních rivalů začal pěkně od podlahy již ve 3. minutě – Martin Hadrava zavezl puk do pásma a střelou přes obránce překvapil Nováka v hostující brance. Vedení Ledním Medvědům ale vydrželo pouhých 13 vteřin. V závaru před Černým se nejlépe zorientoval Kozlík a bylo vyrovnáno.

Hosty tato branka nakopla a stále více se tlačili do zakončení. Zpočátku domácí obrana těmto atakům odolávala, ale pouze do 12. minuty – Přidal v úniku dva na jednoho našel Třetinu a oblíbenec hostujících fanoušků převrátil vývoj duelu na stranu Havlíčkova Brodu.

Byl to ale Přidal, který ve dvojnásobné přesilovce dodal svému týmu klid. Hostující útočník se v této početní výhodě dvakrát prosadil a hosté v 15. minutě tedy vedli již o tři branky. Naději domácím barvám ale v 17. minutě vykřesal Kopic, jenž zužitkoval přesný pas Plachého a trefil se mimo dosah Nováka.

Do druhého dějství vstoupili domácí s cílem vyrovnat, ale opak byl pravdou. Na 2:5 zvyšoval Endál a po něm se prosadil Michálek. Do konce třetiny zbývaly tři minuty a toho Pelhřimov využil ke snížení na rozdíl dvou branek. Úspěšnými střelci byl Plachý a Siřiště. O další snížení se postaral ve 46. minutě Martin Hadrava a vyrovnáno bylo už devět minut před koncem.

Oba celky se následně střídaly v útočných výpadech, oba brankáři ale drželi své celky nad vodou. Zvlášť Černý několikrát předvedl své kvality. Rozhodnutí v šedesáti minutách nepadlo, následovalo pětiminutové prodloužení, které vítěze neurčilo.

V penaltové loterii nejprve neuspěli Endál a Martin Hadrava. Následovala nucená přestávka díky dýmu z pyrotechniky, kterou použili hostující fanoušci. Po několika mrazivých minutách se pokračovalo a postupně neuspěli Třetina s Ludvíkem, na domácí straně Plachý s Bezděkem. Čtvrtou sérii začal neúspěšný Adam, následně rozhodl Třetina.

Branky a nahrávky: 3. Martin Hadrava, 17. Kopic (Plachý), 36. Plachý, 37. Siřiště (Wasserbauer, Hájek), 46. Martin Hadrava (Kasalý), 51. Bezděk – 3. Kozlík (Voříšek), 12. Třetina (Přidal), 14. Přidal, 15. Přidal (Třetina), 25. Endál (Třetina, Přidal), 36. Michálek (Kozlík), rozh. náj. Třetina. Rozhodčí: Battěk – Marek, Ovsík. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Třetiny: 2:4, 2:2, 2:0 – 0:0. Pelhřimov: Černý (Urban) – Kubát, Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Adam, Wasserbauer – Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, F. Kasalý, Kopic, Plachý, Bezděk, Siřiště, Doležal, Všetečka. Havlíčkův Brod: Novák – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Kulhánek, Vala – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Kozlík, Michálek, Chlubna, Ludvík, Navrátil, Nguyen, Kuchta, Beneš.

10. J. Hradec 27 2 1 1 23 72:175 9

Program 29. kola, středa 25. 1.: Žďár n. S. – Písek, M. Budějovice – David Servis, Nymburk – Pelhřimov, H. Brod – J. Hradec, Tábor – Kolín.