Kontroverzní umělec Dalí bude mít výstavu v Jihlavě
Jihlava - K vidění budou dřevořezy k Dantově Božské komedii, keramika, grafika i sochy.
Michaela Hrozková
Diskutovat (0) 13.8.2010 11:13 aktualizováno 13.8.2010 14:45
Nemusíte jezdit daleko do zahraničí, abyste spatřili obrazy světově proslulého katalánského surrealisty Salvadora Dalího. Jeho díla můžete vidět od 20. srpna také v Jihlavě v Domě Gustava Mahlera ve Znojemské ulici. Po roce se krajské město Vysočiny opět může těšit na výstavu dalšího světoznámého umělce.
Po loňské výstavě Pabla Picassa bude od příštího pátku na stejném místě k vidění dílo věhlasného, kontroverzního, ale respektovaného a oblíbeného malíře, fotografa a sochaře Salvadora Dalího. Výstava s názvem Salvador Dalí – Božská komedie potrvá až do konce listopadu.
„Vystavena bude část souboru originálních dřevořezů – ilustrací k Dantově Božské komedii. Dále bude k vidění keramika, například malované talíře či malované kachle s námětem koní. A také volná grafika a bronzové sochy,“ uvedla náměstkyně primátora Irena Wagnerová, která zapůjčení výstavy vyjednala.
Dalího portrét s vajíčkem
Kolekci budou doprovázet velkoformátové fotografie Václava Chocholy, které pořídil v roce 1969 v hotelovém pokoji Salvadora Dalího v Paříži.
„Mezi fotografiemi dominuje portrét Dalího s vajíčkem, který se stal světově proslulým a je považován za jeho nejlepší portrét vůbec,“ doplnila náměstkyně primátora pro oblast kultury. Návštěvníci si v době výstavy budou moci zakoupit katalog, ve kterém jsou reprodukce slavných Dalího děl, fotografií Václava Chocholy a řadu dalších propagačních předmětů.
Cena vstupného bude pro dospělé 90 korun, zlevněné bude za padesátikorunu. Návštěvníci budou moci čerpat také rodinné slevy nebo slevy v rámci školních skupin.
Výstava bude během srpna a září otevřena od úterý do neděle od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. V říjnu jen od úterý do soboty ve stejný čas.





















