Rebelové udolali Třebíč v prodloužení

Havlíčkův Brod – Byl to boj. Další prvoligové derby sehráli včera hokejisté Havlíčkova Brodu a Třebíče.

5.12.2013

Derby. Na brodského gólmana Ondřeje Kacetla (na snímku) vyzrál ve včerejším utkání z třebíčských hráčů jen Lukáš Nahodil. Přestože uspěl hned dvakrát, radovali se po zápase více domácí hráči.Foto: Deník/Libor Plíhal

V utkání bohatém na vyloučení, méně na branky, byli nakonec šťastnější domácí, kteří Havlovou brankou udolali rivala ve druhé minutě prodloužení. Jihlava měla hodně práce na ledě posledního Mostu, odkud si odvezla tři body za těsnou jednobrankovou výhru.

H. BROD – TŘEBÍČ 3:2 pp

Utkání dlouho příliš zábavy divákům v Kotlině nepřinášelo. O vzruch se starali nejvíc rozhodčí, kteří jen za úvodních čtrnáct minut rozdali šest trestů.

Pětkrát z toho pykali hosté, čehož domácí nakonec využili k vedoucí brance. Při trestu Čuříka se trefil Stehlík. Další výhody, včetně dvojnásobné, už ale Rebelové nevyužili.

Vyrovnání se Horáci dočkali před polovinou zápasu. První útok hostů dostal domácí lajnu pod tlak a Nahodil upravil na 1:1. Domácím mohlo být ještě hůř, protože po chvíli byl vyloučen Chlubna, ale přesilovka nebyla pro hosty výhodou. Naopak Milfait dojel za brankou Třebíče vyhozený puk, našel Polodnu a Brod znovu vedl.

Převaha i šance se znovu přestěhovaly na hole domácích, stvrzení svého náskoku se však nedočkali.

Třetí dvacetiminutovku znovu začali útočněji hosté, jejichž první útok dokázal sedm minut před koncem i podruhé vyrovnat. Přesilovku využil ke svému druhému gólu v utkání Nahodil.

Rivalové za stavu 2:2 nečekali na „bod jistoty" a prodloužení, naopak se hnali za výhrou. Nahodil ale sám před Kacetlem hattrick nezkompletoval, v podobné pozici na druhé straně pohořel na Falterovi Rousek.

Šanci urvat tři body měli Rebelové v poslední minutě, ve které byl vyloučen Dlapa. S přesilovkou si však do konce šedesáté minuty neporadili.

Neuspěli ani v pokračující „vylepšené" verzi 4 na 3 v prodloužení. Sotva se však Dlapa vrátil z trestné lavice, ukončil duel přesnou střelou Havel.

Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Polodna), 30. Polodna (Milfait), 62. Havel (Polodna) – 28. Nahodil (Laš, Vondráček), 53. Nahodil (Laš, Vondráček). Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Svoboda, Kis. Vyloučení: 6:10, navíc Dlapa 10 min., Mikeska (oba T) 10 min. + DU. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 1078. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 1:0.

Havlíčkův Brod: Kacetl – Kolafa, Plášil, Sedlák, Jank, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Milfait – Petruška, Rousek, Švihálek – Dvořáček, Stach, Maliník – Kozlík.

Třebíč: Falter – Bilčík, Dietz, Peroutka, Matějíček, Čejka, Dlapa – Laš, Nahodil, Vondráček – Mikeska, Kadela, Čuřík – Křivohlávek, Raška, Kaut.

MOST – JIHLAVA 4:5

Dukla použila v Mostě podobný scénář jako v řadě minulých zápasů. Rychlá branka ze třetí minuty ale domácím hřebínek nesrazila. Naopak. Ještě do konce první části stačili Mostečtí otočit skóre ve svůj prospěch.

Jihlavané, kteří na severu nemohli využít služeb svého nemocného nejlepšího střelce Zemana ani avizované posily Štěpánka, se nemohli dlouho proti pozorně bránícím domácím prosadit.

Až v závěru druhého dějství byli hráči Dukly za snahu odměněni. A přímo královsky! Během necelých čtyř minut vstřelili tři branky a zcela převrátili stav utkání.

Severočeši se z tvrdého direktu v šatně vzpamatovali a v závěrečné části hry Duklu proháněli. O to více, když se jim i podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Poté měl ještě velkou šanci Zavřel, možnost měli Mostečtí i při vyloučení Čachotského.

Hosté odolali a sami udeřili. Přesilovkovým gólem stvrdil zisk tří bodů pro favorita Velecký. Nic už na tom nezměnilo ani další snížení domácích a jejich závěrečná přesilovka 6 na 4.

Branky a nahrávky: 12. Smolka (Šimon), 18. Pavelka (Písařík), 45. Jurčík (Čížek, Drtil), 58. Čížek (Písařík) – 3. Důras (Haluza, Hubáček), 35. Čachotský (Prokš), 37. Vysloužil (Hubáček, Zadražil), 38. Hubáček (Čachotský), 53. Velecký (Kuřítko, Kadlec). Rozhodčí: Zubzanda – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 311. Třetiny: 2:1, 0:3, 2:1.

Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Mocek, Čáp, Stebich, Tobola – Prokš, Mikeš, Čachotský – Haluza, Hubáček, Důras – Kuřítko, Kadlec, Velecký – Jícha, Vysloužil, Střecha.

Autor: Karel Líbal