Doma nestačili na druhou Moravskou Třebovou. Brodští Bruslaři porazili Litomyšl v prodloužení. Chotěboř inkasovala osmičku od Hlinska. Ledečští hokejisté vydolovali tři body s Chrudimí.

KRAJSKÁ LIGA

H. BROD – LITOMYŠL 4:3 PP

Junioři přivítali v neděli Litomyšl, které měli po minulé porážce co oplácet. Mladí Bruslaři se sice dostali do vedení, ale Jiskra dokonala obrat. Domácí však odpověděli dvěma góly a vzali si zpět nejtěsnější náskok. Východočeši však vyrovnali a utkání dospělo až do prodloužení, v němž rozhodl učebnicovou individuální akcí obránce Dušan Mendl.

„Stejně jako Litomyšl bojujeme o šestku. Nepředvedli jsme výkon úplně podle našich představ, chybělo nám lepší zakončení a najíždění před soupeřova gólmana. Byla z toho remíza, my jsme chtěli získat bonusový bod navíc. Nakonec jsme ho získali po perfektní akci Dušana Mendla. Na konci uvidíme, jestli jsme dnes dva body získali, nebo jeden ztratili. O šestku se asi bude bojovat až do posledního kola," řekl Aleš Kraučuk, trenér Havlíčkova Brodu.
Branky a nahrávky: 16. Polák (Mendl), 33. Hynek (Kříž), 36. Cejpek (Kříž, Szilva), 62. Mendl (Cejpek) – 22. Starý (Musil, Skoumal), 29. Drobný (Pilavka, Starý), 46. Starý (Pilavka). Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Budínský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1 – 1:0. Havlíčkův Brod: Kekula (Adam) – Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva, M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Křížek, Hlídek.

SVĚTLÁ N. S. – M. TŘEBOVÁ 2:6

Hlavní podíl na prohře Sklářů s Moravskou Třebovou měly přesilové hry. Skláři nedokázali využít ani jednu z celkem jedenácti možností. Naopak hosté čtyři z šesti gólů vstřelili v přesilových hrách, ve kterých měli padesátiprocentní úspěšnost.

„Těžko se mi to hodnotí. Teď je to všechno živý, musíme si v klidu sednout a rozebrat si to. Rozhodly přesilovky, nedali jsme ani jeden gól, narozdíl od soupeře. Navíc se od nás trochu odklonilo štěstí, ale my mu musíme jít naproti. Musíme začít každý od sebe a věřím, že se to zlomí," řekl po utkání trenér Světlé Jiří Přibyl.
Branky a nahrávky: 19. Tůma (Blažek, Dolinský), 20. Žák (Šíma) – 1. Řehulka (Rajnoha), 6. Parolek (Maška), 25. Čikl (Rajnoha), 34. Kvapil (Čikl), 51. Kvapil (Čikl, Aulehla), 56. Řehulka (Maška, Rosendorf). Vyloučení: 8:11, navíc Včela P. (SVE) 10 min. za nesportovní chování, Štros (SVE) 10. min za chování Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 242. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:2. Světlá n. S.: Zvolánek (od 20. min. Koubský) – Šimka, Svoboda, Kůrka, O. Včela, Šíma, Kořínek – Tůma, Žák, Blažek, Štros, R. Křišťan, P. Včela, Dolinský, Jaroslav Doležal, Kopecký, Kubát.

CHOTĚBOŘ – HLINSKO 4:8

Chotěboř inkasovala, stejně jako v Hlinsku, hned z prvního střídání. Ve 3. minutě to bylo již 0:2, kdy opět udeřila první lajna hostů. Chotěboř se ale vrátila do zápasu, který otočila, když do konce první třetiny nastřílela soupeři tři branky, kdy dvě byly v přesilovce. Ve druhé části, ve 34. minutě, Chotěboř zvýšila na 4:2 a vypadalo to velmi nadějně. Bohužel ke konci třetiny, v průběhu čtyř minut, třikrát inkasovala a ztratila tak své vedení. Ve třetí části si soupeř z Hlinska vše pohlídal, přidal ještě další branky a po zásluze si z Chotěboře odváží tři body.

„Závěrem je třeba hráče pochválit, kteří v první třetině zvrátili nepříznivý stav, nepoložili se a podařilo se jim srovnat a ke konci třetiny ještě zvýšit stav na 3:2. Ve druhé části ve svém tlaku pokračovali a podařilo se jim vstřelit čtvrtou branku. Šancí měli ještě několik, mohli stav ještě navýšit, ale bohužel polevili a soupeř ke konci druhé části trestal. Třetí část byla hodně špatná, domácí se již nevzpamatovali a ještě třikrát inkasovali. První lajna domácích inkasovala pětkrát, což je dost," řekl Roman Müller, vedoucí týmu.
Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Eis), 8. Petr Mašek (Kopecký), 20. Svoboda (Krejčí), 34. Hospodka (Petr Mašek) – 1. Dítě (Hron), 3. Hron (Pazdera), 36. Kunz (Hron), 37. Zdražil, 40. Králíček (Tulis), 44. Hron (Dítě, Poskočil), 48. Havel (Chvojka, Sobotka), 51. Bureš (Hron, Pazdera). Rozhodčí: Kratochvíl – Bohuněk, Schaffer. Vyloučení: 8:11, z toho B. Činčila (Chotěboř) 10 minut za nesportovní chování, Saifr (Hlinsko) 5 minut + do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 3:2, 1:3, 0:3. Chotěboř: Pešek (51. Hamarič) – Kadlec, Kopecký, Krejčí, J. Ludvík, Klofáč, Piskač – Hospodka, Petr Mašek, T. Ludvík – Dvořák, Svoboda, Eis – B. Činčila, Patrik Mašek, Š. Činčila.

LEDEČ N. S. – CHRUDIM 3:2

Hra Chrudimských chvílemi připomínala den otevřených dveří. Ve třetí minutě zcela osamocený Svoboda, a to hned dvakrát za sebou, před Amentem neuspěl. Další šance domácích zahodili Štěrba, Marian Havel a Hrabaň. Na druhé straně nejprve zazdil šanci Polák, ale poté Kopečný došťouchl puk do sítě.

Do druhé třetiny vstoupili hosté mnohem aktivněji, jenže se ke slovu přihlásila bídná koncovka. Dvakrát v dobré pozici zaváhal Cvrček, po jedné šanci spálili Novák a Onřej Polák. K ničemu nevedla ani poměrně dlouhá výhoda pěti proti třem a tak přišel trest. Bambula snad načtyřikrát dotlačil puk do chrudimské sítě. Chrudim se ještě ani neoklepala z vyrovnání a mohlo být hůře. Svobodova rána však pouze zazvonila o tyč. Další branka už ve druhé třetině nepadla.

Vstup do třetí třetiny měli hostující hráči výborný. Po spršce střel se k puku dostal Ondřej Polák a poslal Chrudim opět do vedení. Navýšit ho mohl Karásek, ale ve slibném nájezdu nenašel skulinku mezi Vackovými betony. To domácí svoji první šanci v posledním dějství zužitkovali dokonale. Po další chybě se k puku dostal Štěpán a zakončil přesně do růžku. Když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, chybovali Chrudimští naposledy. Za brankou otáleli s rozehrávkou, až se puk dostal k naprosto volnému Štěrbovi a ten rozhodl, že všechny body zůstanou v Ledči.
Branky a asistence: 32. Bambula (Marian Havel, Hubert), 50. Štěpán (Marek Havel, Křesťan), 59. Štěrba (Svoboda, Buchta) – 16. Kopečný (Kalous), 46. Ondřej Polák (Dobiáš). Rozhodčí: Veselý – Hrabal, Brokeš. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 123. Třetiny: 0:1 1:0 2:1. Ledeč nad Sázavou: Vacek – Vala, Buchta, Hrabaň, Zmrhal, Šimůnek – Procházka, Hlavnička, Štěpán, Marian Havel, Marek Havel, Křesťan, Zadražil, Štěrba, Svoboda, Bambula, Hubert.