LIGA JUNIORŮ

H. BROD -TÁBOR 0:3

V brodském juniorském hokeji proti loňsku nic nového pod sluncem. Chlapců je jako šafránu a tandem Dvořák – Zmrhal má k dispozici pouze třináctičlennou družinku včetně brankáře. Ta pochopitelně nemůže vydržet zápasové tempo a dělat na ledě zázraky.

Hned v úvodní minutě po kiksu Kříže  se objevil před  brankou sám Bílek, domácí gólman Novák však jeho úmysl včas vystihl, o pět minut později lapl tutovku Haškovi. Chlapci z Kotliny sice bojovali, střelecky však byli jaloví a za celou úvodní třetinu si nedokázali připravit ani jednu gólovou příležitost.Hosté měli dvě, čistou tutovku však v 15.minutě Čihák odmítl, následnou šanci již přetavil ve vedoucí gól  0:1.

Na začátku prostřední části se probil táborskou obranou brodský Skotár, zákrok jihočeského gólmana  byl excelentní. Potom sklidil potlesk za parádní individuální akci Ludvík, v závěru nabil na gól Semrádovi, ten však jen vyprášil betony strážce táborské svatyně.

V polovině utkání prokráčel celým kluzištěm táborský Zayl, v koncovce byl však brankář Novák neprůstřelný. Husité přidali na důrazu a vynutili si tlak a po sólovém úniku se střela Roubíčka mezi tři tyče nevešla. Při třetí přesilovce sice Tábor soupeře zamkl ve třetině, střelecky byl neškodný.  Na domácí straně byl po úniku blízko gólu Brebera, ani on však nedokázal slibnou akci střelecky zakončit, stejně jako o něco později Ludvík.Táborští po gólu na 0:2 již hráli v pohodě, rojili se před Novákem jako vosy, strážce domácí klece však všem nájezdům statečně odolával, kapituloval až v poslední minutě po střele Michela zblízka na0:3  V poslední minutě našlápl k velkému sólu obránce Křesťan, probil se až před gólmana, čestný gól mu nebyl dopřán.

„Jihočeši byli lepší bruslařsky i kombinačně, je nás málo a  jasnou jedničkou byl gólman Novák, v poli bylo nejvíce vidět Hynka,"suše komentoval trenér Karel Dvořák.

Branky:18. Čihák, 45. Koutský, 60. Michel. Rozhodčí: Kareš – Pechánek, Vepřovský- Vyloučení: 7:4.Využití: 0:1. Diváci:30. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2. Havlíčkův Brod: Novák – Kříž, Křesťan, Motl, Semrád – Hlídek, Ludvík, Krajhanzl, Mozr, Kittler, Skotar – Hynek, Brebera, Jelínek.