LIGA ML. DOROSTU – SK. STŘED-JIH

TŘEBÍČ – H. BROD 2:7

Bruslaři přijeli k derby do Třebíče s několika staršími žáky v sestavě, kteří se znovu neztratili. „Věděli jsme, že Havlíčkův Brod je favoritem celé skupiny. Do zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, i když soupeř přijel také s omlazeným týmem," podotýká třebíčský kouč.

Hosté o osudu utkání prakticky rozhodli už během úvodních dvaceti minut, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. „V první třetině jsme z nich měli obrovský respekt, vyrobili jsme spoustu chyb a zápas byl rozhodnut po první třetině," má jasno domácí lodivod.

Ve druhém dějství se Třebíči podařilo snížit, a na začátku poslední třetiny přidat ještě druhou branku, ale odpověď Brodu na sebe nenechala dlouho čekat. Vedoucí tým tabulky prokazoval své kvality, soupeře nadále přehrával a vítězství zvýraznil dalšími dvěma góly.

Branky a nahrávky: 36. F. Kotačka (A. Kotačka), 41. Vedral (F. Kotačka, A. Kotačka) – 1. Kulhánek (Koštál), 7. Košťál (Dvořák), 11. Dáňa (Dymák, Juřica), 18. Kulhánek, 45. Pártl (P. Vacík), 52. Juřica (P. Vacík), 59. Dáňa (Klofáč). Rozhodčí: Jakub Tůma, Marek Mejzlík. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Třetiny: 0:4, 1:0, 1:3. Třebíč: Dobrovolný (Němec) – L. Dvořák, Koňařík, Patočka, Linhart – F. Kotačka, A. Kotačka, Vedral, Přidal, Makovička, Svoboda, Růžička, Čtveráček, Šaroun. Havlíčkův Brod: Král (33. Juřicová) – Zych, A. Dvořák, Horáček, Brdičko, Trupl – Dáňa, Juřica, Kopic, Klofáč, Dymák, Rybáček, P. Vacík, Kulhánek, Košťál, Pártl.

27. kolo: J. Hradec – Jihlava B 4:6, Tábor B – Písek 4:1.

1. H. BROD 24 22 0 0 2 192:40 66
2. Č. Budějovice B 24 18 0 2 4 129:78 56
3. Tábor 24 11 2 0 11 84:117 37
4. Jihlava B 23 9 4 1 9 85:82 36
5. Písek 23 8 0 1 14 81:127 25
6. Třebíč 23 4 2 3 14 59:97 19
7. J. Hradec 23 1 1 2 19 42:131 7