Havlíčkobrodští Bruslaři nadělili Pelhřimovu desítku

Havlíčkův Brod – Druhý zápas, stejný výsledek a opět vítězství domácího týmu.

1.9.2016

Střelnici si ve středu v Kotlině otevřeli havlíčkobrodští hokejisté (v tmavém), kteří v přípravném zápase porazili souseda z Pelhřimova vysoko 10:0. Foto: Luboš Vácha

Havlíčkobrodští hokejisté zajížděli k přípravnému zápasu do Žďáru nad Sázavou, kde jim místní oplatili porážku z Kotliny. Stav na konci zápasu byl stejný jako v prvním duelu 4:3. Ve středu si hokejisté BK s chutí zastříleli proti Pelhřimovu.

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:3

Bruslaři vedli o dvě branky. Voříšek poslal střelu od modré a tu šikovně tečoval Michálek přímo za Slámova záda a otevřel skóre. Druhá trefa přišla po přestávce, kdy Lacina využil přesilovou hru. Do úniku ho vyslal Chlubna. Jenže za minutu už bylo sníženo. Puk přešel po ose Kaňka, Kunstmüller a zakončující Červenka.

Do druhé sirény bylo srovnáno. Hosté nejprve neproměnili nájezd, který zastavila tyčka, a poté už úřadovali Plameny. Po střele Kunstmüllera se puk odrazil ke Kaňkovi a ten ho poslal do sítě.

V posledním dějství se diváci opět nenudili. Padly opět tři branky. Do prvního vedení nejprve šli domácí, když Gregar poslal přesnou střelu na 3:2. O chvilku později ale to byla znovu plichta. Přesilovku využil druhým gólem Michálek. V 54. minutě ale žďárské Plameny strhli definitivně vedení na svou stranu. Přesnou dorážku si připsal Gregar.

„Žďár hrál už minule dobře, ale vyhráli jsme i díky tomu, že jim nevyšly výkony gólmanů. Nyní byli lepší, a i když to je příprava, tak samozřejmě každý tým vítězstvím získává sebevědomí a oni si to zasloužili. Přehráli nás a my si musíme uvědomit, co nás zdobí a jak bychom měli hrát. Doufám, že je to pro nás dobré ponaučeni. Naštěstí to teď v přípravě tolik nebolí," uznal sílu soupeře brodský trenér Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 26. Červenka (Kunstmüller), 33. Kaňka (Kunstmüller, P. Beneš), 42. Gregar (Krupka), 54. Gregar (D. Vítek) – 12. Michálek (Voříšek, M. Semrád), 25. Lacina (Chlubna), 47. Michálek (T. Semrád). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. Diváci: 248. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1. Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Staněk, P. Beneš, Pleva, Kolda, Rašner, Březka – Kunstmüller, Krupka, Kaňka, Vítek, Nováček, Gregar, Střecha, Kovářů, Červenka, Pazourek, Hron. H. Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vála, Mečiar, Lacina – Kuchta, Voříšek, Michálek, F. Beneš, Chlubna, Kozlík, Ludvík, Navrátil, Severa.

H. BROD – PELHŘIMOV 10:0

Havlíčkův Brod v úvodní dvacetiminutovce jednoznačně dominoval a svého soupeře takřka celou dobu tlačil u jeho brány. Už na konci 1. minuty předal Lukáš Endál puk na hůl Luboše Voříška, který si nikým neatakovaný sjel až před brankoviště a zblízka bekhendem zasunul puk mezi Černého betony. Bruslaři potom sice nevyužili přesilovku, ale mrzet je to dlouho nemuselo. Parádní střelu z levého kruhu totiž zanedlouho vypustil Petr Kuchta a trefil se přesně ke vzdálenější tyčce. Malátní Medvědi se nemohli vzpamatovat a ve 13. minutě inkasovali už potřetí. Lukáš Endál našel hůl Tomáše Semráda, jenž z prostoru mezi kruhy mířil přesně. A to nebylo zdaleka vše! Krásnou dělovkou z kruhu skóroval k protější tyčce Filip Navrátil a 47 sekund před sirénou udeřil z bezprostřední blízkosti i Patrik Přidal.

Soubor z Kotliny pokračoval po přestávce v sebevědomém a skvělém výkonu, který dál bavil fanoušky v ochozech Kotliny. Pelhřimov se dál trápil a měl spoustu práce s tím, aby zvládal udržet aktivní brodské střelce na uzdě. Ve 24. minutě Tomáš Cejpek předal kotouč Davidu Valovi, jenž ukázal nesmírně šikovné ruce, když si vyvezl hrací předmět až mezi kruhy a polovysokou ranou nedal brankáři Černému vůbec žádnou šanci. Domácí na začátku druhé půlky zápasu měli k dispozici přesilovku, kterou využili ke vstřelení už sedmého gólu.

Dokonalou kombinací rozebrali defenzivu Medvědů do posledního šroubku a z mírného úhlu na pravé straně dopravil kotouč do sítě Lukáš Endál.

Totterova družina se ve třetí periodě nikam nehnala a chtěla hlavně udržet vzadu nulu, ale i přesto využívala každou možnost k ohrožení soupeřovy brány. Fanoušci při vedení 7:0 jistě pomýšleli na desítku, a i když to tak dlouho nevypadalo, jejich přání nakonec havlíčkobrodští hokejisté vyslyšeli.

V 57. minutě bylo nařízeno trestné střílení za faul na Jiřího Severu a šikovný útočník chladnokrevně poslal puk pod vyrážečku gólmana Černého. Domácí měli brzy poté ponechanou výhodu, při níž předvedl hrubý a hodně nesportovní zákrok Martin Vysloužil na Petra Kuchtu a po zásluze obdržel trest na 5 minut plus do konce zápasu.

Při dlouhé přesilovce se trefili přesně do černého Jakub Lacina a Filip Navrátil, kteří konečné skóre zakulatili. Utkání také okořenila bitka, když se do sebe pustili David Vala a Liridon Dupljaku.

Branky a nahrávky: 1. Voříšek (Endál), 5. Kuchta (Mečiar), 12. Semrád (Endál), 19. Navrátil (Cejpek), 20. Přidal (Endál), 24. Vala (Cejpek), 33. Endál (Kulhánek, Přidal), 57. Severa (TS), 60. Lacina (Kuchta, Kozlík), 60. Navrátil (Chlubna). Rozhodčí: Tomáš Kukeně, Jan Doležal – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:11, navíc Vysloužil (PEL) 5 + OK. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 335. Třetiny: 5:0, 2:0, 3:0. H. Brod: Panec – Kulhánek, T. Semrád, Vala, Duben, Lacina, Mečiar – Přidal, Cejpek, Endál – Severa, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Navrátil. Pelhřimov: Černý – Port, Z. Jelínek, Wasserbauer, D. Kasalý, Hort, Benýšek, Kalenda – F. Kasalý, Vysloužil, Pekárek, Votápek, Bezděk, Šulák, Siřiště, Kulík, Dupljaku.

Ladislav Vácha

1.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Posledním týmem krajského přeboru, který neztratil ani bod, je Chotěboř (v modrém).

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.

Souboj ambiciózních týmů vyzněl pro Pohled

Vysočina – První výhry ve fotbalové I. B třídy se dočkali fotbalisté Pohledu, kteří dvěma góly Drlíka a jedné Klementa porazili Lučici 3:1. Na bodový zisk stále čeká nováček soutěže ze Starého Ranska. Ten tentokrát doma nestačil na Herálec. Na toto kolo v dobrém nebudou vzpomínat ve Ždírci, když jejich rezerva inkasovala potupnou „desítku“ v Antonínově Dole.