Pardubický marcipán chutnal s příchutí pelyňku

Havlíčkův Brod – Cachnínova družinka starších hokejových dorostenců HC Rebel se sice rozrostla na sedmnáct chlapců, ve dvacátém kole extraligy však znovu neuspěla proti celku Pardubic, s nímž již počtvrté, tentokráte hodně smolně, prohrála.

26.11.2012

Osm vteřin dělilo starší dorostence HC Rebel od bodového zisku nad Pardubicemi.Foto: Michal Milfeit

EXTRALIGA ST.DOROSTU
H. BROD – PARDUBICE 2:3
Domácí začali slibně, již ve 2. minutě zařídil vedení 1:0 Hynek. Hrál se rychlý a technický hokej, co chvíli bylo před oběma brankami rušno.

V polovině třetiny vychytal Vaněček tutovku pardubickému Velínskému, naopak při parádní akci dvojice Nováček – Maki exceloval hostující gólman Stibůrek. Mladíci z Kotliny si v průběhu třetiny vytvořili více gólových příležitostí.Hned  v úvodu prostřední části střela obránce Klofáče rozezvučela tyč. Při přesilovce Pardubic ujel Dopljaku, napálil však jenom gólmana. Dvakrát úspěšně „úřadoval" i brodský Vaněček.

Ze strany Pardubic hrozilo největší nebezpečí od perfektních bruslařů Chvojky a Kysely, posledně jmenovaný si několikrát proměnil hřiště v lázeňskou kolonádu, na štěstí vždy v koncovce neuspěl. Chvojka byl šťastnější,  trefil pravý horní růžek branky  a srovnal na 1:1.

O dvě minuty později mladíci z Kotliny využili početní převahu, střelu obránce Jelínka šikovně tečoval Ludvík na 2:1. Pernikáři byli na tom o něco lépe po technické stránce, hlavně však byli šťastnější, když 32 sekund před sirénou Hlaváček srovnal na 2:2.

Na začátku poslední části hry vybojoval zdánlivě ztracený kotouč Hynek, před pardubickou svatyní dlouho hřmělo, žel neuhodilo. Posledních deset minut začaly při rychlém tempu chlapcům z Vysočiny docházet síly. Hosté zatroubili na zteč, evidentně se hnali za vítězstvím, domácí borci s krajní obětavostí odolávali, do rychlého brejku se dostal Hynek, brankář  Stibůrek byl však ve střehu.

V samém závěru však paní Štěstěna zcela odvrátila od Rebelů svoji tvář. I když brodští kluci při sálém náporu soupeře obětavě padali do střel, pouhých osm sekund před koncem zůstal na chvilku osamocený Kuťák a střelou zblízka zařídil, že všechny body si odvezli hokejisté z města perníku. Proslulý marcipán měl pro brodské chlapce opravdu příchuť  hořkého pelyňku.

„Kluci dřeli jako koně a nebylo jim přáno, inkasovat pár sekund ve druhé i poslední třetině srazí každého. Odvedli vše, co bylo v jejich silách, bylo mně jich líto,"přiznal rovněž zdrcený kouč Richard Cachnín.

Branky: 2. Hynek, 32. Ludvík – 30. Chvojka, 40. Hlaváček, 60. Kuťák. Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Výloučení: 4:3. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1. H. Brod: Vaněček – D. Vala, Krajcigr, Cívka, Klofáč, Salát, Bancíř – Maki, Nováček, Mozr – Hlídek, Ludvík, Doljaku, Semrád, L. Vala, Krajhanzl – Polák.