Rebelové se ocitají v krizi

Vysočina – Ve 12. kole první hokejové ligy se podařilo bodovat pouze jihlavské Dukle. Ta si díky výborné první třetině poradila s Pískem.

15.10.2012

Hokejisté Třebíče (v bílých dresech) nenavázali na dobré výkony z poslední doby a prohráli se Šumperkem 0:3. V ještě větší šlamastyce se ocitli havlíčkobrodští Rebelové (v červeném Ladislav Rytnauer), kteří si odvezli z Mladé Boleslavi debakl.Foto: Deník/Libor Plíhal

Rebelové potvrdili krizi a jejich porážka v Mladé Boleslavi byla již čtvrtou v řadě. Třebíč potom klopýtla překvapivě se Šumperkem.

JIHLAVA – BENÁTKY N. J. 4:0
Dukla si nemohla přát lepší úvod. Už ve 2. minutě skóroval Velecký, potom se dvakrát připomněl veterán Daniel Hodek. Písek se potom pokusil vrátit se do zápasu zvýšenou tvrdostí, ale Jihlavané dovedli zápas do zdárného konce.
Branky a nahrávky: 2. Velecký (Hubáček, Zeman), 10. Hodek (Kolafa, Nahodil), 20. Hodek (Nahodil). Rozhodčí: Čech – Klein, Lukš. Vyloučení: 5:10, navíc Voškrda 10 minut a Kopic (oba Benátky) 2+2, využití: 1:0. Třetiny: 3:0, 0:0, 1:0. Jihlava: Rittich – Zadražil, Novotný, Jaroš, Drtina, Ficenc, Kolafa, Štebih, Podlipnik – Hubáček, Nahodil, Zeman, Filip, Maliník, Krupka, Velecký, Pekárek, Čachotský, Malec, Jeslínek, Hodek.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 0:3
Domácí se i tentokrát tlačili do koncovky, ale brankář Štůrala měl včera svůj den. Šumperk udeřil dvakrát ve druhé třetině. Nejdříve se v oslabení prosadil Holík, krátce po polovině zápasu Čiliaka šťastnou střelou překonal i Staněk. Třebíč se neprosadila ani v poslední dvacetiminutovce, naopak překvapivé vítězství Šumperku pečetil Vrdlovec.
Branky a nahrávky: 27. Holík (Novotný, Plášek), 33. Staněk (Plášek), 54. Vrdlovec (Rufer). Rozhodčí: Volf – Černý, Reich. Vyloučení 5:4, bez využití. Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Třebíč: Čiliak – Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Sobotka – Čuřík, Dolníček, Čech M. – Vondráček, Ostřížek, Burian – J. Káňa, Dočekal, Křivohlávek – Přibyl, Moučka, E. Kadela – Páták.

ML. BOLESLAV – HAVL. BROD 6:1
Více než půl zápasu drželi havlíčkobrodští Rebelové naději na úspěch. Potom však v rozmezí necelých tří minut třikrát inkasovali a bylo po zápase. V poslední třetině ještě loni extraligová Mladá Boleslav přidala další dva góly, a tak se zrodila největší porážka Rebelů v probíhající sezoně.
Branky a nahrávky: 6. Loskot (Pojkar, Jiránek), 34. Pabiška (Pojkar, Němeček), 35. Rys (Koudelka, Kasík), 36. Hrdel (Loskot), 44. Hrdel (Kasík, Lenc), 59. Lenc (Loskot) – 23. Protivný (Endál, Vondráček). Rozhodčí: Fraňo, Horák – Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:5, využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 3:1, 2:0. Havlíčkův Brod: Suchan – Blažek, Jelínek, Morava, Novotný, Ostrčil, Pavlík, Protivný, Soldán – Endál, Fiedler, Havel, Knotek, Meidl, Ondráček, Polodna, Rytnauer, Stehlík, Vondráček, Štěpánek, Musil.

Autor: Pavel Mikeš

15.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.