Mladší dorostenci zaskočili vedoucí Kometu

Havlíčkův Brod: O velké překvapení se postarali hokejoví mladší dorostenci HC Rebel, když dokázali ve 28. kole extraligy vyhrát na ledě Komety Brno, která je lídrem soutěže.

18.2.2013

Pražská S. Ta si odvezla z brodské Kotliny pět bodů. V zápase starších dorostenců vyhrála Sparta po samostatných nájezdech a její rival Slavia všechny tři, když dokázala vyhrát přesvědčivě 3:0. Třetí branku inkasovali brodští mladíci do opuštěné klece.Foto: Michal Milfeit

Po třiatřiceti zápasech se povedlo bodovat i starším dorostencům, kteří v Kotlině potrápili pražskou Spartu. Ta vyhrála až v samostatných nájezdech.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

H.BROD – SPARTA  2:3 sn
V kvalitním střetnutí v ostrém tempu byli šťastnější hosté, již ve 3. minutě zařídil při přesilovce jejich vedení Svoboda 0:1, brodští mladíci srovnali krok a technicky zdatný Dupljako v 9. minutě srovnal na 1:1 a čtyři minuty před koncem třetiny se mu podařilo i otočit skóre na 2:1.
Útoky se střídaly, na obou stranách dominovali  brankáři. V prostřední části se opět hrál oboustranně kvalitní hokej, v polovině zápasu potrestala Sparta chybnou rozehrávku Rebelů a Bartoš srovnal na 2:2. I v poslední části neúprosná bitva pokračovala, pražští chlapci měli sice mírnou převahu, domácí gólman Vaněček však dokázal vychytat dvě superšance.
Branka nepadla ani v prodloužení, a tak musely rozhodnout  až samostatné nájezdy, při nichž se štěstí usmálo na letenského Klinderu. „Nejlepší výkon sezony, chlapci si bod za  obětavý výkon zasloužili," radovali se trenéři Karel Dvořák a Richard Cachnín.
Branky: 9. a 16. Dopljaku- 3. Svoboda, 28. Bartoš, nájezd Klindera. Rozhodčí: Vampola – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6, Polák (HB) 10 minut, Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 – 0:0. H. Brod: Vaněček  -Cívka, Vacek, Bancíř, Ficek, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Dopljaku, Hlídek – Maki, Nováček, L. Vala – Krajhanzl, Polák, Kolouch – Semorád, Mozr.

H. BROD – SLAVIA 0:3
Brodští mladíci se ubránili desetiminutovému náporu Pražanů, když dvakrát exceloval gólman Vaněček, vše se rozhodlo v polovině úvodní  třetiny, kdy se dvakrát trefil hostující Patzelt 0:2.
Potom se hra vyrovnala, Rebelové si připravili první gólovou příležitost až v poslední minutě. Hokejisté z Edenu převyšovali soupeře především v nacvičené kombinaci, z brodských chlapců bylo  nejvíce vidět průbojného Makiho. V úvodu prostřední části mohlo dojít ke zlomu, když chlapci z Kotliny nedokázali zužitkovat sedmdesátivteřinovou početní převahu 5 na 3. V polovině zápasu  poslal Maki do superšance Koloucha, zákrok slávistického gólmana Sochůrka patřil k těm zázračným.
Domácí zlepšili defenzivu i důraz, a tak již ve zcela vyrovnaném střetnutí branka až do konce zápasu nepadla a favorit byl šťastný, že si z Kotliny odvezl všechny body.
Branky: 12. a 14 Patcelt, 60. Andres. Rozhodčí: Vampola, Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:5. Využití:0:1. Diváci: 40. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. H. Brod: Vaněček – Cívka, Bancíř, Ficek, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Hlídek, Kolouch, L. Vala, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Málek, Dupljaku, Mäki.

EXTRALIGA ML. DOROSTU

BRNO – H. BROD 1:3
Havlíčkobrodští hokejisté na domácí Kometu vlétli už v první třetině a v ní prakticky rozhodli o svém úspěchu. V 10. minutě se z úvodní branky radoval Jelínek, který potrestal špatnou rozehrávku hráčů Komety.

Domácí se nestačili divit, protože o dvě minuty později si dvojice Nguyen a Lacina dvakrát vyměnila puk a druhý jmenovaný poslal Rebely do dvoubrankového vedení. Brno do další části nastoupilo mnohem důrazněji a o jedenáct minut později se dočkalo vytouženého snížení. Pod něj se podepsal hlavně Libor Zábranský, jenž vyslal dělovku od modré a Heinrich ji tečoval směrem za brankářova záda. Zábranský si tak ve svém prvním utkání za mladší dorost připsal asistenci.

Domácí brankář Slavíček se od této chvíle do hry moc nezapojoval, protože jeho spoluhráče vstřelený gól hodně povzbudil. Brod se dostával do šancí jen příležitostně, ovšem Brnu již veškeré úsilí dovést do úspěšného konce nedovolil.

Až do samotného závěru tohoto střetnutí se Jihomoravané tlačili dopředu a Rebel motali ve svém pásmu. Brankář Brož hostům skvěle zachytal a při hře bez brankáře Kraučuk svoji výhru stvrdil gólem do prázdné. Havlíčkův Brod si tak připsal cenný skalp nad celkem, který přišel o plný bodový zisk teprve podruhé v letošním ročníku. Stalo se tak v době, kdy se mladší dorost Komety připravuje na domácí zápas proti Pardubicím, při jeho příležitosti bude pokus o divácký rekord. „Za body jsme samozřejmě rádi, do Brna jsme jeli hlavně s cílem, abychom nedostali žádnou velkou nakládačku. Myslím si, že nás domácí na začátku trochu podcenili, my jsme navíc praktikovali houževnatou obranu, která se nám vyplatila. Z naší strany nebyl zápas příliš hokejový, byl spíše o srdíčku, o bojovnosti a o výborném gólmanovi," měl jasno kouč vítězného týmu Milan Chalupa.
Branky a nahrávky: 30. Heinrich (Zábranský, Horký) – 10. Jelínek, 12. Lacina (Nguyen, Kolouch), 60. Semrád (Jelínek). Rozhodčí: Held – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 94. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1. H. Brod: Brož – Jelínek, Lacina, Vacek, Veselka, Vlach, Benák, Nguyen, Kraučuk, Němec, Cejpek, Kopic, Hrabaň, Semrád, Suchý, Kolouch.

18.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.