Brod vyhrál, Třebíč i Jihlava schytaly sedmičku

Vysočina –  Hokejisté Horácké Slavie včera na svém ledě znatelně nestačili na Olomouc a ve 40. kole první ligy utrpěli sedmigólový debakl.

16.1.2014

Rebelové porazili Motor 4:1. Jednu z branek právě střílí Jakub Kadlec.Foto: Deník/LIbor Plíhal

Před utkáním přitom věřili v prolomení černé série proti tomuto soupeři.

TŘEBÍČ – OLOMOUC 0:7

Skóre se měnilo už po minutě. Selingrovu střelu vyrazil Dusík jen k dojíždějícímu Kucharczykovi, který poslal hosty do vedení. Horácká Slavia poté měla optický tlak, ale opět inkasovala z hole osamoceného Pekra. Náskok hostů zvyšoval Řípa, naservíroval ho Kindlovi a bylo to o tři branky. Druhé dějství začalo ještě rychlejším gólem hostů. Ondrušek napřáhl z modré a trefil přesně šibenici. Stejný hráč se trefil v přesilovce i v polovině zápasu a vyhnal z branky Dusíka, kterého nahradil Zelenka. Ani on však dlouho bez inkasované branky nevydržel a gólovou navštívenku mu poslal Řípa. Do konce druhé třetiny přidal sedmý gól do horácké sítě Houdek. Třetí třetina už góly nepřinesla.

Branky a nahrávky: 2. Kucharczyk (Selingr, Herman), 8. Pekr (Kindl, Ondrušek), 19. Kindl (Řípa, Pekr), 21. Ondrušek (Řípa, Kindl), 30. Ondrušek (Houdek, Knotek), 33. Řípa (Kindl, Drtil), 40. Houdek (Knotek, Kucharczyk). Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4, navíc Diviš (Olomouc) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 1160. Třetiny: 0:3, 0:4, 0:0. Třebíč: Dusík (30. Zelenka) – Bilčík, Čejka, Peroutka, Dietz, Dlapa, Malena – Čuřík, Vondráček, Fořt, Kaut, Moučka, Nahodil, E. Kadela, Mikeska, Čech, Juráň, Laš, Wasserbauer, Přibyl.

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 4:1

Ani ne po tři čtvrtě minuty už Rebelové vedli. Drtinovo nahození od mantinelu šikovně tečoval Stach. Jihočeši mohli srovnat v přesilovce, ale Robovu střelu zneškodnil Dolejš.  Na druhé straně si hostující gólman poradil s tutovkou Maliníka. Zachytal si i Dolejš, ale Boháč, ani Rob na něj nevyzráli. Brodský brankář svůj tým podržel i při oslabení v úvodu druhé třetiny. Vaniš si ho sice blafákem položil, ovšem reflexivní zásah betonem šanci zhatil. To platilo i o pokusu Kotalíka, který chtěl Rebely zaskočit ve vlastním oslabení. Domácí nakonec přesilovku využili díky Čípovi. Třetí gól pak vstřelili v přečíslení Kadlecem. V posledním dějství zápasu zahrozili opět hosté při vlastním oslabení. Skuhravý ale svou tutovku do odkryté branky ze dvou metrů neproměnil. Motor si v závěru vytvořil tlak, který nakonec korunoval gólovou tečí Šachl. Poslední slovo ale měli Rebelové.

Branky a nahrávky: 1. Stach (Drtina), 24. Číp (Stach, Drtina), 37. Kadlec (Tomi), 59. Maliník (Ondráček, Gengel) – 58. Šachl (Chmelíř). Rozhodčí: Svoboda – Černý, Svobodová. Vyloučení: 7:6, navíc Třetina (Č. Budějovice) 2 min. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. H. Brod: Dolejš – Kolafa, Drtina, Plášil, Korím, Semrád, Novotný, Zítka, Šesták – Stach, Polodna, Číp – Ondráček, Berger, Milfait – Gengel, Štummpf, Maliník – Kučera, Tomi, Jakub Kadlec.

HAVÍŘOV – JIHLAVA 7:1

Jen minutu a devatenáct vteřin vydržel v jihlavské brance Rittich. Během této doby totiž inkasoval dva góly. Nejprve ho překonal Marosz a ke druhému gólu svou chybou po ztrátě puku pomohl Marunovi. Po dalších šancích na obou stranách vrátil Duklu do zápasu kontaktní trefou Zeman. Jenomže poté předvedl minelu i Rittichův náhradník Sáblík, jehož rozehrávku vystihl Klimša a pojistil havířovské vedení. Do konce úvodní třetiny pak ještě zvýšil domácí náskok Šedivý. Ve druhém dějství už to bylo o čtyři branky, když se trefil bekhendem Sztefek. V závěrečné třetině mohl snížit Seman, ale trefil jen hruď domácího gólmana. Poslední desetiminutovka ale patřila Havířovským. Jihlava si z Karvinska nakonec odvezla sedmigólový příděl, který jí zajistily v závěrečných šesti minutách trefy Komy a Šedivého.

Branky a nahrávky: 1. Marosz (Sztefek, Šedivý), 2. Maruna (Matějek, Šlahař), 11. Klimša, 18. Šedivý (Stefek, Marosz), 27. Sztefek (Šedivý, Krisl), 55. Koma (Haas, Říčka), 59. Šedivý (Marosz) – 7. Zeman (Čachotský). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:5, navíc Důras (Jihlava), 10 min. Třetiny: 4:1, 1:0, 2:0. Jihlava: Rittich (2. Sáblík) – Stebich, Kaláb, Mocek, Zadražil, Podlipnik, Dobrovolný, Jaroš – Kuřítko, Mikeš, Prokš, Čachotský, Důras, Malec, Velecký, Zeman, Březina, Seman, Hubáček.

Autor: Ondrej Dudáš

16.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.