Místo poklidné výhry si však v zápase 35. kola I. ligy nechali čtyřgólový náskok vzít a svého soupeře porazili až po samostatných nájezdech.

H. BROD – ŠUMPERK 6:5 sn
Šumperk začal podle očekávání optickým tlakem, ovšem do vedení šli Rebelové. Povedenou akci zakončil přesnou ranou Milfait. Druhé burácení v Kotlině zařídil Zohorna, který za Zelenkova záda dorazil střelu Babky. Úspěšnou úvodní třetinu završil třetím havlíčkobrodským gólem po úniku Rouska Štindl.

Ve druhé třetině sice nejprve snížil Brunec, který šikovně tečoval Drtilovu střelu, ale reakce Havlíčkova Brodu byla rychlá – Maliníkovu střelu dorazil za záda střídajícího brankáře Koutského Melka. Rebelové stihli v prostředním dějství ještě jednu branku. Milfait přenesl puk ze své strany na najíždějícího Bočka, který se nemýlil. Šestý gól mohl přidat Maliník, jehož teč nakonec skončila na tyči. Velkou šanci měl i Tomek, ten už překonal Koutského, ale obětavý zákrok předvedl obránce Novotný.

Kdo si myslel, že se Rebelům nemůže už nic stát, ten mýlil. Ve třetí třetině se nejprve z dorážky prosadil Vachutka, o třináct vteřin později Haas a za dalších 34 sekund snížil na rozdíl jediné branky Staněk. Stejný hráč mohl vyrovnat po nařízeném trestném střílení, kterému předcházel faul na jeho osobu, jenomže Novák jeho nájezd zneškodnil. Malé tragédii Rebelů však nezabránil, neboť o pár chvil později pustil za svá záda vyrovnávací trefu Žálčíka a šlo se do prodloužení, které však rozhodující moment, ani šance nenabídlo. V samostatných nájezdech si Rebelové alespoň částečně spravili náladu. Ve druhé sérii se nejprve trefil Melka, poté sice vyrovnal Velecký, ale následně překonal Koutského Zohorna a Sedláka vychytal Novák.
Branky a nahrávky: 5. Milfait (Minárik, Boček), 14. Zohorna (Babka, Tomek), 18. Štindl (Rousek, Maliník), 30. Melka (Rousek, Maliník), 33. Boček (Milfait, Minárik), rozhodující sam. nájezd Zohorna – 28. Brunec (Drtil), 43. Vachutka (Rimmel), 44. R. Haas (Holík), 44. Staněk (Žálčík, Moskal), 59. Žálčík (Staněk). Rozhodčí: Přikryl –Barteček, Vengřín. Vyloučení: 2:2, navíc Maliník (H. Brod) 2 min. Diváci: 341. Třetiny: 3:0, 2:1, 0:4 – 0:0. H. Brod: Novák – Jelínek, Sklenička, Boháč, Štindl, Parýzek, J. Sedlák, Kolář, Semrád – Zohorna, Tomek, Babka – Maliník, Melka, Rousek – Boček, Milfait, Minárik – Kozlík, Kuchta, Chlubna.

JIHLAVA – KADAŇ 2:1
Dukla vstoupila do zápasu aktivně a Kadaň před svou branku téměř vůbec nepouštěla. Naopak sama mohla několikrát udeřit. Zejména první útok se tlačil před Moučka, který však proti Čachotskému a spol. čaroval. A když už byl překonaný, zachránila ho při Schejbalově ráně tyč. Domácí se dočkali až v závěru prvního dějství. Čachotský v přesilovce našel Mataie a ten ránou do víka otevřel skóre.

Ve druhé třetině Kadaň díky přesilovkám vyrovnala hru, ta ovšem žádnou výraznější šanci nenabídla. Za zmínku snad stojí jen akce domácího Zemana, který našel Půhoného, jeho rána však směřovala jen do připraveného Moučky.

Hned první vteřiny začátku třetího dějství přinesly dva gólové momenty. Vedení Dukly sice pojistil Diviš, jenomže dvacet vteřin poté využil zmatku před Kacetlem Šagát a snížil. Domácí se zatáhli a mohli být rádi, že po Schejbalově hrubce trefil v ideální pozici Račuk tyč. Ve zbytku zápasu sice měl Kacetl oproti dvěma úvodním třetinám více práce, ale vyloženou příležitost hostů už řešit nemusel a Jihlava své těsné vedení uhájila.

„Po solidní první třetině se potvrdilo, že druhé dějství míváme horší. Získali jsme ale důležité tři body proti soupeři, který je před námi, teď je navíc těch zápasů hodně, jde o cenné vítězství," řekl jihlavský útočník Filip Seman.
Branky a nahrávky: 19. Matai (Čachotský, Zeman), 41. Diviš (Dundáček) – 41. Šagát (Kůs, Opalek). Rozhodčí: Trombík –Lukš, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1084. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Jihlava: Kacetl – Štebih, Kaláb, Schejbal, Čáp, Dobrovolný, Grman – Diviš, Zeman, Čachotský – Seman, Melenovský, Důras – Prokš, Půhoný, Matai – Mikeš, Kuřítko, Březina.

KLADNO – TŘEBÍČ 3:2 sn
Už po devíti vteřinách se zjevil před Falterem Dragoun, ovšem hostující gólman rychlou změnu skóre nepřipustil. Šok pro Rytíře přišel po pěti minutách. Malena sice kotouč netrefil, ovšem zajel s ním za branku a našel nekrytého Dočekala, který ranou do odkryté části Lukášovy svatyně poslal Třebíč do vedení. Vyrovnání byl blízko Pitula, který dorážel střelu Růžičky, branku ale těsně minul. Na druhé straně mohl vedení hostů zvýšit Jaroš, jenomže Lukáš vytáhl parádní zákrok. Při nádherném pokusu Zdráhala zase pomohla kladenskému brankáři tyč.

To muselo hosty mrzet, protože na začátku druhého dějství vyrovnal v přesilovce střelou mezi Falterovými betony Hořava. Domácím však radost netrvala moc dlouho a museli být naštvaní především na svého brankáře Lukáše, který zavinil dvě vyloučení po sobě, a přesilovku pět na tři Třebíčští díky Dolníčkovi využili. Poté sice přežili oslabení, ale vteřinu po Wasserbauerově návratu na ledovou plochu inkasovali vyrovnávací gól z hole Pituleho. Vrátit Třebíči vedení mohl Dolníček, jenomže Lukáš napravil svoje disciplinární prohřešky a vytáhl skvělý zákrok.

Domácí měli v průběhu třetího dějství optický tlak, ale do vyložené šance se nedostávali. To ani Horácká Slavia, při další přesilovce pět na tři totiž Pekr nemířil přesně. V následném prodloužení branka nepadla a rozhodly až samostatné nájezdy. V nich hostující Pekr s Ostřížkem neproměnili, naopak Hořava i Stach Faltera překonali a zajistili domácím výhru.
Branky a nahrávky: 22. Hořava (Růžička, Tenkrát), 36. Pitule (Hořava, Tenkrát), rozhodující sam. nájezd Hořava – 6. Dočekal (Malena), 25. Dolníček (Pekr, Bartoň). Rozhodčí: Wagner, Sýkora – Zavřel, Maštalíř. Vyloučení: 7:10, navíc Pekr (Třebíč) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1467. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0. Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Dlapa, Přibyl, Šaur – Juráň, Erat, Dolníček, Dočekal, Wasserbauer, Ostřížek, Holec, Králík, Čuřík, Pekr, Jaroš, Raška, Mrázek.