Světlá padla v České Třebové
6463642
PETR VESELKA

Havlíčkobrodsko – V Krajské hokejové lize se ve 4. kole nedařilo okresním zástupcům. Na ledě soupeře prohrála Světlá nad Sázavou s Chrudimí, domácího prostředí nevyužila Ledeč nad Sázavou, která podlehla Litomyšli.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Č. TŘEBOVÁ – SVĚTLÁ N. S. 3:1
Hokejisté Světlé po vysoké výhře 8:2 nad Ledčí v posázavském derby zajížděli do České Třebové, kde poprvé v letošní sezoně okusili hořkost porážky.

Do první velké šance se dostal světelský Jakub Doležal, ale toho vychytal Nimmerrichter. Potom hrála Světlá pětiminutovou přesilovou hru. V ní organizovaná obrana Kohoutů hostům nic nedovolila. V 15. minutě se radovala Česká Třebová, která šla do vedení zásluhou Hemského. Z vedení se těšili pouze dvě minuty, rychlou odpověď na vyrovnání našel Kopecký. Ve druhé třetině domácí nevyužili čtyři přesilové hry, a na skóre se nic nezměnilo. Kohouti z České Třebové rozhodli o své výhře až v závěrečné dvacetiminutovce, když se nejdříve prosadil Vlček a pět minut po něm potvrdil tři body svou druhou brankou Hemský. „Ve druhé třetině nás stála hodně sil opakovaná hra v oslabení. V závěrečné části jsme od začátku byli lepším mužstvem, jenže jsme neproměnili několik slibných příležitostí a udeřil soupeř," zhodnotil duel světelský trenér Jan Krajíček.
Branky a nahrávky: 15. Hemský (Vlček), 47. Vlček (Hemský), 52. Hemský (Zadina) – 17. Kopecký (Doležal Jar.) Vyloučení 2:4, navíc Nimmerrichter(ČT) OT za nesportovní chování a Fúzik(ČT) 5+ok za faul kolenem Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0. Světlá n. S.: Koubský (Dundáček) – Svoboda, O. Včela, Šíma, Varga, Špatenka – P. Včela, Jar. Doležal, Křišťan, Jak. Doležal, Kubát, Blažek, Šudoma, Štros, Kopecký.

CHRUDIM – CHOTĚBOŘ 4:0
Chotěbořští hokejisté drželi krok s bývalou prvoligovou Chrudimí dvě třetiny. Ve 35. minutě poslal domácí do vedení Turčáni. Svou kvalitu domácí potvrdili až v závěrečném dějství, kdy ještě třikrát překonali hostujícího gólmana Peška.
Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Schaffer. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Třetiny: 0:0, 1:0, 3:0. Chotěboř: Pešek – Fibikar, Kadlec, Heřmanský, Novotný – Kraučuk, Müller, Hospodka – Eis, Svoboda, Dvořák – Coufal, Hajšman, Mašek – Adamec.

Další výsledek: Ledeč n. S. – Litomyšl 2:4.