Dukle k bodům z Olomouce nepomohl ani návrat gólmana Řehoře, Rebelové jedou od Berounky s prázdnou, i když jim v brance vypomáhal slávista Neruda.

HAVÍŘOV - TŘEBÍČ 2:3

V první třetině diváci moc šancí ani gól neviděli. Ale v polovině utkání se s brankami roztrhl pytel.

Jako první udeřili ve 31. minutě Třebíčští, když obrana Havířova nechala brankáře Vošvrdu na holičkách, a ten kapituloval až po třetí dorážce z hole Káni. O chvíli později vyrovnal Zeliska, ale hosté vzápětí opět strhli vedení na svou stranu, když v oslabení ujel Vilém Burian a uspěl se svým blafákem.

V závěrečné části se Panterům dlouho nedařilo, ale díky šťastné brance Zelisky se v 51. minutě dočkali vyrovnání. Lépe bruslící hosté ale stačili udeřit ještě jednou a další remízový zápas nepřipustili.

V čase 55:18 se Koktanova rána od mantinelu odrazila k volnému Nahodilovi, který ji bekhendem zvedl pod Vošvrdovu horní tyčku.

Když pak havířovský Peštuka nastřelil pouze břevno a neujala se ani hra bez brankaře, odvezla si Třebíč všechny body.

Branky a nahrávky: 32. Zeliska (Říčka), 51. Zeliska (Seman) – 31. Káňa (Laš, Bartoš), 34. V Burian (Obdržálek), 56. Nahodil (Koktan, Obdržálek).
Rozhodčí: Kubičík – Kašík, Poláček.
Vyloučení: 2:4. Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Diváci. 943.
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1.
Havířov: Vošvrda – Zientek, Klimeš, Tesařík, Krisl, Vajda, Hoďa, Peštuka – Velecký, Žajgla, Moravec, Smejkal, Červenka, Piecha, Bursík, Brynecký, Zeliska, Říčka, Seman, Sikora, Haas.
Třebíč: Štůrala – Hrbáček, Koktan, Bulička, Ostrčil, Sláma, Kania, R. Kadela – Čech, Zahradník, Obdržálek - Laš, Bartoš, Káňa – V. Burian, Nahodil, Látal - Přibyl, Kundela, Fila - Vítek.

OLOMOUC – JIHLAVA 3:1

Olomoučtí na svém ledě dlouho vedli jen hubeným jednogólovým vedením, než jim ho v 51. minutě sebral Rytnauer. Jenže za necelé dvě minuty Hanáci opět vedli, protože Mikel se dostal k odraženému puku a dostal jej za Řehořova záda. Gólman Dukly pak ještě svému týmu vykřesal naději, protože Ministrovi chytil trestné střílení, ale tři body přesto zůstaly ležet na olomouckém ledě. Výhru ještě do prázdné branky pečetil druhým gólem v utkání Brančík.

Branky a nahrávky: 18. Brančík (Černý), 52. Mikel (Bartoň), 60. Brančík (Bartoň) – Rytnauer (Bezděk).
Rozhodčí: Vampola – Dřínovský, Svoboda.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 1:1.
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1.
Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Janáček, Lhotský, Mikel, Nedbálek, Ondrušek, Vyrůbalík – Bordowski, Brančík, Černý, Čuřík, Davídek, Frieb, Haluza, Korhoň, Kucharczyk, Mikšan, Ministr, Polodna, Zbořil.
Jihlava: Řehoř – Ficenc, Malena, Kašpar, Takáč, Staněk, Březina, Posmyk – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Hanzal, Bezděk – Fiedler, Minčák, Krupka.

BEROUN – HAVLÍČKŮV BROD 3:2

Havlíčkův Brod nastoupil do utkání s Berounem posílen o slávistického gólmana Stanislava Nerudu. Po špatném začátku prohrávali Rebelové po první třetině 0:2. Hosté se sice vrátili do zápasu po brankách Vyhlídala a Knotka, ale hned v následující minutě Neruda inkasoval potřetí z hole Růžičky.

I přes závěrečnou hru bez brankáře se už hosté na nic nezmohli, a Beroun si tak připsal cenné tři body.

Branky a nahrávky: 11. Růžička (Šinágl), 16. Luňák (Šinágl), 25. Růžička (Kupec, Besser) – 23. Vyhlídal(Svoboda), 24. Knotek (Jebavý).
Rozhodčí: Petružálek - Arazimová, Špringl.
Vyloučení: 8:6 navíc Třetina (H. Brod) 10 minut.
Využití: 0:2.
Třetiny: 2:0, 1:2, 0:0.
Beroun: Přikryl - Růžička, Nedvěd, Bolf, Braniš, Vošmik, Vojta, Malý - Besser, Švagrovský, Šinágl, Slaba, Vlček, Mrňa, Kafka, Karpov, Luňák, Tvrzník, Rudovský, Kupec, Krätzer.
Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Pavlík, Jelínek, Soldán, Horváth - Ondráček, Borovanský, Holec, Smith, Knotek, Třetina, Stromko, Dušátko, Svoboda, Němec, Česnek, Vrdlovec.

Další zápasy 8. kola: Benátky nad Jizerou – Hradec Králové 1:4, Ústí nad Labem – Šumperk 8:1, Vrchlabí – Kadaň 3:4 p, Tábor – Chomutov 1:4, Chrudim – Znojmo 4:3.