Chotěboř dominovala na turnaji minižáků v Humpolci

Chotěboř – Tvrdý a poctivý trénink, a v neposlední řadě nadšení všech kluků chotěbořské přípravky, přinesl z posledních dvou turnajů v minihokeji dvě zlaté medaile.

5.3.2015

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Nejmladší hokejisté Chotěboře se utkali na turnaji v Humpolci s domácím týmem, se kterým i díky vychytanému trestnému střílení v poslední vteřině zápasu remizovali 7:7. Druhého soupeře, jihlavskou Duklu, dokázala Chotěboř jednoznačně porazit 18:4. V posledním zápase naší skupiny, Jihlava prohrála s Humpolcem a díky tomu si hráči od Železných hor odvezli zlaté medaile.

Druhý turnaj v Humpolci se odehrál o den později, byl to velmi napínavý boj ve dvou zápasech. Prvním soupeřem nám byl tým Žďár nad Sázavou. Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, až v poslední třetině Chotěbořští svojí bojovností přetáhli výsledek na svoji stranu a vyhráli 18:14. Ve druhém zápase se odehrálo derby mezi Chotěboří a brodskými Rebely. Chotěboř s vypětím všech sil i tento zápas vyhrála, a to 8:5. Po zasloužených dvou výhrách si chotěbořští nejmladší hokejisté odvezli opět zlaté medaile.

Sestava Chotěboře: Doležálek Max, Ležal Dan, Nejedlý Lukáš, Mečiar Jakub, Brožek Vašek, Šuntil Sebastián, Nejedlý Radek, Tvrdík Matěj, Franc Tadeáš, Lorenc Adam, Zvolánek Vojta, Kárník Jan, Bělík Jan vedoucí Jarda Nejedlá, trenéři Honza Mečiar a Petr Lorenc.

(lm)

5.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Śtáflova paleta v Havlíčkově Brodě má už číslo 26

Havlíčkův Brod – Akce s nejdelší tradicí. Každé léto se v Havlíčkově Brodě koná Štáflova paleta, týdenní setkání mladých výtvarníků. První ročník se uskutečnil už v roce 1991. Tenkrát sehnali hlavní organizátoři Štěpán Podešť a Tomáš Holenda jen pár zájemců, mezi nimiž nechyběl výtvarník Pavel Fiala nebo Daniel Koráb, dnes učitel gymnázia Havlíčkův Brod.

Ekologové zkoumají, jaký vliv na přírodu by měla cyklostezka přes Stvořidla

Světlá nad Sázavou – Milovníci cykloturistiky a malebných zákoutí řeky Sázavy by se mohli dočkat cyklostezky, která by propojila Ledeč nad Sázavou se Světlou. Stezka by vedla přes Stvořidla a nesla jméno, které je se Sázavou neodmyslitelně spjato. Cyklostezka Jaroslava Foglara. V místech, kde by cyklostezka mohla stát, v současnosti probíhá odborný výzkum. Znalci zjišťují, jaký dopad by cyklostezka měla na zdejší faunu i flóru.