EXTRALIGA ML. DOROSTU

H. BROD – PARDUBICE 2:4

Domácím se nepovedl začátek a pernikáři již za osm minut vedli 0:2, což se později ukázalo jako rozhodující moment. Brodští mladíci potom srovnali krok, vytvářeli si i gólové šance (Michálek, Vlach, Veverka), vyhořeli  však při střeleckém zakončení, které je od začátku extraligy chronickou nemocí týmu z Kotliny,navíc některé zákroky pardubického gólmana Kloučka byly na hranici fantazie.

I v prostřední části se hokejisté z Vysočiny nevyvarovali osobních chyb a soupeř odskočil až na 0:4  „Kluci hrají dobře, jenom potřebují dát gól, aby se chytili,"konstatoval šéf áčka Jiří Mička, který střetnutí sledoval. Pro chlapce od Labe to byla střelecky konečná, Brod naopak chytil druhý dech. Jenže… uspět proti místy famóznímu Kloučkovi byl pro Rebely bojem s větrnými mlýny.

Přesto se však podařilo Michálkovi a Vlachovi dostat kotouč za jeho záda a za stavu 2:4 vyhlásily Pardubice stav ohrožení. Prvních pět minut poslední části se pernikáři zoufale bránili, diváci zatleskali parádnímu sólu Michálka, který si vylámal zuby opět na muži s maskou v pardubické svatyni. Brodští mladíci výborně bruslili, přidali důrazu v osobních soubojích , hosté se radovali ze šťastné výhry, když se ubránili pětiminutovému vyloučení Zadiny v závěru zápasu. „Kluci od poloviny střetnutí odvedli solidní výkon, zlepšili bruslení, byli úspěšní v osobních soubojích. Po pauze půjde jejich výkonnost nahoru," věří trenér Milan Kraučuk. Jiskřička naděje na záchranu totiž (odstup od předposlední Boleslavi je pět bodů – pozn. autora) stále doutná.

Branky: Michálek, Vlach – Petrus , Bor, Cach, Boček. Rozhodčí: Honza – Limberský, Stehlík. Vyloučení: 5:5, Zadina (PCE) 5 + do konce utkání, bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci:50. Třetiny: 0:2, 2:2, 0:0.

H. Brod: Marek – Benák, Hrdáň, Němec, Kopic Krtek, Vala, Lachman – Michálek, Vlach, Michalička,Hendrych, Beran, Veverka, Pilný, Petržílek, Kadleček, Holenda, Chymo.