Vítězný vstup do nástavby. Mladší dorost porazil Budějky

Havlíčkův Brod – Brodští mladśí dorostenci zahájili o víkendu již boje v nadstavbové části a využili vlastního ledu k plnému zisku bodů nad jihočeským soupeřem.

20.1.2015

Premiéra v nástavbové části vyšla na jedničku mladšímu dorostu HC Rebel Havlíčkův Brod (v bílém), ten si v domácím prostředí poradil s Českými Budějovicemi 4:2. Foto: Luboš Vácha

I. LIGA ML. DOROSTU

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 4:2
„Potřebujeme dnes vyhrát, jsme horším poměrem branek druzí za Libercem a právě chlapci od Ještědu přijedou za čtrnáct dní do Kotliny k boji o první místo v ligové tabulce," řekl před zápasem domácí trenér Milan Kraučuk. Brodští mladíci jeho přání splnili, ale až po velkém boji. Hned v úvodních pěti minutách vychytal domácí gólman Folvarský dvě tutovky hostů, v 7. minutě jim vyšel brejk a gólem Holého vedli 0:1, naštěstí to však brodskými borci neotřáslo a Teplý brzo srovnal na 1:1.

Potom sudí přehlédli okatý faul na domácího hráče, v 11. minutě propadl brodský obránce Marek, hrozící požár včas uhasil vynikající strážce domácí svatyně. Broďácí potom přidali v tempu, sevřeli mladíky z města piva do kleští a Petržilka poslal spoluhráče do vedení 2:1. Výsledkem tlaku chlapců z Kotliny byla branka Petržilky na 3:1. Zvýšit mohl ještě Veverka,jeho pumelici hostující gólman bravurně kryl.

V polovině zápasu se zranil centr druhé formace Cachnín a na chvíli odstoupil. Rebelové byli aktivnější. Ve 34.minutě stáli nad Prušákem všichni hokejoví svatí a Jihočeši chumelenici před brankou šťastně přežili. Štěstí se potom přiklonilo na stranu Budwaru, v poslední minutě před sirénou Egert dal kontaktní gól na 3:2 Do poslední části vtrhli chlapci od Vltavy jako velká voda, jejich nápor však trval jenom dvě minuty,potom definitivně převzali nadvládu hokejisté z Kotliny a když Pejchal upravil na 4:2, hosté se až do konce střetnutí jenom bránili a číhali na případné brejky, brodští mladíci je již k ničemu nepustili. „Se ziskem bodů jsem spokojen, výhra je zcela zasloužená. Hosté se soustředili výhradně na obranu. Kluci již tradičně promarnili řadu slibných příležitostí, objevily se však i chyby v defenzivě a na nich musíme zapracovat. Zdobila je bojovnost a větší vůle po vítězství," postřehl trenér Milan Kraučuk.

Branky: 12. Teplý, 15. Petržilka, 22. Piskač, 42, Pejchal – 7. Holý, 39. Egert. Rozhodčí: Krejčí – Honza Přibyl. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0. Havlíčkův Brod: Folvarský – Lachman, Adam, Rubner, Zvěřina, Horák, Marek – Petržílek,Holenda, Veverka – Pejchal, Cachnín, Teplý – Kohout, Přikryl, Piskač – Pokorný, Tecl, Kulhánek.

20.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.