Před utkáním přitom věřili v prolomení černé série proti tomuto soupeři.

TŘEBÍČ – OLOMOUC 0:7

Skóre se měnilo už po minutě. Selingrovu střelu vyrazil Dusík jen k dojíždějícímu Kucharczykovi, který poslal hosty do vedení. Horácká Slavia poté měla optický tlak, ale opět inkasovala z hole osamoceného Pekra. Náskok hostů zvyšoval Řípa, naservíroval ho Kindlovi a bylo to o tři branky. Druhé dějství začalo ještě rychlejším gólem hostů. Ondrušek napřáhl z modré a trefil přesně šibenici. Stejný hráč se trefil v přesilovce i v polovině zápasu a vyhnal z branky Dusíka, kterého nahradil Zelenka. Ani on však dlouho bez inkasované branky nevydržel a gólovou navštívenku mu poslal Řípa. Do konce druhé třetiny přidal sedmý gól do horácké sítě Houdek. Třetí třetina už góly nepřinesla.

Branky a nahrávky: 2. Kucharczyk (Selingr, Herman), 8. Pekr (Kindl, Ondrušek), 19. Kindl (Řípa, Pekr), 21. Ondrušek (Řípa, Kindl), 30. Ondrušek (Houdek, Knotek), 33. Řípa (Kindl, Drtil), 40. Houdek (Knotek, Kucharczyk). Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4, navíc Diviš (Olomouc) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 1160. Třetiny: 0:3, 0:4, 0:0. Třebíč: Dusík (30. Zelenka) – Bilčík, Čejka, Peroutka, Dietz, Dlapa, Malena – Čuřík, Vondráček, Fořt, Kaut, Moučka, Nahodil, E. Kadela, Mikeska, Čech, Juráň, Laš, Wasserbauer, Přibyl.

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 4:1

Ani ne po tři čtvrtě minuty už Rebelové vedli. Drtinovo nahození od mantinelu šikovně tečoval Stach. Jihočeši mohli srovnat v přesilovce, ale Robovu střelu zneškodnil Dolejš.  Na druhé straně si hostující gólman poradil s tutovkou Maliníka. Zachytal si i Dolejš, ale Boháč, ani Rob na něj nevyzráli. Brodský brankář svůj tým podržel i při oslabení v úvodu druhé třetiny. Vaniš si ho sice blafákem položil, ovšem reflexivní zásah betonem šanci zhatil. To platilo i o pokusu Kotalíka, který chtěl Rebely zaskočit ve vlastním oslabení. Domácí nakonec přesilovku využili díky Čípovi. Třetí gól pak vstřelili v přečíslení Kadlecem. V posledním dějství zápasu zahrozili opět hosté při vlastním oslabení. Skuhravý ale svou tutovku do odkryté branky ze dvou metrů neproměnil. Motor si v závěru vytvořil tlak, který nakonec korunoval gólovou tečí Šachl. Poslední slovo ale měli Rebelové.

Branky a nahrávky: 1. Stach (Drtina), 24. Číp (Stach, Drtina), 37. Kadlec (Tomi), 59. Maliník (Ondráček, Gengel) – 58. Šachl (Chmelíř). Rozhodčí: Svoboda – Černý, Svobodová. Vyloučení: 7:6, navíc Třetina (Č. Budějovice) 2 min. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. H. Brod: Dolejš – Kolafa, Drtina, Plášil, Korím, Semrád, Novotný, Zítka, Šesták – Stach, Polodna, Číp – Ondráček, Berger, Milfait – Gengel, Štummpf, Maliník – Kučera, Tomi, Jakub Kadlec.

HAVÍŘOV – JIHLAVA 7:1

Jen minutu a devatenáct vteřin vydržel v jihlavské brance Rittich. Během této doby totiž inkasoval dva góly. Nejprve ho překonal Marosz a ke druhému gólu svou chybou po ztrátě puku pomohl Marunovi. Po dalších šancích na obou stranách vrátil Duklu do zápasu kontaktní trefou Zeman. Jenomže poté předvedl minelu i Rittichův náhradník Sáblík, jehož rozehrávku vystihl Klimša a pojistil havířovské vedení. Do konce úvodní třetiny pak ještě zvýšil domácí náskok Šedivý. Ve druhém dějství už to bylo o čtyři branky, když se trefil bekhendem Sztefek. V závěrečné třetině mohl snížit Seman, ale trefil jen hruď domácího gólmana. Poslední desetiminutovka ale patřila Havířovským. Jihlava si z Karvinska nakonec odvezla sedmigólový příděl, který jí zajistily v závěrečných šesti minutách trefy Komy a Šedivého.

Branky a nahrávky: 1. Marosz (Sztefek, Šedivý), 2. Maruna (Matějek, Šlahař), 11. Klimša, 18. Šedivý (Stefek, Marosz), 27. Sztefek (Šedivý, Krisl), 55. Koma (Haas, Říčka), 59. Šedivý (Marosz) – 7. Zeman (Čachotský). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:5, navíc Důras (Jihlava), 10 min. Třetiny: 4:1, 1:0, 2:0. Jihlava: Rittich (2. Sáblík) – Stebich, Kaláb, Mocek, Zadražil, Podlipnik, Dobrovolný, Jaroš – Kuřítko, Mikeš, Prokš, Čachotský, Důras, Malec, Velecký, Zeman, Březina, Seman, Hubáček.