Rebelové vybojovali vítězství nad Šumperkem

Vysočina – Rebelové v pátém kole první hokejové ligy znovu vyhráli a bodově se dotáhli na vedoucí Ústí nad Labem. Hokejisté Jihlavy a Třebíče body z venku nepřivezli.

25.9.2012

Z hokejového utkání Havl. Brod - Šumperk.Foto: Libor Blažek

H. BROD – ŠUMPERK 4:2
Po dvou těsných výhrách nad Mostem a Litoměřicemi zažili hokejisté Havlíčkova Brodu další vyrovnané utkání, ve kterém přivítali Šumperk. První třetina přinesla v Kotlině po jedné brance na obou stranách. Nejprve se vedení ujali domácí zásluhou Meidla, za Šumperk však dokázal vyrovnat Holík.
I nadále byl k vidění vyrovnaný hokej a poté co se Rebelové ubránili minutovému oslabení 5 na 3, sami udeřili, když se trefil Soldán.
Hosté se ve třetí třetině nevzdali a Stoklasa dokonce vyrovnal. Havlíčkův Brod však potvrdil, že se v těsných koncovkách vyžívá. Stejně jako v utkání s Mostem totiž za několik minut strhli vítězství na svoji stranu. Nejprve se trefil Rytnauer, tři body pak pečetil Meidl.
Branky a nahrávky: 10. Meidl (Ostrčil, Vondráček), 32. Soldán (Kostourek, Morava), 53. Rytnauer (Kostourek, Ondráček), 58. Meidl (Vondráček) – 18. Holík (Staněk, Plášek), 47. Stoklasa (Holík, Plášek). Rozhodčí: Doležal – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. Diváci: 796. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Havlíčkův Brod: Dolejš – Morava, Protivný, Jelínek, Soldán, Stehík, Pavlík, Ostrčil, R. Novotný – Polodna, Endál, Ondráček, Vondráček, Knotek, Fiedler, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Třetina, Musil, Kostourek.

M. BOLESLAV – JIHLAVA 4:1
Dukla začala dobře a zahrozila jako první. Jeslínek však pozorného Willa v brance domácích nepřekonal. A tak udeřilo na druhé straně. Nejprve Jiránek využil přesilovku, minutu po něm dokázal zvýšit Mikulík, který v oslabení ujel obraně Jihlavy. Hokejisté z města Škodovek ještě trefili tyč, to však bylo v úvodní části všechno.
Hosté si od trenéra Vlka o přestávce nejspíš vyslechli pár ostrých slov, protože do druhé dvacetiminutovky vstoupili jako vyměnění. Měli několik výborných šancí, po chybě však znovu musel lovit puk ze své sítě Novotný. Poté už se ale mohli radovat také žlutočervení, když se ve druhém zápase v řadě trefil Nahodil. V závěrečném dějství si ale Boleslav své vedení zkušeně hlídala, konečnou podobu dal výsledku minutu před koncem Nouza.
Branky a nahrávky: 10. Jiránek (Chaloupka, Pabiška), 11. Mikulík, 24. Demel (Výborný), 59. Nouza (Kasík, Vrbata) – 25. Nahodil (Podlipnik). Rozhodčí: Jílek – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 770. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. Jihlava: Novotný – Zadražil, Dobrovolný, Jaroš, Ficenc, Kolafa, Podlipnik – Hubáček, Nahodil, Vysloužil, Zeman, Polcar, Filip, Maliník, Kaláb, Pometlo, Velecký, Čachotský, Malec, Jeslínek, Hodek.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 5:2
Třebíč v sobotu ztratila neporazitelnost proti Ústí nad Labem a na další prohru nečekala dlouho. Na Hané nevstoupila Horácká Slavia do zápasu vůbec dobře a už po devíti minutách svítilo na tabuli skóre 2:0 pro domácí. A do přestávky ještě dokázal zvýšit svojí druhou brankou v zápase Herman. Do druhé části už nenastoupil do třebíčské branky Čiliak, nahradil ho Dusík. A pro hosty to byl vítaný impuls. Čech hned ze začátku snížil a Třebíč měla i další šance. Koncovka však nebyla dobrá a tak udeřilo na druhé straně – 4:1.
Třebíč ve třetí třetině sice znovu snížila zásluhou Káni, Hanáci se však o vítězství připravit nenechali. Na konečných 5:2 upravil Kolouch.
Branky a nahrávky: 5. a 20. Herman (na první Řípa, Ondrušek), 9. Kolouch (Selingr), 38. Pekr (Ondrušek), 55. Kolouch (Švaňhal, Selingr) – 23. Čech (Zdráhal), 42. Káňa (Zdráhal, Marosz). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:2. Diváci: 583. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:1. Třebíč: Čiliak (21. Dusík) – Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Sobotka – Čech, Dolníček, Čuřík – Burian, Ostřížek, Marosz – E. Kadela, Kaut, Vondráček – Káňa, Přibyl, Fořt.

Autor: Josef Jakoubek

25.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.