VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Značka HC Rebel je pro brodský hokej tradicí

Havlíčkův Brod – Poslední roky jsou v havlíčkobrodském hokeji spjaty i se jménem Milana Nedvěda. Po auditu za poslední tři roky vyplavaly na povrch některé velké nejasnosti (přelívání prostředků pro mládež do profesionálního týmu), sdružení BK Havlíčkův Brod dokonce musí nemalou částku vracet. Jednat se o tom bude, mimo jiné, na pondělním zasedání zastupitelstva.

22.12.2014 11
SDÍLEJ:

Milan Nedvěd.Foto: Deník/archiv

Jak tohle všechno vnímá havlíčkobrodský rodák, který působil od srpna 2010 ve vedení hokejového klubu HC Rebel? Muž, který ještě nedávno byl v dozorčí radě klubu, a předseda představenstva?

Jaké kroky zastupitelstva města Havlíčkův Brod by pomohly řešit situaci klubu?
V prvé řadě by měly změkčit sankce vůči BK. Kdyby Bruslařský klub měl vracet další dva miliony, tak je to pro havlíčkobrodský hokej tvrdé. Nebyli bychom schopni ty peníze vrátit.

Jak odhadujete pondělní zastupitelstvo?
Bude poměrně ostrá diskuse. Obviňování je zbytečné, je třeba jít dál.

Kdyby zastupitelé navrhli do dozorčí rady úředníka místo politika?
Nevidím v tom problém…

Můžete představit vizi budoucnosti havlíčkobrodského hokeje? Co může veřejnosti nabídnout?
Chceme se více veřejnosti otevřít. Hokej se v očích veřejnosti rozděluje na mládež a A tým dospělých. A týmu se teď nedaří. Veřejné mínění je proti nám. Všechno, co se udělá, je špatně. Podpora z radnice je důležitá. Je to jeden z faktoru, který přímo ovlivňuje vztah obyvatel města k hokeji.

Vidíte možnost soužití HC Rebel a BK i nadále ve společném sdružení? Nebo naopak jste pro důsledné oddělení?
Po ekonomické stránce odděleně. Měla by být vytvořena nová smlouva o spolupráci s BK. Mělo by to fungovat prostě jinak.

Kde se stala chyba?
Chyba se stala už při uzavření smlouvy o spolupráci mezi městem, HC Rebel a BK.

Byla cítit vůle politiků pomoci?
Před volbami byli politici skeptičtí. Dostali jsme před několika dny signál z politických kruhů, abychom napsali žádost na radnici. Trochu se postoj města mění.

Náznak vstřícnosti?
Nevím, ale už to, že bychom se měli setkat se zástupci města, by mělo být pozitivní.

Klub je soukromý, měl by se obejít bez podpory města…
V současnosti žádný hokejový klub není schopný fungovat bez podpory města. Není ani možné, aby téměř sto procent financí do havlíčkobrodského hokeje bylo od firem mimo Havlíčkův Brod.

Dá se odhadnout, kdy bude vidět obrat k lepšímu?
Musíme překonat letošní kritickou sezónu. Pak bude čas do září klub stabilizovat. Přál bych si, abychom i příští rok hráli první ligu.

Objevují se i řeči o defraudaci dotace z radnice…
O tom nic nevím. Beru upozornění na chyby ve vyúčtování, ale v žádném případě nedošlo ke zneužití dotace.

Chyby byly konkrétně v čem?
Neuměli jsme přesně vyčíslit hodnotu výstroje, kterou poskytl A tým mládeži. To mají dobře systémově udělané v Jihlavě. Nedostatečně jsme vyčíslili hodnotu pomoci mládeži. Nechali jsme opravovat hokejky A týmu pro juniorku. Ale neuměli jsme to přesně vyčíslit.

Braly se za činnost v představenstvu a dozorčí radě nějaké odměny?
Pracovalo se zadarmo. Žádný člen představenstva tam nebyl jen v čestné funkci. Veškeré představenstvo a dozorčí rada za dobu, co jsem tam, nedostalo ani korunu.

Nevyplácely se ani mimořádné odměny?
Vůbec. Vůbec nic. Za celou dobu co tam jsem.

Jaký čekáte průběh valné hromady?
Na první valné hromadě se předložila uzávěrka, která pro zdravotní problémy účetní nebyla auditorována. Pivovar Rebel se rozhodl vyjádřit k další spolupráci až po auditorovi. Z tohoto důvodu je 29. prosince druhá valná hromada. Pivovaru Rebel jsme uzávěrku poslali a jako akcionář by měl přijít s návrhem další spolupráce.
Havlíčkobrodský pivovar chce z hokeje odejít. Jméno Rebel by mělo z názvu klubu zmizet…
V tuto chvíli nevím. Bude se to řešit na valné hromadě. Nejsem majitel klubu, je to na nich. Značka HC Rebel není jenom o pivovaru, je to tradice. Celkem obrovská tradice. Pokud by přišel strategický partner, může se i to změnit.

Pivovar je v názvu klubu a nesponzoruje? To zní divně.
Má reklamu v názvu, reklamu na dresech a reklamu na ledě přímo na buly. Na rozhodnutí pivovaru čekáme na valné hromadě.

Jak vůbec fungoval klub?
Měli bychom se vrátit do historie. Domluvy tří firem o sponzoringu nebyly naplněny. První rok se dohody splnily, další roky chyběly miliony. ŽSD je muselo doplňovat. Umíte si asi představit, jak složité bylo tyto miliony pro hokej sehnat?

Dá se říct, které strany fandily hokeji?
ODSka. Z dalších stran to byli hlavně jednotlivci.

V hokeji dochází ke stěhování klubů v NHL i české extralize. Uvažovali jste o odchodu z Havlíčkova Brodu?
Jsem rodák z Brodu, za sebe říkám, že jsem o tom ani neuvažoval.

Jak vrátit patriotismus do hokeje?
Kluby jako Třebíč nebo Jihlava by nám teď měly být vzorem. Dobře pracují s fanoušky, s městem i s podnikateli. Po Novém roce bychom se chtěli potkat se starostou a zastupiteli nad novou koncepcí hokeje, kterou se snažíme teď vypracovat.

Miroslav Mareš

Autor: Redakce

22.12.2014 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neprůstřelný je na podzim v krajském přeboru po třech kolech chotěbořský gólman Tomáš Dobrovolný (na snímku), který nepustil míč za svá záda 270 minut. Naposledy to bylo ve Speřicích, kde se s týmem radoval z výhry 1:0.

Soural: Nemá cenu dělat velké závěry, nyní je to o momentálním pocitu

Ilustrační foto.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Chotěboř – Zajímáte se o poklady? Rádi o nich čtete? Nebo dokonce jste jejich vášnivým hledačem? A jak to vůbec se stavem pokladů na Vysočině vypadá? Odpovědi nejenom na tyto otázky dostanete v úterý 5. září od 17 hodin v městském muzeu v Chotěboři.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení