Dukla oplatila Třebíči porážku i s úroky

Třebíč - Pomsta vyšla. Hokejisté jihlavské Dukly dokázali ve včerejším 15. kole první ligy vyhrát na ledě Třebíče a oplatit jí tak porážku z úvodu sezony. To se podařilo i s úroky. Hosté Horáckou Slavii deklasovali pěti góly a po dvou zápasech bez bodu vyhráli.

25.10.2012

Hokejisté jihlavské Dukly ve středečním zápase v Třebíči excelovali.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Třebíč, která v utkání doplácela především na nedisciplinovanost, si naopak připsala už čtvrtou porážku v řadě. V atraktivní podívanou se proměnil zápas havlíčkobrodských Rebelů, kteří po přestřelce zvítězili v Hradci Králové.

TŘEBÍČ - JIHLAVA 1:5

Od začátku derby se hrál svižný hokej. Po úvodním oťukávání převzala otěže zápasu Třebíč a stejně jako v prvním vzájemném souboji letošní sezony se ujala vedení. Puk před Novotným dorazil za jeho záda Vondráček. Domácí byli při chuti, ale své další slibné příležitosti nevyužili. Šanci tak vycítila Dukla, která se začala častěji osmělovat a nakonec i vyrovnala. Šest minut před první pauzou se střelou od modré prosadil Jaroš. To nemuselo být vše. Hosté zakončili úvodní třetinu přesilovkou pět na tři, ovšem bez využití.

Ve druhé třetině nápor Jihlavy pokračoval zejména kvůli třebíčské nedisciplinovanosti. Čtvrtou přesilovku už Dukla zužitkovala. Kolafovu střelu šikovně tečoval Filip a hosté rázem vedli.

Teprve poté Horácká Slavia opět zvýšila obrátky. Nejblíže vyrovnání byl Burian, ale jeho střela skončila jen na boční síti Novotného branky.

Pak se osmělila i Jihlava, ale od Třebíč od další pohromy několikrát uchránil Čiliak.

Kdo v závěrečné třetině čekal drtivý nápor domácích, spletl se. Dukla si vedení zkušeně hlídala a navíc střílela i góly. Po přesné trefě Pekárka přestala Horácká Slavia klást jakýkoliv odpor a Ficenc s Čachotským svými zásahy dokonali jihlavskou exhibici.

Branky a nahrávky: 5. Vondráček (Burian, Nahodil) 14. Jaroš (Filip), 26. Filip (Kolafa), 45. Pekárek, 52. Vincenc (Kolafa, Hodek), 56. Čachotský. Rozhodčí: Minář, Čech Klein, Lukš. Vyloučení: 7:8. Využití 0:3. Diváci: 2830. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:3.

Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (56. Dusík) Rangl, Malena, Zdráhal, Dlapa, Dietz, Čejka, Sláma, Sobotka Čuřík, Dolníček, Čech Vondráček, Nahodil, Burian Přibyl, Šlahař, E. Kadela Paták, Moučka, Křivohlávek.

Dukla Jihlava: Novotný Ficenc, Podlipnik, Kolafa, Drtina, Dobrovolný, Jaroš, Zadražil, Matějka Hodek, Maliník, Čachotský Jeslínek, Filip, Krupka Velecký, Hubáček, Zeman Pekárek, Pometlo, Polcar.

H. KRÁLOVÉ - H. BROD 3:5

Rebelové vstoupili do zápasu aktivně a využili hned svou první početní výhodu. Rytnauer nahodil puk před branku a ve velkém zmatku se nejlépe zorientoval Radek Novotný, který si před ležícím Čechem věděl rady. Hosté vedení udrželi až do konce úvodní třetiny. Ve druhém dějství o něj ale rychle přišli. Už po necelé minutě si zpoza branky najel Haluza a střelou zápěstím nedal Dolejšovi sebemenší šanci. To Hradec povzbudilo a povedlo se mu i otočit skóre. Kania ukázkově našel Kubicu, který se s ničím nepáral a ukázkově překonal přemísťujícího se Dolejše. Rebelové ovšem ani ne za minutu našli odpověď. Jelínek nabil Soldánovi, jehož tvrdá střela skončila v síti. Ještě do konce druhé třetiny se Havlíčkovu Brodu povedlo opět získat vedení na svou stranu. Knotek v přesilovce naservíroval puk Musilovi, který už měl snadnou práci.

Třetí třetina začala opět rychlým gólem domácích. Tentokrát Dolejše prostřelil Haluza. Vyrovnaný stav 3:3 trval až do 55. minuty. V ní hostující Musil překvapivě vystřelil z téměř nulového úhlu a puk se ocitl někde u tyčky hradeckého brankáře. Rozhodčí v nepřehledné situaci gól uznali, což nesli domácí hráči i fanoušci hodně nelibě.

V závěru tak musel Hradec riskovat a zkusil power play. Toho v poslední minutě využil Ostrčil a rozhodl tak o výhře Rebelů.

Branky a nahrávky: 21. Haluza (Mikeska), 27. Kubica (Kania, Brož), 42. Haluza (Budínský, Mikeska) 4. Novotný (Rytnauer), 28. Soldán (Jelínek, Musil), 38. Musil (Knotek, Morava), 55. Musil (Endál), 60. Ostrčil. Rozhodčí: Hejduk Klouda, Křivohlavý. Diváci: 994. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:2. Havlíčkův Brod: Dolejš Novotný, Morava, Protivný, Pavlík, Ostrčil, Soldán, Blažek, Jelínek Ondráček, Polodna, Rytnauer Musil, Knotek, Endál Semorád, Štěpánek, Vondráček Stehlík, Meidl, Fiedler.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.