KRAJSKÁ LIGA PARDUBICKA

H. BROD B – LITOMYŠL 3:6

Mladí Bruslaři měli před domácí bitvou s Litomyšlí velkou motivaci. Kdyby první tým tabulky porazili, vyhoupli by se místo něj do čela a zajistili by si účast v play-off. Do utkání však šli v oslabené sestavě, chyběli jim kapitán Vladimír Szilva a obránce Dušan Mendl. Východočeši začali lépe, a i když po první třetině platil pro domácí nadějný stav 1:2, soupeř v prostřední části odskočil na dvoubrankový rozdíl a ve třetí periodě už vedl dokonce 1:5. Parta z Kotliny však nesložila zbraně a dotáhla se na rozdíl dvou gólů. Hosté už si však cennou výhru a tři důležité body utéct nenechali, v 58. minutě upravili na konečných 3:6, a závěrečné drama už tak nedopustili. Z brodského tábora se dvakrát zapsal do střelecké listiny David Bušek (na snímku) a jeden gól vsítil Tomáš Cejpek. „Do zápasu jsme nastoupili v oslabené sestavě. Chyběl nám kapitán Vlado Szilva a v průběhu první třetiny se ještě zranil Tomáš Nguyen, takže jsme utkání dohrávali zhruba s dvanácti hráči. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, ale rozhodlo proměňování šancí. Soupeř byl v této činnosti zkušenější, své příležitosti proměnil a zaslouženě vyhrál," uznal brodský kouč Aleš Kraučuk.
Branky a nahrávky: 16. Cejpek (Vala, Bušek), 44. Bušek (Hynek), 47. Bušek (Hynek, Abbrent) – 3. Skoumal (Mečiar, Musil), 11. Budina (Musil), 24. Budina (Mečiar, Musil), 30. Starý (Barkóci, Půlpán), 43. Voříšek (Vomočil, Bláha), 58. Dvořák (Vomočil). Rozhodčí: Aleš Hájek – Pavel Kolář, Radek Teplý. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Třetiny: 1:2, 0:2, 2:2. H. Brod: Adam (30. Kekula) – Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Nguyen.

CHRUDIM – SVĚTLÁ N. S. 4:5

Jako první se do šance dostali hosté, konkrétně Petr Včela z těžkého úhlu zkoušel překvapit Amenta, ale jeho zakončení jen prosvištělo brankovištěm. Když nevyužili chybu soupeře Blažek ani Novák, tak se radovali domácí. V oslabení dostal od Mlejnka parádní přihrávku do úniku Ondřej Polák a zakončil bravurně do pravého růžku. Neradovali se však dlouho, protože Světlá své zaváhání ještě v téže přesilovce napravila, když s dorážkou uspěl Dolinský.

Druhá třetina přinesla branky pouze na straně hostů, a jak se později ukázalo, byla tato pasáž nejspíše rozhodujícím momentem celého utkání. Nejprve Žák ve 24. minutě oplatil Chrudimským gól v početní nevýhodě. Ve 32. minutě Blažek po rychlé kombinaci zvýšil na 3:1 a tentýž hráč za další čtyři minuty střelou zpoza obránce poslal svůj tým do tříbrankového trháku.

Po druhé pauze Chrudimští ve 47. minutě snížili na 2:4, když se těsně po skončení jejich přesilové hry trefil Dobiáš a za 2 minuty na rozdíl jediné branky upravil Novák. Domácí byli zpátky ve hře a snažili se o vyrovnání. Z toho však pramenily nebezpečné brejky Sklářů, ale Ament několikrát zabránil pohromě. Na střelu zcela osamoceného Křišťana na konci 53. minuty byl už ale krátký. Necelé tři minuty před koncem ještě Dobiáš dorazil do prázdné branky střelu Seidlera, ale do další šance, která by vedla k vyrovnávací brance, se už chrudimští hokejisté nedostali.
Branky a nahrávky: 10. O. Polák (Mlejnek), 46. Dobiáš (Plch), 48. Novák (Mlejnek, Plch), 57. Dobiáš (Seidler) – 11. Dolinský (Kořínek), 23. Žák, 31. Blažek (P. Včela, Žák), 52. Křišťan (Žák). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 97. Třetiny: 1:1, 0:3, 3:1. Světlá n. S.: Zvolánek (Koubský) – Svoboda, O. Včela, Šíma, Kořínek – Žák, Štros, Křišťan, P. Včela, Dolinský, Jaroslav Doležal, Špatenka, Blažek.

POLIČKA – LEDEČ N. S. 5:2

Hosté sice vstoupili do utkání aktivně, ale v 5. minutě šli do vedení domácí. Ovšem za čtyři minuty se Ledeč mohla radovat. Při vlastním oslabení vypíchl Bambula domácím puk a už ho nikdo nezastavil. Jenže Polička si ještě do přestávky stihla vedení vzít zpět.
Hned na úvod druhé třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry, ale nedokázali ji využít, naopak Polička jim ujela a odskočila na rozdíl dvou branek. To ledečské hokejisty srazilo na kolena a prvních deset minut patřilo domácím, pak se ale hosté zvedli a závěr druhého dějství patřil jednoznačně jim, avšak bez gólového efektu.

Trenéři Ledče stáhli v poslední třetině hru na dvě formace a branka se zrodila. Střelu Beneše tečoval do branky Křesťan. Jenže to bylo ze strany hostů vše, ve zbytku zápasu se trefovali už jen hráči Poličky, kteří nejprve zužitkovali přesilovku 5 na 3 a čtyři minuty před koncem trestné střílení.
Branky a nahrávky: 5. Zobač (Poul), 13. Jindra (Dvořák), 22. Vyskočil, 55. Vápeník, 56. Boháček – 9. Bambula, 46. Křesťan (Beneš). Rozhodčí: Rulíček. Diváků: 220. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Oslabení: 1:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Ledeč n. S.: Vacek – Beneš, Buchta, Hrabaň, Šimůnek, Vala, Zmrhal, Bambula, Křesťan, Procházka, Štěpán, Štěrba, Zadražil.

Ostatní výsledky 8. kola Skupiny II. A: Hlinsko – Choceň 8:3, Česká Třebová – Moravská Třebová 4:2