I. LIGA ST. DOROSTU

H. BROD – PŘÍBRAM 3:1

V nudné úvodní třetině, v níž se domácí namáhavě rozjížděli jako těžkotonážní vlak, se skóre změnilo až tři minuty před koncem po střele Křížka 1:0. Na druhé straně měl gól na holi Jobek, strážce brodské svatyně Adam byl však ve střehu. Brodským mladíkům to nešlo, skřípalo to ve všech řadách, jindy úderná Jelínkova formace neproměnila ani nájezd tři na jednoho. Ani při třetí přesilovce nevymysleli Rebelové nic kloudného, zkrátka pohledný hokej se z ledu vytratil. Sympatická družinka z jižních Čech držela stále s domácími krok, hosté byli dokonce agresivnější a hokejově drzejší.Ve 36. minutě se také dočkali zasloužené odměny a Beneš srovnal na 1:1.Jihočeská družinka dala hrářům z Kotliny flek v bojovnosti, dařila se jí i kombinace. Domácí působili ospalým dojmem a z počáteční letargie se za dvě třetiny neprobrali.

V brodské kabině bylo o přestávce hodně dusno, trenéři vyhlásili alarm tím, že nasazovali do hry jenom dvě útočné formace, neboť třetí Přibylova zatím herně propadla. Na začátku poslední části vypálil umístěnou dělovku Kraučuk. Zákrok hostujícího gólmana Spáčila patřil do kategorie těch zázračných.  Hra Broďáků se přece jenom trochu vylepšila, bylo však znatelné, že  nejsou ve své kůži. Vždyť měli 71 sekund výhodu přesilovky 5 na 3, místo aby příbramskou obranu rozebrali, pálili nesmyslně od modré. V 47. minutě mohl rozhodnout Málek a o chvíli později vysvobodil spoluhráče z trápení Jelínek na 2:1. Konečnou tečku za utrápeným vítězstvím udělal tři minuty před koncem obránce Lacína, který gólmanem vyraženou střelu z úhlu propasíroval do sítě 3:1.

Branky: 17. Křížek, 50. Jelínek, 57. Lacina – 36. Beneš. Rozhodčí: Klouda – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:10 bez využití. Diváci 81. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0. Havlíčkův Brod: Adam – Gažak, Lacina, Bušek, Krajcigr, Mendl – Abbrent, Jelínek, Kraučuk – Málek, Cejpek, Polák -Kořenář, Křížek, Přibyl - Petržílek.