Starší dorost čeká na vítězství čtrnáct zápasů

Havlíčkův Brod – Výsledkovou mizérii neutnuli brodští hokejoví dorostenci HC Rebel ani na jihu Čech.

19.11.2012

První třetina rozhodla o debaklu mladších dorostenců HC Rebel na ledě Liberce, kde prohráli 4:0. V dalších třetinách inkasovali jen po dvou brankách. Foto: Michal Milfeit

Nejprve prohráli v Písku a nestačili ani na budějovický Mountfield. Jejich mladší kolegové dostali osmičku v Liberci.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
PÍSEK – H. BROD 6:2
V předehrávaném dvacátém kole se nedařilo brodským starším dorostencům na ledě Písku. Po vyrovnaném začátku se Písek radoval z vedení v 9. minutě, kdy se prosadil Šuhaj.

Do konce první dvacetiminutovky ho ještě napodobili Dudák a Marcilis a pro Rebely svítilo na ukazateli nelichotivých 3:0. Hned po příchodu z kabin zvyšoval Hřebíček na rozdíl čtyř branek. Potom se Valovi a Krajhanzlovi podařilo snížit, ale závěrečná dvacetiminutovka patřila už jenom domácím, kteří se ještě dvakrát prosadili.
Branky a nahrávky: 9. Šuhaj (Vlk, Suchan), 12. Dudák (Volf, Březina), 14. Marcilis (Schwamberger, Točík), 29. Hřebíček (Schwamberger), 47. Suchan (Dudák, Koutenský), 58. Schwamberger (Šuhaj) – 38. L. Vala (Krajhanzl), 39. Krajhanzl (L. Vala). Rozhodčí: Daniel Pražák – Tomáš Černý, Aleš Vavruška. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Třetiny: 3:0, 1:2, 2:0. H. Brod: Novák (14. Vaněček) – Cívka, Klofáč, Bancíř, Salát, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Hlídek, Kolouch, L. Vala, Polák, Semrád, Krajhanzl, Málek, Mäki.

Č. BUDĚJOVICE – H. BROD 2:1
Domácí začali zápas hned přesilovou hrou, ale s tou si hosté poradili.
V polovině první třetiny se stejné výhody dočkali i Rebelové a početní výhodu sehráli velice dobře, jen třešnička na dortu chyběla v podobě branky. Ve 12. minutě před hostující brankou uhodilo. K puku se dostal Piegl, a jeho projektil od modré dostal za Vaněčkova záda Vácha.

Druhou branku Manfieldu přidal ve druhé třetině Krátoška střelou z mezikruží. Když sedm minut před koncem snížil Dupljak, pomýšleli Rebelové na bodový zisk. Jenže i tentokrát se štěstí k mladým Rebelům obrátilo zády.
Branky a nahrávky: 12. Vácha (Šafář, Piegl), 30. Krátoška (Michálek) – 53. Dupljak (Mäki, Ludvík).  Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 70. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. H. Brod: Vaněček – Cívka, Klofáč, Bancíř, Salát, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Hlídek, Polák, Semrád, Krajhanzl, Málek, Mäki, Dupljak, Nguyen.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
LIBEREC – H. BROD 8:0
Mladší dorostenci nastoupili po reprezentační přestávce opět k ostrému ligovému zápasu. A nečekal je vůbec žádný med.

Naopak, Rebelové zajížděli na led jednoho z největších favoritů celé soutěže. Bílí tygři svou roli naplnili bezezbytku a Havlíčkobrodské porazili vysoko 8:0. O výsledku rozhodla především první třetina, již Liberečtí vyhráli v poměru 4:0. Hosté z Vysočiny sáhli po druhé třetině, již opět vyhráli domácí (2:0), došlo k výměně maskovaného muže, Jana Brože nahradil mezi tyčemi David Marek, ale ani on nedokázal zastavit příval libereckých šancí a nakonec se Liberec radoval z vítězství 8:0.

Branky a nahrávky: 8. Solenský (Husa), 9. Kačírek (V. Suchý, Šír), 9. Kačírek (V. Suchý), 12. Wieneczek (Antonín), 25. Bělohorský, 32. Solenský (Sviták), 43. Hrala (Mečíř), 52. Sviták (Kačírek, V. Suchý). Rozhodčí: Petr Krejbich – Radek Podrazil, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 4:0, 2:0, 2:0. H. Brod: Brož (41. Marek) – Bušek, Hrabaň, Lacina, Němec, D. Suchý, Vacek – Cejpek, Jelínek, Kolouch, Kraučuk, Michálek, Nguyen, L. Vala, Veselka, Vlach.

19.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.