OBRAZEM: Dukla měla těžké nohy. Podruhé v řadě prohrála

Jihlava, Karlovy Vary – Jako by se na hokejistech Dukly začala podepisovat únava z podstatně náročnějšího programu, než měla ostatní mužstva. V sedmém kole baráže o extraligu prohráli v Karlových Varech 3:0. V tabulce však stále vedou.

11.4.2017

Hokejisté Energie (v bílém) po dvou třetinách vedli nad Jihlavou 3:0.Foto: Deník / Čech Jan

K. VARY – JIHLAVA 3:0

První šanci si vytvořili v 8. minutě Energetici, ale Svoboda před Kohoutem ještě čisté konto uhájil. Dukla se dostala do své největší šance první třetiny o dvě minuty později, Jergl však nedokázal v přesilovce překonat brankáře Honzíka, jenž dostal znovu přednost před zkušeným Závorkou. Ve 14. minutě našel Dusík rozjetého O. Beránka a ten svůj únik zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. Jihlavané potom přežili ještě dvě oslabení.

Puky za obránce byly pro Duklu smrtící. Ve 26. minutě tentokrát Gríger prodloužil puk od Dujsíka na volného Kohouta a osamocený forvard se nemýlil – 2:0. Vzápětí mohl snížit po nahození Dundáčka Čachotský, ale Honzík s obrovskou porcí štěstí situaci ustál. Na začátku 35. minuty se naopak povedla teč O. Beránkovi a podruhé překonal Svobodu.

V závěrečném dějství měly oba týmy několik nebezpečných střel. Čím dál více ale bylo zřejmé, že obrat se konat nebude. Tempo hry se začalo snižovat, Dukla neměla na zvrat síly, Energetici zaslouženou výhru bez problémů uhájili. Poprvé tak vyhráli před domácím publikem, nutno podotknout před velmi slabou návštěvou.

„Byl to z naší strany hodně nepovedený zápas. To, co nás dosud zdobilo, pohyb, bojovnost, týmový duch, dnes chybělo. Nic se ale neděje, budeme bojovat dál," uvedl pro Českou televizi jihlavský útočník Tomáš Čachotský.

Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2 268. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.

Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Dušek, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout. Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Diviš, J. Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský.

Autor: Pavel Mikeš

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Areál Na Losích v Havlíčkově Brodu.

V Havlíčkově Brodě mají fotbalisté novou umělou trávu

Dům v Brixenu, kde Karel Havlíček Borovský žil po většinu doby svého vyhnanství.

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Ve Světlé vystavují amatérští výtvarníci

Světlá nad Sázavou - Každoročně v jarních měsících obohacuje bohatou kulturní nabídku města Světlá nad Sázavou tradiční akce v sále Společenského domu - výstava výtvarníků neprofesionálů.

Trenér Petr Vlk: O postupu rozhodl hned první zápas baráže

Jihlava – Je dalším z havlíčkobrodských rodáků, kteří se podíleli na úspěších jihlavského hokeje. Třiapadesátiletý trenér Petr Vlk, bývalý útočník a československý reprezentant, získal s Duklou jako aktivní hráč dva mistrovské tituly. Po přesunu na post kouče už podruhé dovedl tým přes baráž do nejvyšší soutěže. „Samozřejmě, když se něco takového povede, nemůže se sezona hodnotit jinak než úspěšně," říká po konci sezony spokojený jihlavský stratég.