I. LIGA ML. DOROSTU

H. BROD – LIBEREC B 4:1
Již za deset sekund měl na holi gólovku Petržílek, potom si však domácí obrana dovolila luxus v podobě pěti minel rychle za sebou, hokejisté z pod Ještědu na štěstí přetavili v gól pouze jedinou, v 10. minutě se trefil jeden z nejlepších hráčů Benda 0:1. Severočeši lépe bruslili, naopak brodští mladíci se rozjížděli těžko, jako by měli v nohách olovo.

V polovině třetiny se Veverka probil až před strážce liberecké svatyně Aubrechta, blafák mu však nevyšel. Na rozdíl od domácích fungovala defenziva Severočechů bezchybně, jednogólový náskok udrželi až do konce třetiny, když gólovku Petržilky v samém závěru vychytal bravurně Aubrecht. V úvodu prostřední části odmítli domácí výhodu přesilovky, první pohledná akce se zrodila až v polovině střetnutí, Piskač při zakončení netrefil poloodkrytou klec. Potom 300 diváků tleskalo technické parádě Teplého, z pohledné akce se nakonec zrodila vyrovnávací trefa Pejchala 1:1.

Bylo se na co dívat, hrál se rychlý i důrazný hokej, liberečtí bojovníci stále kroužili kolem brodských borců jako roj rozzuřených vos, největší nebezpečí hrozilo od vynikajícich bruslařů Bendy a Rychlovského. Rebelové se již zbavili psychických zábran z důležitosti zápasu a pomalu přebírali dirigentskou taktovku. V závěru třetiny hosté pod tlakem nedokázali dlouho vyhodit kotouč ze třetiny, z nastalé chumelenice před libereckou klecí vytěžil všudybyl Holenda vedoucí gól 2:1.

V poslední minutě prostřední části měli hoši z metropole severních Čech dvojitou početní výhodu 5 na 3, při závaru před brodskou svatyní již jásali při domněnce, že propasírovali kotouč za záda Arbelovského, hlavní sudí Polák stál blízko a rezolutním rozpažením potvrdil, že kotouč nepřekročil brankovou čáru. Na začátku poslední části trojice Lachman, Rubner a Holenda statečně ubránila zbytek oslabení 3 na 5 a chlapci z Kotliny byli na koni.

Čtvrt hodiny před koncem jásal Veverka, když po parádní individuální akci v oslabení gólem na 3:1 dodal potřebný klid na hole spoluhráčů. O chvíli později dorazil bojovného soka Piskač na konečných 4:1 a otec Milan Kraučuk se synem Alešem se mohli radovat na trenérském postu. „Kluci měli těžkopádný rozjezd, potom však zabrali a odskočili jsme druhému oddílu ligové tabulky ó šest bodů. Hrdinou zápasu byl náš gólman Arbelovský," zvlášť vyzdvihl výkon brodského muže s maskou trenér Milan Kraučuk.

Branky: 30. Pejchal, 38. Holenda, 45. Veverka, 47, Piskač – 10. Benda. Rozhodčí: Polák – Krejčí, Přikryl. Vyloučení: 4:3 bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0. Havlíčkův Brod: Arbelovský – Lachman, Adam, Horák, Marek – Petržílek, Holenda, Veverka – Pejchal, Cachnín, Teplý – Kohout, Přikryl, Piskač – Pokorný, Kulhánek, Tecl.