To se povedlo v emotivní přestřelce i Moravským Budějovicím v Porubě. Naprázdno tak vyšel o víkendu pouze Žďár nad Sázavou, který však odjížděl z Klatov s neodbytným pocitem nepřízně sudích.

PELHŘIMOV – KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ 4:2

Pelhřimov sice nebyl v první třetině vyloženě horším týmem, ale na bodový zisk v ní rozhodně nezadělal. Hned první přesilovku pokazil a tečovaná střela Kuncla dostala Klášterec v 6. minutě do vedení. Hosté ze severu pak ožili. Anders trefil tyč, přesilovku využil Charousek a bylo to 0:2. Od poloviny zápasu se začali prosazovat také domácí. Ranou z voleje snížil Kopic, vzápětí šťastně srovnal Marek Hadrava. Ten byl při úniku faulován, puk mu sklouzl z hole a doklouzal do sítě. Pak už tahal za delší konec provazu Pelhřimov. Baldwin ještě prázdnou branku netrefil, ale obrat ve skóre dokonal po skončení přesilovky Kopic. Hosté v závěru vsadili vše na jednu kartu, hra bez brankáře ale kýžený efekt nepřinesla. Vítězství Ledních medvědů orazíkoval Votápek.

„Těší nás hlavně zisk tří bodů. Jsem rád, že jsme podali takový výkon, který na výhru stačil. První třetina byla z naší strany špatná, dělali jsme hrozné chyby, ale hráči měli chuť se o vítězství poprat," zhodnotil duel asistent trenéra domácího týmu Jan Dvořák.
Branky a nahrávky: 29. Kopic (Bezděk, Adam), 30. Marek Hadrava (Kubát), 36. Kopic (Vysloužil, Bezděk), 60. Votápek (Kubát) – 6. Kuncl, 17. Charousek (Vrtek, Kuncl). Rozhodčí: Kopeček – Novák, Potůček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:2, 3:0, 1:0.
Pelhřimov: Svoboda – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Jelínek, Adam, Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek, F. Kasalý, Baldwin, Vysloužil, Vylíčil, Bonnel.

HAVLÍČKŮV BROD – SOKOLOV 5:1

Sokolov přijel do Kotliny jenom se čtrnácti hráči, což se v utkání postupně projevilo. Nicméně byli to hosté, kteří se dostali do vedení. Ještě před první přestávkou se ovšem podařilo Bruslařům srovnat a zbytek utkání byl v jejich režii.

Dva zásahy si připsal Tomáš Chlubna, po jedné brance přidali David Kozlík s Miroslavem Třetinou a svůj první gól v dresu A-týmu zaznamenal Jakub Lacina.

Kapitánem Sokolova byl Petr Kukla, který zažil postup s Rebely do první ligy, a po konci utkání si užil děkovačku s Miroslavem Třetinou a domácím kotlem. „Myslím si, že jsme se do soupeře hodně tlačili, ale nebyli jsme dobří v předbrankovém prostoru. Pomohly nám přesilovky, dali jsme v nich tři góly. Jenže místo toho, abychom zahájili třetí třetinu dobře, soupeř nám ujel ve třech hráčích do přečíslení. A kdyby nás potrestal a mohli jsme se trápit. To jsem hráčům vyčítal. Jinak jsme potvrdili papírové předpoklady, že bychom měli vyhrát," zhodnotil zápas brodský trenér Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 19. Chlubna (Kondratěv, Duben), 25. Chlubna (Kondratěv, Vlasov), 39. Kozlík (Vlasov, Kondratěv), 53. Lacina (Endál, Vala), 56. Třetina (Endál, Přidal) – 16. P. Michálek (P. Račanský, Tvrdek). Rozhodčí: Petr Humpolíček – Martin Klouda, David Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 563. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0.
H. Brod: Novák – Lacina, Duben, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Hlídek, Cejpek.

KLATOVY – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 2:1

Letos vynikající Klatovy, které každému soupeři v průměru nasází šest branek, se na výhru nad Plameny pořádně nadřely.

Po vyrovnané desetiminutovce se hosté třikrát poroučeli na trestnou lavici. Oslabení přestáli bez úhony a na konci třetiny vybídl David Vítek ke skórování Tomáše Střechu, který ranou do pravé šibenice zaskočil favorita zápasu.

Překonat zeď jménem Jiří Sláma se domácím podařilo až z dorážky ve 26. minutě. Závěr druhé periody ustály Plameny i s pomocí tyče se štěstím a držely nadějný výsledek. O ten přišly až v 57. minutě, kdy Kepka z protiútoku rozhodl. Celé situaci předcházel Štěpánkův samostatný výpad, ale zafungovalo otřepané pravidlo nedáš dostaneš. „Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel jsme nezvládli jeho závěr a letos už posedmé prohráli o gól. Rozhodčí normálně nekomentuji, ale dnes musím konstatovat, že proti rozhodčímu se hrát nedá," naštvalo trenéra Martina Sobotku vystoupení sudího Sýkory.
Branky a nahrávky: 26. Michel, 57. Kepka – 19. T. Střecha (D. Vítek). Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Černý. Vyloučení: 6:11, navíc Marcel (K) 10 min. – Krupka 10 min., Staněk (oba Ž) 10 min. + DU. Bez využití. Diváci: 400. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.
Žďár n. S.: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Smejkal, Rašner, M. Vítek – Kuntsmüller, Krupka, Bureš – Štěpánek, Kovářů, D. Vítek, Gregar, T. Střecha, Hron.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Jindřichův Hradec – Kolín 2:3, Písek – Jablonec nad Nisou 2:6, Řisuty – Nymburk 2:5, Bílina – Kobra Praha 6:4, Tábor – Děčín 8:2, Trutnov – Vrchlabí 1:3.

PORUBA – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 4:6

Žihadla odjížděla do Ostravy po dvou nepříjemných porážkách s cílem nenechat si tabulkového souseda odskočit. A produkce obou celků musela přítomné diváky bavit.

Do vedení šli sice domácí, poprvé do kabin ale s náskokem hosté, kteří Trojanem nejprve vyrovnali, poté zkušený Rytnauer proměnil trestné střílení.

Jenže gól do šatny domácí nezlomil a skóre otočili znovu ve svůj prospěch – 4:2. Budějovicím dal bodovou naději do poslední třetiny specialista na branky v závěru Rytnauer.

To už ale hráči Poruby otřáslo, poněvadž nezvládli ani vstup do posledního dějství. Vyrovnání na 4:4 měl na svědomí Paták.
Utkání se potom zlomilo po zkratu domácího Bednáře, který za píchnutí holí dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Žihadla v přesilovce dvakrát bodla a získala kýžené vítězství. „Nesehráli jsme špatné utkání, ale pořád děláme hodně chyb," komentoval utkání hostující kouč Jiří Rech pro porubský web. „Za stavu 4:2 jsme stále věřili, že duel můžeme otočit, a za tři body jsme moc rádi."
Branky a nahrávky: 15. Ballner (Sedlář), 22. Chaloupka (Zachar), 24. Ovšák (Slavík), 35. Zachar (Sedlář, Ovšák) – 17. Trojan (Randa, Paták), 19. Rytnauer (TS), 38. Rytnauer (Fejt), 43. Paták (Mikeš, Randa), 56. Paták (Trojan), 58. Horký (Matějka, Rytnauer). Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 7:7, navíc Kilnar 10 min., Bednář (oba Poruba) 5 min. + DU. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 452. Třetiny: 1:2, 3:1, 0:3. M. Budějovice: Máj– Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva, Fejt, Jaroš – Matějka, Rytnauer, Juráň, Havel, Trojan, Mikeš, Paták, Čech, Horký.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Karviná – Opava 2:3, Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 3:2 sn, Kopřivnice – Břeclav 3:1, Vsetín – Nový Jičín 3:4 sn. Utkání Technika – Hodonín se bude dohrávat 3. 1. 2016.