O víkendu doma trochu klopýtli, proti třetímu oddílu tabulky stačili uhrát pouze jeden bod.

I. LIGA ML. DOROSTU

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 3:4 sn
Prvních deset minut byli hosté aktivnější, dvakrát provětrali obranu Rebelů, na štěstí Toman jasnou tutovku odmítl. Potom brodští mladíci zařadili vyšší rychlost a důsledkem byl v 16. minutě vedoucí gól Pejchala 1:0. Jihočeši zvýšené tempo přijali a dokázali, že budou houževnatým soupeřem.

V poslední minutě úvodní třetiny opět Pejchal ukořistil kotouč ve středním pásmu, prodral se obranou, jeho střela sice mířila do pravého horního růžku, žel byla tam i lapačka výborného budějovického brankáře Svobody.Hned v úvodu prostřední části se blýskl nadějným sólem Veverka, budějovičtí beci ho však zahnali jen do rohu kluziště. Hráči z Kotliny promrhali dvě přesilovky, až ve 26. minutě „ulétl" po levém křídle Pokorný, gólmana však neobelstil.

Na hanbu šel hostující Toman, početní výhodu využil za pár sekund obránce Rubner pumelicí od modré čáry 2:0. Již to bylo pro Rebely nadějné. V polovině zápasu však hoši z města Budwaru sevřeli domácí borce do kleští a Krcho ze zmatku v brodské obranné třetině vydoloval kontaktní gól na 1:2. Potom měli chlapci z Kotliny dvakrát za sebou početní převahu, přesilovka však nebyla jejich silnou zbraní. A když si brodská defenziva trochu zalajdačila, vytáhlý šikula Krcho srovnal na 2:2.

Jihočechy to nakoplo, při následné přesilovce rozpoutali před brodským gólmanem Arbelovským pravé peklo, na štěstí z hrozivě černého mraku nezapršelo. Dvakrát sklidil zasloužený potlesk brodský gólman Arbelovský.

V poslední části hry byla snaha Rebelů rozhodnout střetnutí evidentní. Bojovali, dřeli do úmoru, pohotové střelecké zakončení bylo Achillovou patou družstva. Brodští mladíci měli třikrát početní výhodu, všechny přesilovky při beztrestném zakončení se rozplynuly jako cukr v horkém čaji. Bez úspěchu skončilo i sólo Holendy, který ztroskotal na vynikajícím Svobodovi, a tutovku promáchl Tecl, po střele Pejchala chytala za jihočeského brankáře tyč.

Domácím zatrnulo jenom ve chvíli, kdy se hostující Šindelář ocitl sám před Arbelovským, ale neuspěl. Tři minuty před koncem byla brodská smůla potvrzena. Obránce Rubner nešťastně „nabil" budějovickému Tomanovi, ten se nemýlil a jásal nad vedoucím gólem 2:3. Nápor chlapců z Kotliny byl drtivý a zároveň zoufalý.

Před jihočeskou brankou to vřelo jako v přetopeném kotli, do konce chyběly pouze čtyři setiny sekundy, po neustálém mumraji před brankou „došťouchl" Pejchal za jásotu spoluhráčů, lavičky i diváků do budějovické síťky 3:3. Následné samostatné nájezdy již brodští kluci psychicky nezvládli, netrefil se nikdo, a tak jihočeský Řepa rozhodl, že bonusové dva body odpluly od Sázavy do Vltavy.

„Klukům těžko co vytknout, bojovali i dřeli, vytvořili si spoustu gólových příležitostí, doplatili však na místy zoufalé střelecké zakončení," smutně konstatoval zklamaný kouč Milan Kraučuk.
Branky: 16. a 60. Pejchal, 24. Rupner – 30. a 33. Krcho, 57. Toman, rozhodující nájezd Řepa. Rozhodčí: Kubát – Kopic, Bláha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 40. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1. . H. Brod: Arbelovský – Lacina, Adam, Zvěřina, Rupner ,Horák,Krejčí – Veverka, Holenda, Tecl – Pejchal, Cachnín, Teplý – Pokorný, Přibyl, Kulhánek – Kohoutš.