Chotěboř měla v derby štěstí. Získala všechny tři body

Havlíčkobrodsko – Krajská hokejová liga pokračovala devátým kolem a celkům z Havlíčkobrodska se dařilo dobře.

3.11.2016

Ilustrační foto.Foto: Libor Blažek

Jediným poraženým byla poslední Ledeč, která narazila v derby na Chotěboř. Ta vyhrála 6:5.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

LEDEČ N. S. – CHOTĚBOŘ 5:6

Chotěboř nastoupila v 9. kole proti poslednímu týmu tabulky a chtěla si odvézt tři body. Hosté začali dobře a od 5. minuty vedli 1:0. Soupeř však vzápětí ve svém oslabení vyrovnal a těsně před koncem třetiny zvýšil na 2:1. Ve druhé části padlo sedm branek, kdy nejprve Chotěboř vyrovnala na 2:2, a pak už jen vždy dotahovala jednobranková vedení soupeře. Druhá část tak skončila za stavu 5:5.

V poslední části hosté strhli pět minut před koncem utkání vedení na svoji stranu a stav 5:6 vydržel až do konce a zajistil tak Chotěboři cenné vítězství. „Domácí si sice nevytvořili během utkání žádný větší tlak, ale přesto nás po chybách v obraně mnohokrát přečíslili. Matěj Pešek neměl tolik práce jako v jiných utkáních, a o to to bylo horší, když musel zasahovat jen někdy a navíc většinou proti jednomu či dvěma osamoceným útočníkům. Z 52 střel se jich ujmulo pouze 6, zato jsme proměnili dvě přesilovky," řekl vedoucí týmu Roman Müller.
Branky a nahrávky: Hospodka, Eis (Kopecký, Dvořák), Dvořák (Krejčí), Svoboda (Krejčí, Dvořák), Krejčí (Eis), Svoboda (Dvořák) – Marek Havel (Štěpán), Svoboda (Štěrba), Štěrba (Svoboda, Buchta), Marek Havel (Marian Havel), Svoboda (Štěrba). Rozhodčí: Kolář. Vyloučení: 8:5 navíc Marek Havel 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, Marian Havel 10 + 10 minut osobní trest za nesportovní chování (oba Ledeč nad Sázavou), Eis Tomáš 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Ledeč nad Sázavou: Vaněk – Buchta, Hrabaň, Beneš, Zmrhal, Šimůnek – Procházka, Hlavnička, Štěpán, Marek Havel, Marian Havel, Krajíček, Svoboda, Zadražil, Štěrba. Chotěboř: Pešek – Vácha, Kadlec, Krejčí, Piskač, Kopecký, Ludvík – Hajšman, Hospodka, Mašek Petr – Dvořák, Svoboda, Eis – Langhans, B. Činčila, Š. Činčila.

SVĚTLÁ N. S. – CHRUDIM 6:4

Světlá narazila na svého soka z finále loňské sezony. Tentokrát ale byla úspěšnějším celkem, i když „jen" v základní části. První třetina skončila divokým výsledkem 3:3. Ovšem druhé dějství zvládli lépe domácí, kteří si vytvořili rozhodující náskok. V závěrečné dvacetiminutovce si oba celky rozdělily po jedné brance.

„Do utkání jsme vstoupili velice dobře, šli jsme do vedení 3:0, ale pak jsme střídali lepší okamžiky s horšími. Jenže zbytečně jsme si nechali dát na 3:3, a poté jsme byli horším týmem na kotouči. Naštěstí se nám podařilo jít do dvoubrankového vedení a téměř do konce utkání jsme dominovali. Pouze v samotném závěru jsme nechali soupeře snížit zbytečnou chybou a zdramatizovat utkání, ale zvládli jsme to a vítězství se počítá," ohodnotil utkání světelský trenér Jiří Přibyl.
Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Doležal (Kopecký), 4. Svoboda (R. Křišťan, Žák), 10. Dolinský (R. Křišťan), 29. O. Včela (R. Křišťan, Žák), 34. P. Včela (R. Křišťan, O. Včela), 59. Žák – 10. Kalous, 11. D. Cvrček (Novák, J. Polák), 19. Novák (D. Cvrček, J. Polák), 59. J. Polák (Plch). Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 287. Třetiny: 3:3, 2:0, 1:1. Světlá n. S.: Zvolánek (20. Koubský) – Svoboda, Kůrka, O. Včela, Šíma, Kořínek – V. Křišťan, Žák, R. Křišťan, P. Včela, Dolinský, Jaroslav Doležal, Jakub Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát.

HLINSKO – H. BROD 3:5

Bojovný zápas plný zvratů se šťastným koncem pro havlíčkobrodské barvy. Tak by se dal nazvat duel na hlineckém stadionu. V něm šli Broďáci do vedení, ale poté se do náskoku dvakrát dostal domácí tým. Hlinečtí HC Horses ale přišli o body v samotném závěru. Nejprve vytáhl skvělý zákrok špičkou betonu gólman prvního mužstva Čeněk Novák. Poté v přesilovce srovnal Lukáš Vala a obrat dokonal dorážkou Pecnovy střely Tomáš Chlubna, který si gólovou radost nacvičil o den dříve, kdy skóroval ve druhé lize do sítě Vajgaru.
Branky a nahrávky: 15. Zídek (Hron), 27. Chvojka (Plachý), 48. Zídek (Plachý) – 7. Kříž (Hlídek), 42. Mendl (Cejpek), 55. Vala (Mendl), 58. Chlubna (Pecen), 60. Jelínek (Vala). Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:2. Havlíčkův Brod: Novák – Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek, Vala, Jelínek, Přibyl, Chlubna, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Křížek, Hlídek.

3.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.