Kouzlo Rebelů vyprchalo, Jihlava je poprvé porazila

Vysočina – Prokletí prolomeno. Hokejisté Jihlavy porazili ve včerejším zápase 34. kola první ligy na svém ledě Havlíčkův Brod.

19.12.2013

První výhra. Hokejisté Dukly (ve žlutém) poprvé v sezoně porazili Havlíčkův Brod. Foto: Deník/Libor Plíhal

Výhrou nad Rebely tak Dukla utnula nepříznivou sérii vzájemných zápasů. Svého krajského rivala totiž zdolala poprvé v sezoně.

Cenné tři body získala Třebíč, která zvítězila v Berouně i díky bezchybnému výkonu a čistému kontu brankáře Faltera.

JIHLAVA – H. BROD 2:1

První třetina příliš pohledná nebyla. Aktivnější byla Dukla, která měla několik zajímavých příležitostí. V nich Kuřítko trefil Šindeláře a podobně si vedl při situaci dva na jednoho i Velecký. Oba týmy zároveň prohospodařily i své přesilovky.

Zatímco v úvodním dějství branka nepadla, v tom druhém se tak stalo už po necelých dvou minutách. Kalábova střela se odrazila k Zemanovi, ten z otočky poslal puk před havlíčkobrodskou branku a s pomocí brusle nešťastníka Kolafy se dostal až za čáru. Teprve pak se začali osmělovat i hosté. Při šanci Polodny si ještě Rittich poradil, ale o pět minut později bylo vyrovnáno. Po závaru se totiž kotouč dostal ke Stachovi, který už si věděl rady. Ve třetím dějství bylo vidět, že hosty vyrovnávací gól nabudil a měli opticky více ze hry. Do vyložených šancí se ovšem nedostávali. Když už to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, nahodil puk před branku Podlipník a důrazný Prokš poslal Jihlavu podruhé do vedení. Rebelové se sice v závěru pokoušeli i o hru bez brankáře, ale tři body už si Jihlava pohlídala.

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Kaláb, Dobrovolný), 56. Prokš (Zeman, Podlipnik) – 35. Stach (Švihálek, Berger). Rozhodčí: Jeřábek, Würtherle – Klein, Toman. Vyloučení: 2:4, navíc Havel (H. Brod) 10 min. Diváci: 2690. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0. Jihlava: Rittich – Mocek, Štebih, Kaláb, Dobrovolný, Podlipnik, Zadražil, Čermák – Důras, Hubáček, Seman – Mikeš, Zeman, Prokš – Velecký, Haluza, Kuřítko – Vysloužil. H. Brod: Šindelář – Kolafa, Korím, Semrád, Vágner, Jank, Zítka, Drtina – Havel, Polodna, Číp – Berger, Kadlec, Maliník – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Tomi, Milfait.

BEROUN – TŘEBÍČ 0:2

Domácí mohl hned v úvodu poslat do vedení Vrdlovec, ale Falter včas zasáhl betonem. Na druhé straně udeřilo hned z první šance. Mrázek našel Wasserbauera, toho sice stačili berounští obránci vytlačit z ideálního úhlu, ovšem střela bekhendem si cestu do horního rohu branky nakonec našla. Vyrovnat mohl v přesilovce Stránský, ovšem Falter byl opět na místě. V závěru třetiny se domácí dostávali do tlaku, který ale končil spíše náznaky šancí.

Ve druhém dějství začal celek z Vysočiny aktivně, ale Svoboda v berounské brance byl pozorný. Velká šance na vyrovnání přišla pro domácí po pěti minutách. Dokonce dostali puk po přesilové hře za Falterova záda, gól ovšem nebyl kvůli postavení hráče v brankovišti uznán. Poté hrála přesilovku i Třebíč, jenže Svoboda udržel berounské akcie nad vodou.

Hned na začátku třetí třetiny se vyznamenal Falter, který lapačkou zneškodnil umístěnou bombu Divíška. Na třebíčského brankáře nevyzrál v další šanci ani Stránský. Domácí to nakonec mrzelo, protože na druhé straně našel Mikeska Pivka, který už si před bezmocným Svobodou věděl rady. Berounští se s porážkou nechtěli smířit, ale Vrdlovec opět narazil na hostujícího gólmana. Závěrečná domácí přesilovka, ani oddechový čas dvacet vteřin před koncem už na výhře Třebíče a čistém kontu výborného Faltera nic nezměnily.

Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Mrázek, Přibyl), 48. Pivko (Mikeska, Čuřík). Rozhodčí: Bejček – Černý, Štětina. Vyloučení: 2:4. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Třebíč: Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Valenta – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Pivko, Káňa, Přibyl – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Kadela.

Autor: Ondrej Dudáš, Josef Jakoubek