Počátky skupiny se dají najít už v roce 1980, kdy se na základní škole v Jičíně setkávají v jedné třídě dva spolužáci. Michal Novotný později Malátný a Petr Grohman. Ten se na střední škole stává správcem školní hudební aparatury. Tato skutečnost v roce 1987 umožnila vznik kapely s názvem Staré hrady.

Jelikož se v té době musela hudební seskupení podrobit takzvaným "přehrávkám", aby mohla vystupovat. Jejich styl odbornou komisy nezaujal a tak nemohli veřejně vystupovat.

Přesto hráli. Záštitu si vždy našli narozeniny nebo rodinné oslavy. Naštěstí přišla Sametová revoluce a možnost hrát bez jakýchkoliv obtíží. Rok 1989 byl pro kapelu významný i tím, že se ke skupině přidává kolega z DAMU Petr Rajchert a zaujímá místo zpěváka.

Rok 1994 je ve znamení nového názvu Chinaski a prvního alba. A hned v roce následujícím natáčí svůj první videoklip Pojď si lehnout. Režie se ujímá Jan Hřebejk. Druhý klip, který tentokrát natáčí Vladimír Michálek vzniká v roce 1997 a je k písni Podléhám.

Přicházejí první úspěchy. V roce 1998 získávají Zlatou desku za 27 tisíc prodaných nosičů desky Dlouhej kouř. Nakonec se tohoto alba prodalo rekordních 50 tisíc a ze zlaté desky se stala platinová. V roce 2000 odchází ze skupiny zpěvák Petr Rajchert, který svůj odchod odůvodnil časovou náročností. Na jeho místo nastupuje Michal Malátný a stává se kromě kytaristy i zpěvákem. Následují další koncerty, alba a videoklipy.

Skupina boduje i v anketě Zlatý slavík a je několikrát nominována na Výroční cenu Akademie populární hudby. Letos v září vydala zatím své poslední album s názvem Chinaski 07 a s písničkami z tohoto alba vystoupí i na koncertě v Třebíči.

Návštěvníci se mohou těšit i na staré známé hity jako je Klára, 1. Signální nebo Tabáček. Na koncertě vystoupí ve složení Michal Malátný - kytara - zpěv, Pavel Grohman - bicí, František Táborský - sólová kytara - zpěv, Štěpán Škoch - saxofon -zpěv, Ondřej Škoch - kytara - baskytara a Petr Kužvart - trumpeta - zpěv. Začátek koncertu je ve 20 hodin 9. listopadu ve Sportovní hale v Třebíči.