S jednou výjimkou: Bruslaři z Havlíčkova Brodu totálně vybouchli v Písku a odvezli si potupnou jedenáctku. Aktuální dobrou formu naopak potvrdil ve 23. kole Pelhřimov, cenný je i bod Žďáru se silným Táborem.

Ve skupině Východ absolovovaly Moravské Budějovice hned dva zápasy. V sobotu neuspěly na ledě nepříjemného Nového Jičína, včera pak potvrdily, že nejnepříjemnějším týmem soutěže je pro ně Hodonín.

II. LIGA – ZÁPAD

PÍSEK – H. BROD 11:1
K 23. kolu vyjížděli Bruslaři na jih Čech, kde se utkali s týmem IHC Písek. První třetina rozhodně nenasvědčovala tomu, že výsledek zápasu bude na jedné straně dvouciferný. Na konci zahajovací třetiny se podařilo skórovat pouze Urbancovi. Ve druhé třetině již domácí rozjeli svou kanonádu, vyhráli ji 5:1, a hosté tak dohrávali zápas víceméně již pouze z povinnosti.

Písek však Bruslaře ani trochu nešetřil a v 58. minutě se tak dočkal domácími fanoušky vysněné „desítky". Aby toho nebylo pro svěřence Aleše Tottera málo, pečetil výsledek na 11:1 v předposlední minutě Filip Vlček. Bruslaři tak jedou domů z jihu Čech s prázdnou a obrovským nášupem k tomu.

„V první třetině jsme hráli výborně, ale v závěru jsme udělali zbytečnou chybu, kterou soupeř potrestal. Potom jsme dostali dva slepené góly, soupeř se dostal na koně a v zápase mu začalo vše vycházet. My jsme prostřídali sestavu, aby si zahráli kluci, kteří nedostávají tolik prostoru. Výsledek je pro nás krutý, protože neodpovídá dění na ledě. Jednou za čas se tohle stane, jsem rád, že takový zápas už máme za sebou," řekl brodský trenér Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 19. Urbanec (Vlček, Procházka), 23. Slavík (Ferebauer), 31. Marek (Pašek), 34. Sýbek (Slavík, Bernad), 35. Urbanec (Vlček), 38. J. Bernad (Sýbek, Slavík), 48. Pašek (Marek), 53. Sýbek (Bernad J.), 54. Ciboch, 58. Pavlíček (J. Bernad), 59. Vlček (Procházka) – 38. Vlasov (TS). Rozhodčí: Valenta – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Třetiny: 1:0, 5:1, 5:0. H. Brod: Novák (31. Zvolánek) – Duben, Lacina, Vala, Kulhánek, Loginovskij, Kořínek, Kolda – Přidal, Třetina, Endál, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Kuchta, Kozlík, Beneš, Hlídek, Cejpek.

ŽĎÁR N. S. – TÁBOR 6:7 sn
Kdo si nechal (nejen) ze žďárských fanoušků ujít předvánoční hokej na Bouchalkách, mohl litovat. Žďárské Plameny i táborští Kohouti naservírovali přítomným parádní hokej, velké množství branek i dramatické zápletky.

Plameny zažily snovou první třetinu, ve které si vytvořily tříbrankový náskok. Ten držely ještě v polovině zápasu, ale potom doplatily na euforii v útočné části. Zkušený soupeř dokázal přehnané nadšení, a hlavně chyby v defenzivě trestat.

„Máme alespoň bod, za což jsme rádi. Vedli jsme 2:0 a 4:1 po první třetině, jenže projevila se, nechci říct nezkušenost, ale udělali jsme zbytečné chyby, nehráli jsme dobře z defenzivy a snažili se soupeři ,jako je Tábor, dát pátý nebo šestý gól, čímž jsme je pouštěli do přečíslení a to soupeř, jako jsou Kohouti, dokáže potrestat," posteskl si na webových stránkách klubu trenér Martin Sobotka a dodal: „Dokud se nevyvarujeme chyb v defenzivě, tak nemůžeme takové soupeře porážet."
Branky a nahrávky: 6. Kaňka (Štěpánek, Staněk), 6. Krupka (D. Vítek), 15. Štěpánek (D. Vítek), 19. Štěpánek (Krupka), 28. Kunstmüller (T. Střecha), 49. Březina (Malec, T. Střecha) – 12. Kellner (Přibyl), 27. Zayml (Blažek), 30. Polodna (Havran), 42. Vaniš (Heršálek, Klíma), 46. Březina (Heršálek, Vaniš), 55. Györi (Havran, Blažek), rozh. náj. Přibyl. Rozhodčí: Held – Huryta, Musil. Vyloučení: 8:6, navíc Seidl (Tábor) 5 + do konce utkání. Využití: 1:2, v oslabení: 1:0. Diváci: 756. Třetiny: 4:1, 1:2, 1:3 – 0:0. Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Staněk, Pleva, Lojek, Smejkal, L. Střecha, Rašner, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Bureš, Gregar, Krupka, D. Vítek, Hron, T. Střecha, Březina, Malec.

PELHŘIMOV – KLATOVY 7:4
Víkendový pelhřimovský hrdina se jmenuje Martin Hadrava. Lední Medvědi byli po celý zápas lepším týmem, ale zápas se pro ně nevyvíjel ideálně. V úvodu utkání inkasovali z hole Kristla, ale během šesti minut dokázali otočit. Favorizované Klatovy dokázaly v úvodu druhé části vyrovnat, ale potom začal úřadovat právě Martin Hadrava, jeho dvě branky na 4:2 byly pro zápas klíčové. V závěrečné třetině pak Pelhřimov kontroloval skóre a dočkal se zaslouženého vítězství.

„Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Chtěl bych klukům poděkovat za výkon, od začátku jsme byli lepším týmem. Teď proběhne malá oslava, ale musíme se pak připravit na další zápas, který nás čeká v Trutnově," uvedl trenér Jan Dvořák.
Branky a nahrávky: 10. Vylíčil (Filip Kasalý, Martin Hadrava), 13. Martin Hadrava (Marek Hadrava, D. Kasalý), 24. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 33. Martin Hadrava, 42. Kopic (Bezděk), 46. Martin Hadrava (Marek Hadrava, Adam), 55. Šaur (Filip Kasalý) – 7. Kristl (Marcel), 23. Beran (Holý), 55. Beran (Kristl), 60. Kristl (Beran, Tulačka). Rozhodčí: Schmejkal – Doležal, Klouček. Vyloučení: 5:5, navíc Kubát (Pelhřimov) a Beran (Klatovy) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 2:1, 3:2. Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Jelínek, Wasserbauer, Adam, Hájek, Šaur, Kopic, Martin Hadrava, Bezděk, Vylíčil, Votápek, F. Kasalý, Vysloužil, Baldwin, Marek Hadrava, Vantuch.

Ostatní výsledky 23. kola: Klášterec nad Ohří – Trutnov 4:3 po sam. nájezdech (2:3, 1:0, 0:0 – 0:0), Písek – Havlíčkův Brod 11:1 (1:0, 5:1, 5:0), Kolín – Děčín 6:2 (2:1, 2:1, 2:0), Sokolov – Nymburk 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0), Jablonec nad Nisou – Bílina 6:2 (2:1, 1:1, 3:0), Jindřichův Hradec – Řisuty 7:5 (1:1, 3:3, 3:1), utkání Vrchlabí – Kobra Praha bylo odloženo.

II. LIGA – VÝCHOD

N. JIČÍN – M. BUDĚJOVICE 7:5
Hosté vstoupili do zápasu přímo skvěle a rychle se dostali do dvoubrankového vedení, jenže potom přistála na hokejky hráčů z Vysočiny až příliš velká bohorovnost. Pokračovali v nastoleném trendu z Valašského Meziříčí, kde sice vstřelili jedenáct branek, ale také jich sedm inkasovali. Zmiňovaná nedisciplinovanost pak nahrála svěřencům trenéra Aleše Flašara, a ti zaslouženě otočili vývoj utkání.
Branky a nahrávky: 16. Hoďa (Ižacký, Lehečka), 18. Lehečka (Flašar, Vašut), 25. Lehečka (Flašar, Novotný), 33. Málek (Mikšan, Vašut), 39. M. Kratochvíl (Vašut, Š. Kratochvíl), 55. Mikšan (Flašar), 60. M. Kratochvíl – 2. Havel (Matějka, Šťáva), 5. Havel (Matějka, Šťáva), 18. Paták, 33. Rytnauer (Horký, Juráň), 44. Horký (Rytnauer, Juráň). Rozhodčí: Vaněk – Bojda, Mikler. Vyloučení: 9:10, využití: 3:2, v oslabení: 1:0. Počet diváků: 220. Třetiny: 2:3, 3:1, 2:1. Moravské Budějovice: Máj (41. Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva, Fejt, Matějka, Juráň, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Lander, Horký, Lupač, Rytnauer.

HODONÍN – BŘECLAV 6:3
Na rychlou hodonínskou branku Juráska v předehrávce třicátého kola ještě dokázali zareagovat Havel a Horký, ale o osudu utkání rozhodla druhá třetina. V ní Drtiči nasázeli hostům tři branky a rozhodli tak o osudu utkání. V polovině třetí třetiny ještě zdramatizoval zápas Rytnauer, ale Jurásek pak dokonaným hattrickem srazil Žihadla na kolena.
Branky a nahrávky: 4. Jurásek (Matula), 23. Špok, 30. Jurásek (Špok), 34. Polesný (Špok, Kučera), 50. Kolář (Sajdl, Matula), 57. Jurásek (Špok, Škápik) – 10. Havel (Matějka), 15. Horký (Juráň, Lander), 50. Rytnauer (Sobotka). Rozhodčí: Slavka – Vožda, Zedník. Třetiny: 1:2, 3:0, 2:1. Moravské Budějovice: Šťastný – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva, Fejt – Matějka, Juráň, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Rytnauer, Lander, Horký, Lupač.

Ostatní výsledky 28. kola: Karviná – Poruba 3:7 (0:0, 0:3, 3:4), Hodonín – Břeclav 5:2 (1:0, 2:1, 2:1), Opava – Valašské Meziříčí 3:4 (0:2, 1:1, 2:1), Vsetín – Kopřivnice 7:4 (4:2, 2:1, 1:1).