Pokud vyhraje, senzačně postoupí do semifinále play off, v opačném případě bude smutnit a zapojí se do bojů v rámci Poháru Vladimíra Martince. Nakonec to skončilo variantou číslo dva. Bruslaře ale nakonec čeká lákavý soupeř – Chotěboř. Série začala už včera na ledě Kotliny, první duel skončil po uzávěrce. Odveta pak je na programu ve čtvrtek od 18.30 v Chotěboři a případný rozhodující zápas se odehraje v neděli, opět v Havlíčkově Brodě.

KRAJSKÁ LIGA PARDUBICKA - ČTVRTFINÁLE

Č. TŘEBOVÁ – H. BROD 4:3

Stav série: 3:2

Mladí Bruslaři sice s Kohouty dvakrát o gól prohrávali, ale obránci Marek Bancíř a Václav Pecen dokázali těsné ztráty smazat. Na začátku třetí periody dokonce hosté dokonali zásluhou Tomáše Cejpka obrat, jenže Kohouti dvěma góly na přelomu první a druhé půlky třetiny překlopili pomyslné misky vah zpět na svou stranu a díky těsné výhře 4:3 si došli pro postup. Havlíčkův Brod si i přes porážku a vyřazení zaslouží absolutorium. Po dvou vysokých porážkách vyrovnal stav série na 2:2 a horkého papírového favorita potrápil mnohem více, než se očekávalo. „Byla to velká dřina," souhlasil manažer České Třebové Vladimír Vaněk. „V pátém rozhodujícím střetnutí jsme dokázali favorizovaného soupeře hodně potrápit, byl to naprosto vyrovnaný zápas," dodal Aleš Kraučuk, trenér BK Havlíčkův Brod.
Branky a nahrávky: 16. Zítka (Jindřich), 27. Jindřich (Fúzik), 49. Stehno (Kavalír, Škvor), 51. Šimončič (Pelán, Vondráček) – 25. Bancíř (Cejpek), 32. Pecen (Veverka), 41. Cejpek. Rozhodčí: Radim Prchal, Martin Kratochvíl – Michal Schaffer, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 851. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:1. Havlíčkův Brod: Kekula (Adam) – Kříž, Bancíř, Motl, Suchý, Pecen, Bušek – Cejpek, Holenda, Szilva – Hlídek, Vala, Jelínek – Abbrent, Nguyen, Veverka.

PŘEDKOLO PLAY OFF

LEDEČ N. S. – CHOTĚBOŘ 3:8

V posledním utkání této části soutěže si hosté, v jejichž sestavě se opět objevilo několik juniorů, spravili před boji v play off chuť a od začátku šli za plným bodovým ziskem. Gólově se prosadil junior Freibauer, autor tří branek a mužstvo několikrát podržel brankář Pešek.
Branky a nahrávky: Svoboda (Marian Havel, Křesťan), Marian Havel (Svoboda, Hubert), Hrabaň (Marian Havel, Hubert) – Kadlec (Vácha), Freibauer (Kadlec), Dvořák (Hajšman, Kováč), Freibauer (Kopecký), Freibauer (Kadlec, Vácha), Svoboda, Svoboda (Dvořák, Vácha), Dvořák. Rozhodčí: Sedlák – Urubčík, Vepřovský. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Třetiny: 1:1, 2:5, 0:2. Chotěboř: Pešek (Hamarič) – Vácha – Kadlec, Heřmanský – Kopecký, Dvořák – Svoboda – Kováč, Freibauer – Hospodka – Hajšman, Musílek – D. Činčila – Š. Činčila.