Havlíčkův Brod otočil nepříznivý vývoj utkání

Vysočina – Základní část druhé ligy se pomalu ale jistě blíží ke svému konci a Bruslaři z Havlíčkova Brodu mají fazonu.

6.2.2017

Hattrick na ledě předposledního David Servisu dal havlíčkobrodský střelec Miroslav Třetina (v červeném), který si ještě navíc připsal jednu asistenci a svým výkonem se lvím podílem zasloužil o vítězství na jihu Čech. Foto: Jan Škrle

V Českých Budějovicích prodloužili sérii bez porážky na sedm zápasů.

DAVID SERVIS – H. BROD 3:5

Bruslaři nezačali vůbec dobře a ve 2. minutě už překvapivě prohrávali. Hrál se vyrovnaný hokej, střelecké příležitosti si vytvářeli oba soupeři. Druhá půlka první třetiny se nesla v duchu velké nedisciplinovanosti Havlíčkova Brodu. Dvě oslabení dokázal ubránit, ale další trest přišel v čase 19:32. David Servis si tak přenesl velkou část přesilovky do prostřední části.

A hru v početní převaze brzy po první přestávce využil. Bruslaři se dočkali kýženého snížení ve 26. minutě, když Kuchta našel hůl Třetiny, jehož střela skončila až za Spáčilovými zády. Kaňkovského svěřenci měli na konci první poloviny utkání obrovskou šanci vyrovnat při dvouminutové přesilovce 5 na 3, jenže nenaložili s ní dobře a okamžitě je stihl krutý trest v podobě další inkasované branky.

Broďáci šli do třetí periody s dvoubrankovým mankem, ale při nabídnuté přesilovce rychle snížili na nejtěsnější rozdíl. Od modré čáry vypálil Tomáš Semrád a letící puk šikovně tečoval těsně před brankovištěm Třetina, na což nestihl exbrodský gólman Spáčil včas zareagovat. Soubor z Kotliny si potom vytvořil velký tlak, který v 52. minutě vyústil v zasloužené vyrovnání. A postaral se o něj Třetina, jenž potvrdil úžasnou střeleckou formu a za přispění teče jednoho z domácích hráčů zkompletoval hattrick. Hosty nakonec uklidnila až 57. minuta, v níž dokončili velkolepý obrat. Ránu Michálka vyrazil Spáčil jen k Třetinovi, jenž vykouzlil parádní pas na volného Voříška a zkušený útočník přesným zásahem do zcela prázdné brány spasil svůj tým. Hokejisté z Českých Budějovic ještě zkusili závěrečnou power-play, ale při ní ukořistil puk Duben a takřka přes celé hřiště do prázdné brány vsítil svůj druhý gól v sezoně.
Branky a nahrávky: 2. Fleischman (Marek, Zayml), 22. Zayml (TS), 32. Vylíčil – 26. Třetina (Kuchta), 44. Třetina (Semrád), 52. Třetina (Michálek), 57. Voříšek (Třetina, Michálek), 59. Duben. Rozhodčí: Stanislav Mertl – Tomáš Samuel, Josef Mertl. Vyloučení: 4:4, navíc Duben (HBR) OT 10 min. nesport. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:4. H. Brod: Novák – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Kulhánek, Lacina, Bušek – Přidal, Třetina, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík, Křížek.

PELHŘIMOV – PÍSEK 4:8

Pelhřimovští hokejisté měli podle papírových předpokladů Písek porazit. Jak to ale bývá, opak byl pravdou. Medvědi šli sice do vedení zásluhou Bezděka, ale to bylo v utkání naposledy. Ještě v první třetině hosté otočili stav utkání na svoji stranu a dalšími brankami poslali domácí Pelhřimov do kolen. A to doslova! Medvědům se v utkání vyloženě nedařilo a důkazem toho je vysoká prohra 4:8.
Branky a nahrávky: 1. Bezděk (D.Kasalý), 25. Kopic (Marek Hadrava, Martin Hadrava), 36. Martin Hadrava (Kubát, Černý), 49. Kopic (Betděk, Kubát) – 5. Suchan, 19. Koupal (Jiřinec, Suchan), 29. Drda (Červinský), 40. Suchan (Drda, Kadlec), 48. Drda (Šuhaj, Sýbek), 56. Sýbek (Drda, Suchan), 59. Suchan (Bárta), 60. Sýbek (Drda, Šuhaj). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 295. Třetiny: 1:2, 2:2,1:4. Pelhřimov: Černý – Kubát, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Vysloužil, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, F. Kasalý, Kopic, Bezděk, Siřiště, Všetečka.

KOLÍN – ŽĎÁR N. S. 6:2

Žďár nastoupil odhodlaný přerušit černou sérii. Vstup do utkání však měli lepší domácí. Několik šancí a přečíslení však naštěstí pro hostující celek nedokázali proměnit. Poté se začal konečně prosazovat i Žďár, který zatlačil na domácí obranu. Zlepšenou hru vyjádřil v 10. minutě Lukáš Jícha, který po nahrávce Koldy poslal puk za Sejpalova záda. Vedení však nevydrželo do konce první třetiny, v 17. minutě vyrovnal Pipek.

Prostřední třetinu tak zahájil Kolín v početní výhodě. Zpočátku se mu ji nedařilo využít, ale když se k Vítkovi přidal na trestnou lavici i Kovářů, využil toho opět Pipek a poslal domácí tým do vedení. Za pár okamžiků to bylo již o dva góly. Po usilovném snažení zpracoval ve 31. minutě Petr Beneš nahrávku od Jíchy a překonal domácího gólmana a snížil.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky patřil zcela jasně domácím, kteří v rozmezí 46. a 47. minuty utkání definitivně rozhodli. Zatímco domácí se vyburcovali k ještě lepšímu výkonu, Žďáru již pomalu docházely síly. Úplnou tečku za zápasem udělal necelou minutu před koncem domácí Zumr, který svým gólem uzavřel stav utkání na 6:2.
Branky a nahrávky: 17. Pipek (Malý, Březina), 22. Pipek (Havelka, Morkes), 27. Kozák (Zumr), 46. Březina (Hanzl, Pipek), 47. Pipek (Březina), 60. Zumr (Barták) – 10. Jícha (Kolda), 31. Beneš (Jícha). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 712. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:0. Žďár n. S.: Sláma (Řehoř) – Pleva, Beneš, Kolda, Smejkal, Staněk, Rašner, Kovářů, Červenka, Krupka, Střecha, Kunstmüller, Vítek, Gregar, Jícha, Čech.

Další výsledky 32. kola II. ligy – skupiny Střed: Tábor – Nymburk 6:3, J. Hradec – M. Budějovice 0:4.

10. J. Hradec 32 2 1 1 28 79:202 9

Program 33. kola, středa 8. 2. v 18.00: Žďár n. S. – Tábor, Pelhřimov – D. Servis, Písek – J. Hradec, M. Budějovice – Kolín, Nymburk – H. Brod.