Lední mědvědi si zastříleli proti Jindřichově Hradci a vyhráli již po čtvrté v řadě. Žihadlům se zápas v Táboře nepovedl, odjela s kanárem.

HAVL. BROD – ŽĎÁR N. SÁZ 3:4pp

Derby začalo velmi svižně a oba celky se od začátku zápasu nešetřily. Radost z vedoucí branky měli Bruslaři, Lukáš Endál se nemýlil z pravého kruhu, ale Plameny v přesilové hře srovnaly. Havlíčkovu Brodu vyšel vstup do druhé třetiny. Přidal dostal přihrávku za obranu hostů a osamocený před Řehořem se nemýlil. Chybu ale udělali i domácí, respektive brankář Panec, který ztratil kotouč za brankou, a puk následně dotlačil do branky Lukáš Bureš. Jeden z klíčových momentů nastal na konci druhé třetiny. Bruslaři měli k dispozici téměř dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3, jenomže branku nevstřelili, navíc po návratu z trestné lavice ujel Martin Kuřítko a poslal Plameny do vedení.

„Zápas jsme dnes prohráli v přesilovkách a předbrankovém prostoru. Musíme se na to zaměřit, předtím nám přesilové hry šly, ale dnes se nám v těchto dvou věcech nedařilo," přiznal kouč Bruslařů Aleš Totter. Ve třetí třetině Havlíčkův Brod tlačil, nervy drásající utkání završila poslední minuta, kdy Bruslaři srovnali. „S kluky jsem každý den v kabině a ten závěr ukázal to, že kluci si věří a jdou si za tím. Jsem strašně rád, v jaké atmosféře zápas proběhl," uznával Totter.

V prodloužení měly oba celky několik šancí, ale rozhodly až nájezdy, ve kterých uspěl za hosty Střecha a Kaňka, za domácí nikdo. „Myslím si, že jsme znovu viděli parádní hokej. Domácí sice vyrovnali až v závěru, ale remíza je spravedlivá. Odehráli jsme velice dobrý zápas, musím celý tým pochválit," oplýval spokojeností kouč Plamenů Michal Konečný.
Branky a nahrávky: 7. Endál (Lacina), 21. Přidal (Třetina), 60. Přidal (Endál, Kozlík) – 18. Kuřítko (Gregar), 23. Bureš (Kunstmüller), 40. Kuřítko, rozh. náj. Střecha. Rozhodčí: Veselý – Potůček, Urubčík. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1218. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 – 0:1.
H. Brod: Panec (41. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Kulhánek, Vala, Bušek – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, F. Beneš – Ludvík, Chlubna, Křížek.
Žďár n. S.: Řehoř – Pleva, P. Beneš, Staněk, M. Vítek, Kolda, Smejkal, Půža, Hort – T. Střecha, Krupka, Kovářů, Červenka, Kuřítko, Gregar, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kaňka, Jurák, Paták.

TÁBOR – M.BUDĚJOVICE 6:0

Žihadlům zápas na ledě Tábora moc nevyšel. Kohouty poslal do vedení Severa již v šesté minutě, i ve zbytku první třetiny měli více ze hry domácí, ale další branky začaly padat až v druhé třetině. Tam spustil Tábor pořádnou kanonádu a Žihadla zasypal čtyřmi přesnými trefami.

Dvě minuty po začátku třetího dějství navýšil už na 6:0 Hlaveš, ale další trefy už Kohouti nepřidali. „První třetinu byl soupeř lepši, lépe bruslil, vlétl na nás, což jsme tak trochu čekali. Od druhé třetiny jsme začali hrát, ale věci se nevyvíjely v náš prospěch. Navíc si myslím, že výroky rozhodčího dost pomáhaly domácím. Nicméně pro hráče je to zkušenost, musí se učit. Jsem rád, že jsme to nevzdali i za takového stavu. Hráli jsme a bojovali až do konce, někteří kluci se i poprali a i tento zápas nám přinesl něco nového," hledá pozitiva kouč Žihadel Augustin Žák.
Branky a nahrávky: 6. Severa (Seidl, Matušík), 27. Mrkvička (Březina, Hlaveš), 30. Svera (Matušík, Seidl), 36. Hlaveš (Matušík), 39. Kellner, 42. Hlaveš. Rozhodčí: Battěk – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 8:15 – navíc Březina 5+OK, Liška 10 minut (oba Tábor) – Lupač 5+0K, Nováček 10 minut, Havel 10 minut (oba M. Budějovice). Využití: 2:0. Diváci: 1126. Třetiny: 1:0, 4:0, 1:0.
M. Budějovice: Dudáček – Šťáva, Sobotka, Kliment, Peroutka, pelikán, Polívka, Salát – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Hačecký, Bulín.

JINDŘICHŮV HRADEC – PELHŘIMOV 1:11

Vajgar proti Pelhřimovu opět potvrdil, že v druhé lize není konkurenceschopný. Lední medvědi vedli již ve dvanácté minutě o tři branky. Jediný úspěch Jindřichova Hradce zaznamenal Bílek, ale to bylo ze strany Vajgaru vše. V závěru první třetiny se trefil Plachý. Kanonáda pokračovala ve druhém dějství a byla jen otázka, zda Pelhřimov dosáhne potupné desítky. A povedlo se, Ve třetí třetině dovršil hattrick Libor Bezděk. „Vyhráli jsme, za což jsme rádi, navíc jsme dali jedenáct branek. Důležitý byl začátek, že jsme dali několik branek a dostali se do pohody. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a zaslouženě vyhráli," okomentoval vysokou výhru trenér Ledních medvědů Jan Dvořák.
Branky a nahrávky:14. Bílek (Lazorišák) – 8. Hadrava Marek (Kubát), 9. Kopic (Plachý), 12. Bezděk, 20. Plachý (Kopic, Vysloužil), 22. Hadrava Martin (Kasalý Dominik, Adam), 24. Hadrava Marek, 27. Port (Hadrava Martin), 34. Bezděk (Kubát), 42. Bezděk (Plachý), 49. Hadrava Martin (Kasalý Filip), 50. Plachý (Kopic). Rozhodčí: Hodač – Štětina, Gabriel. Vyloučení: 4:4, navíc Kasalý D., hákování, nařízeno TS, neproměněno (T. Bílek). Bez využití. Diváci: 282. Třetiny: 1:4, 0:4, 0:3.
Pelhřimov: Groh – Kubát, Port, Kasalý D., Hájek, Adam – Hadrava Marek, Kasalý F., Hadrava Martin, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Vysloužil, Wasserbauer.

Ostatní výsledky skupiny Střed: Kolín – Písek 4:2, David Servis – Nymburk 5:3.

1. HAVL. BROD 16 9 2 2 3 70:38 33
2. M. BUDĚJOVICE 15 8 3 1 3 74:43 31
3. Nymburk 15 9 1 1 4 63:42 30
4. Tábor 16 8 1 2 5 49:43 28
5. PELHŘIMOV 16 8 0 2 6 71:66 26
6. ŽĎÁR N. SÁZ. 16 6 3 2 5 67:63 26