Okresní hokejové derby ovládla Chotěboř

Havlíčkobrodsko – Derby s velkým D se odehrálo v pátek Chotěboři.

10.11.2015

Druhá třetina rozhodla okresní hokejové derby mezi Chotěboří (ve světlém) a Světlou, domácí ji vyhráli 3:0. Foto: Jaroslav Ludvík

Místní Lvi hostili v krajské hokejové lize Světlou nad Sázavou, kterou porazili 5:2. Světlá si tak připsala šestou porážku v řadě.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

CHOTĚBOŘ – SVĚTLÁ N. S. 5:2
Úvod zápasu se hostům nepovedl. Ve čtvrté minutě byl vyloučen Kubát. Oslabení Světlá ubránili dobře, ale chvíli před vypršením trestu unikl její obraně Mašek, který, již při hře pět na pět, poslal Chotěboř do vedení – 1:0. Stav 1:0 svítil na světelné tabuli až do konce úvodního dějství. Ještě horší vstup čekal Světlou ve druhé třetině. Tam Lvi udeřili ve 21. minutě dvakrát během sedmnácti vteřin! Nejprve Světlou zchladil Vácha. Ten obloukem za středního pásma nahazoval na naši branku, brankář Koubský špatně viděl, a puk mu spadl do brány – 2:0. O již zmíněných sedmnáct vteřin později vypálil tvrdou střelu od modré čáry Heřmanský, a Chotěboř již potřetí propálila Koubského – 3:0. Po této inkasované brance se rozhodl trenér Krajíček prostřídat brankáře, takže Michala Koubského nahradil debutant ve světelském dresu David Jelínek. Čtvrtý gól padl v oslabení tři na pět, kdy pár sekund před koncem třetiny našel Hospodka na vzdálenější tyči volného Činčilu, a ten vteřinu před koncem periody dal gól – 4:0. Ve třetí třetině kapitulovali hosté po krásné individuální akci Eise po páté. Ten si v rohu najel k brance, tam naznačil, že pojede za ni, tím si položil brankáře a poté si stáhl puk nazpět a z hranice brankové čáry ho poslal do branky – 5:0. Se Světlou to vypadalo velmi zle, ale o šedesát dva vteřin později se po krásné kolektivní akci dostal ke střele Křišťan. Jeho pokus ještě brankář Pešek vyrazil, ale na dorážku Dolinského byl už krátký – 5:1.

Další a poslední zásah si světelští připsali v 58. minutě. Za brankou vybojoval puk Blažek, ten ho potom poslal zpoza brány před brankáře na Kubáta, který nadvakrát překonal domácího brankáře. V zápase se už nic vážnějšího nestalo a Chotěboř si tak připsala zaslouženou výhru 5:2. „Již po několikáté se mi zápas hodnotí špatně. Tohle bylo derby a doufal jsem, že nás to nějakým způsobem nakopne, ale pořád ta samá písnička. Měli jsme špatný vstup. Soupeř byl dnes prostě bojovnější, hladovější, a chtěl za tím jít. Byly pasáže, kdy jsme se nějakým způsobem dostávali do hry, měli jsme šance, ale podržel je gólman. Za stavu 1:0 v první třetině, druhou půlku si myslím, že nás přesilovky dostaly do hry a byli jsme lepší. Potom ve druhé třetině padl druhý gól, smolný, tým to položilo. Pár střídání, na tom uděláme úplně triviální chybu, a pak se zase vrátíme do hry a uděláme dva zbytečné, naprosto zbytečné, fauly. Za stavu 4:0 už se ta třetí třetina láme těžko. Jsem z toho zklamaný. Čekal jsem, že se najde hráč, který tu zodpovědnost vezme na sebe a nějakým způsobem nás nakopne. Dnes většina hráčů padla do průměru. Vyčnívalo jen pár hráčů, včetně druhého gólmana Davida Jelínka, který zachytal výborně. I Varga byl vidět, byl hladový, ale my potřebujeme od ostatních hráčů, aby se přidali. Už to je na pováženou, je potřeba se nad tím nějakým způsobem zamyslet a řešit to. Celkově jsem zklamaný z hráčů, jakým způsobem k tomu přistoupili," zhodnotil derby světelský trenér Jan Krajíček.

Branky a nahrávky: 6. Mašek (Veselý), 21. Vácha (Žemlička), 21. Heřmanský (Hospodka), 39. Činčila (Hospodka), 45. Eis (Mašek) – 46. Dolinský (Křišťan, Šudoma), 58. Kubát (Blažek P.) Vyloučení: 7:7, navíc Blažek (SVE) 10 min za nesportovní chování Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2. Chotěboř: Pešek (Hamarič) – Krejčí, Vácha, Fibikar, Müller, Heřmanský, Veselý, Ludvík, Novotný – Činčila, Žemlička, Hospodka, Eis, Kraučuk, Hajšman, Mašek, Svoboda, Dvořák. Světlá n. S.: Koubský (od 21. Jelínek) – Šíma, Špatenka, Venc, Svoboda, Kubát – P. Blažek, Jar. Doležal, P. Včela, Dolinský, Šudoma, Varga, Křišťan, Štros, Kopecký, Dušátko, Nedvěd.

Beneš Filip

10.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.